Kristal Kuvars Taşının Özellikleri

  • ALTERNATİFTIP
  • Kristal Kuvars Taşının Özellikleri için yorumlar kapalı
  • 921 kez görüntülendi

Kristal Kuvars Taşının Özellikleri

Şifalı taşlarla tedavi denilince ilk akla gelen taş sizce nedir? Bana göre kristal kuvars taşıdır. İşte bunun için sıra kristal kuvars ve özelliklerinde.

Şimdi kristal kuvars taşının faydalarını ve özelliklerini sizleri sıkmadan anlatmak istiyorum. Haydi yazımızı beraber okuyalım.

Kristal Kuvars Taşının Özellikleri: Kristal Kuvars taşının asıl söyleniş biçimi kuvars kristali olarak geçer. Fakat genelde kristal kuvars olarak söylendiğinden dolayı, farklı bir taş olarak algılanmaması için bizde bu şekilde kullandık.

Dünya üzerinde çok geniş bir alana yayılmış, yer kabuğunun %10’dan fazlasını oluşturan sert ve katı bir mineral grubudur. Altıgen prizmalar şeklinde kristaller halindedir. Çoğunlukla içinde donmuş bir su damlası vardır ve kırıldığında tekrar suya dönüşür.

Yüzyıllardır sihir ve tedavi alanlarında kullanılan kuvars kristali oksijen ve silikonun bileşenlerinden oluşur. Günümüzde de tedavi nitelikli taşların başında gelir. Kristal kuvars terimi, tek bir çeşit taşı değil çok geniş bir taş ailesini tanımlar. Bu ailenin üyelerinin bir kısmı kendi bağımsızlıklarını ilan ederek kendi isimleriyle anılır hale gelmiştir. Ametist, Sitrin, Kan Taşı, Krizopraz da bu aileden bazılarıdır.

Bildiğimiz şeffaf kuvarsa halk arasında kaya kristali denildiği gibi pembe kuvarsa da aşk taşı denir. Onu üzerinde taşıyanı öfkeden, suçluluktan, korku ve kıskançlıktan koruduğu ve kısırlığa karşıda yararlı olduğu kabul edilmiştir. Pembe kuvars genellikle Brezilya ve Madagaskar Cumhuriyetinde bulunmaktadır.

Uyumlu Olduğu Burç : Koç, Boğa, Yengeç, Kova ve Balık
Rengi : Renksiz, beyaz, pembe
Sembolü Olduğu Hususlar : Kainatın sonsuz gücü, Gizli güç

Kristal Kuvars Taşının Faydaları: Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği gibi pozitif enerjiyi toplar, aktif eder ve biriktirir. Düşünce formlarını aktif öden bir özelliği de vardır. Kuvars kristalinin bilinen diğer faydaları;

– Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır.
– Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.
– Cep telefonu, telsiz gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplar.
– Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.

– Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığı taktirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjisinden korur. Pozitif insanlar içindeyseniz taşınızı görünür şekilde takın. Böylece çevrenizdeki insanların pozitif enerjisini toplar.
– Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.
– Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir.
– Göz için sağlıklıdır. kartal görüşü ve gücü verir.

Bu yazı kristal kuvars taşının özellikleri faydaları kristal kuvarsın yapısı nedir nerede satılır nereden alınır ne kadar fiyatı ne işe yarar neye iyi gelir nasıl temizlenir kodlanır anlaşılır kullanılır oluşur bileklik kolye boya rengi fiyat renk pandül taş hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

kuvars nedir nerelerde kullanılır, KUVARS KRİSTALİ NEREDE SATILIR, kuvars kristal modelleri, kristalin yararları ve zararları, kristalin faydaları ve zararları, kristal taşlar neye yarar, kristal kuvars zararları, kristal kuvars özellikleri, kristal kuvars ne işe yarar, vajinanin ozelligi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.