Sakal Çıkarma Yöntemleri Teknikleri ve İlacı

Sakal Çıkarma Yöntemleri Teknikleri ve İlacı

Erkekler belirli bir yaşa geldiklerinde sakallarını traş etmekten bıksalar bile, ergenlik çağlarında sakallarının çıkması için her türlü yöntemi ve tekniği denerler. Sakal çıkması büyüklük ya da artık ben erkek adam oldum cümlelerinin ilk işareti olduğu için, sakal çıkması erkekler için çok önemlidir.

Bazı durumlarda sakal çıkmaması olabilir. İşte bu tarz bir olay başa geldiğinde sakalları çıkaran farklı metodlar vardır. Bu yazımızda sakal çıkarmak için kullanılan yöntemlerden bahsedeceğiz.

Sakal çıkmayan bölgeyi tıraş ederek sakal çıkarma metodu
Ergenlik çağında bulunan ve sakalları çıkmayan hemen hemen her gencin başvurduğu bir yoldur. Bu yolu tercih eden kişiler mutlak suretle tıraş köpüğü ve kaliteli bir tıraş bıçağı kullanmalıdır. Tıraş köpüğü ve kaliteli tıraş bıçağı olmadan yapılan uygulama ciltte tahriş, kıl dönmesi, ters sakal çıkması gibi durumlara neden olur. Kullanılan tıraş bıçağı mutlaka yukarıdan aşağı doğru tek yönde hareket ettirilmelidir. Halk arasında sakal ters alınırsa daha gür çıkar şeklinde bir kanı vardır fakat, traş bıçağını cildinize ters vurmanız, sakallarınızın ters çıkmasına neden olacaktır. Bu metot en fazla iki günde bir uygulanmalıdır. Hafifte olsa tüylenme olmayan ciltlerde etki göstermeyebilir.

Sarımsak sürerek sakal çıkarma metodu
Halk arasında en çok bilinen yöntemlerden bir diğeri de sakal çıkmayan bölgeye sarımsaklı tıraş kremi sürülmesidir. Sarımsak; yüzde var olan tüylerin köklerine inerek onları güçlendirebilir. Fakat her insan farklı bir metabolizmaya sahip olduğundan dövülmüş sarımsağı yüze sürmek her bünyede aynı sonuçları göstermeyecektir. Hatta bazı cilt tiplerinde tahrişlere ve kızarıklıklara neden olacaktır. Sakal çıkartayım derken cildinizi zedelemeyin.

Losyon kullanarak sakal çıkarma metodu
Piyasada eczanelerde dahil olmak üzere bir çok mağazada satılan “sakal çıkarma losyonu” olarak adlandırılan ürünleri kullanmakta bazen işe yarayabilir. Burada önemli olan satın aldığınız ürünün ilgili bakanlık tarafından denetlenmiş ve onaylanmış olmasıdır. Zira bakanlık onaylı ürünler genelde işe yaramasa bile bilinen yan etkileri olmayan ürünlerdir. Şunuda unutmayın ki başka birisinde yarayann sakal çıkarma losyonu ille sizde de işe yarayacak diye birşey yoktur. Sakal çıkarma losyonu satın alırken mutlaka bitkisel losyonlar almaya dikkat edin.

Sakal ektirme metodu
Son yıllarda teknolojinin hızla ilerlemesi ile kafanıza saç ektirebileceğiniz gibi yüzünüze de sakal ektirebilirsiniz. Bu metotta genellikle sakalınızın gereksiz kısımlarından alınan kök hücreler; yüzünüzün sakal çıkmayan yada seyrek sakal çıkan bölümlerine ekilir. Piyasada bu işlemi yapan birçok firma var ama sakal ektirmeden önce mutlaka iyi bir araştırma yapılması gerekli.

Bir Dermatolog’tan yardım alma metodu
Yazının bu kısmına kadar anlatılan metotlar arasındaki en güvenli ve en doğru olanıdır. Zira yüzünüzde sakal çıkmamasının nedeni birçok metabolizmal dengesizlik yada eksiklik olabilir. Uzman doktor tarafından yapılacak tahlil ve tetkikler sonucu saptanacak olan sorun basit birkaç ilaçla çözülebilir. Boşu boşuna doktora gitmeden onca emek ve stres yaşamamak bence en iyisi.

Bu yazı sakal çıkarma ilacı, sakal çıkarma losyonları teknikleri yöntemleri, sakal çıkaran ürünler ilaç, sakal çıkarmak için sarımsak, sakal çıkarmak için ne yapılmalı, sakal nasıl çıkar, sakal nasıl gürleşir kalınlaşır, sakallarım nasıl uzar, sakalım çıkmıyor az çıkıyor konusunda yazılmıştır.

sakal nasıl uzar, sakal nasıl gürleşir, sakal nasl kar, sakal çıkarma losyonları, sakal çıkarma losyonu, sakal çıkarma yöntemleri, sakal nasıl hızlı uzar, sakal nasıl çabuk uzar, sakal nasıl kalınlaşır, sakal çıkması için bitkisel çözüm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz