Bebeklerde Kanlı Dışkı

Bebeklerde Kanlı Dışkı

Yeni doğan bebek aşağıda belirtilen sebeplere bağlı olarak kanlı dışkı çıkarabilir.

Nedenleri: Sindirim sistemi organlarındaki yaralar Makat yaraları (dışkı normal ama son kısımdan kan bulaşmıştır) Yeni doğana doğumdan K vitamini verilmemiş ise buna bağlı kanama hastalığı 7 günden küçük bebeklerde doğum sırasında yutulan kan.

Doğum sırasında veya emme sırasında memedeki çatlaklardan anne kanının emilmesi. Yemek borusu yaralanmaları. Bağırsaklarda meydana gelen enfeksiyonlar sonucu meydana gelen kanamalar. İnek sütü alerjisi. Makat yaralanmaları. Yaygın damar içi pıhtılaşma bozukluğu. Barsak dönüş bozuklukları. Bağırsak düğümlenmesi.

Belirtiler: Dolaşım sorunlarına bağlı vücudun uç kısımlarında solukluk. Bağırsak seslerinde ve hareketlerinde düzensizlikler. Enfeksiyon varlığında karında hassasiyet ve deri üzerinde kızarıklıklar. Makatta yara ve çatlaklar

Teşhis Yöntemleri (Apt Testi): Kanamanın anneye mi ait olduğunu karar vermede kullanılır. Dışkı Kültürü: Enfenksiyon tespiti için kullanılır. Pıhtılaşma Testleri: Kanama bozukluklarını ve damar içi pıhtılaşma bozukluğu tespiti için. X-Ray: Enfeksiyon ve cerrahi sebep ayrımı için kullanılır. Ayakta Direkt Karın Grafisi: Bağırsak tıkanmalarını göstermek için çekilir.

Bu yazı bebeklerde dışkıda kan, bebeklerde dışkıda kan görülmesi, bebeklerde dışkıdan kan gelmesi, bebekte dışkıda kan, bebeklerin dışkısında kan konularında bilgi vermek için yazılmıştır.

bebek kakasında kan, bebeğin kakasında kan, bebeklerde kakada kan görülmesi, bebeğin kakasindan kan gelmesi, bebek dişkisinda kan, bebeklerin kakasından kan gelmesi, bebeklerde diskida kan, bebeklerde kakada kan, bebeklerde kakadan kan gelmesi, bebek kakasında kan görülmesi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz