Yalancı Doğum Sancıları

Yalancı Doğum Sancıları

Hamile olan kadınlarda, bazen doğum sancıları gibi hafif veya bazen ise uzun süren sancılar yaşanabiliyor. Bunlara yalancı doğum sancıları deniliyor. İnternet’e girdiğiniz zaman, yalancı doğum sancıları nasıl olur diye yazarsanız, size birçok bilgiler verilecektir, fakat genel olarak bu tür sancılar da, gerçek doğum gerçekleşecekmiş gibi sancılar olur. Ağrılar doğum yapacağınız zamanda olduğu gibi olur ama sadece suyunuz gelmemiş olur, bu yüzden aslında doğum sancısı değil, vücudunuzun hormon hareketlerinden dolayı gelen bir sancı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Yalancı doğum sancıları  çok ağrı vermektedir ve herkesi telaşlandırıp en son hastaneye bile gidebilirsiniz. Doğum yaklaşırken birçok yalancı doğum sancıları hissedebilirsiniz. Bunlar tamamen normaldir, bu yüzden korkmanıza hiç gerek yok.

Yalancı Doğum Sancıları

          Yalancı doğum sancılarında rahim bölgesine bir basınç gelir ve ayakta duramayacak bir hale gelebiliyorsunuz. Sanki gerçekten bebek doğacakmış gibi hissediyorsunuz. Doğum yaklaştığı zaman ve bebek doğmaya hazır olduğunda, önce bir su akıntısı olur, fakat yalancı doğum sancısı bazen bunu bile unutturabiliyor ve doğumun başladığını düşünüyorsunuz, halbuki her şeyi kontrol ederseniz, aslında sadece şiddetli bir sancı olduğunu anlayabilirsiniz. Hamilelik ve doğum gerçekten çok zordur. Anne olabilme duygusu ve en sonunda anne olacağınızı bilmek güzel, fakat hamilelikte birçok değişiklikler oluyor, bunun yanı sıra yeni bir hayata ve bir süre katlanmanız gereken bir hayata hazırlanıyorsunuz. Yalancı doğum sancıları bazen sizinle oynayabilir.

Yalancı Doğum Sancıları

Bu yüzden sakın paniklemeyin ve sakin bir şekilde düşünmeye çalışın. Bu tür panikleri yaşamamak için, internete girip yalancı doğum sancı nasıl anlaşılır diye araştırabilirsiniz. Kadınların rahimlerinde ağırlık hissi oluşur, vücudu ağırlaşır ve ağrıdan hareket edemeyecek hale gelir. Oturması gerekir ve derin nefes alması gerekir. Yalancı doğum sancısında, normalde gelmesi gereken su gelmez, dolayısıyla gerçek doğum olmadığını buradan anlayabiliyorsunuz. Aslında hamililelik sırasında hamilelik ile ilgili birçok araştırma yaparsınız ve kendinizi hazır hissedersiniz, fakat bazen maalesef yalancı doğum sancılarında örneğin, ağrıdan dolayı araştırdığınız bilgilerin hiçbirini önemsemezsiniz ve sadece canınızın yandığını anlatmaya çalışırsınız. Yalancı doğum sancılarında en önemlisi paniklememek. Sakin olmanız lazım ve hamile olan kadına sakin bir şekilde nefes alıp vermesi için yardımcı olmanız gerekiyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz