Ahmet Maranki Hıçkırık için Bitkisel Çözümler

  • ALTERNATİFTIP
  • Ahmet Maranki Hıçkırık için Bitkisel Çözümler için yorumlar kapalı
  • 1.039 kez görüntülendi

Ahmet Maranki Hıçkırık için Bitkisel Çözümler

Zaman zaman en olmadık yerlerde karşımıza çıkan bir sağlık problemi olan hıçkırık hakkında doğal tedavi yöntemlerini anlatmak istiyorum bu yazımızda.

Aslına bakarsanız hıçkırık çoğu zaman kısa sürede kendi kendine geçmektedir. Lakin hıçkırığın sürekli hal alması sinir bozucu bir durum olduğu için mümkün olan en kısa zamanda hıçkırığı kesin bir şekilde kesmek isteriz. Bakalım hıçkırığa iyi gelen şeyler nelermiş. Hıçkırığa karşı neler yapılır, beraber okuyalım.

Ahmet Maranki hıçkırık için bitkisel çözümleri şu şekilde sıralamıştır. Bu yöntemlerin tamamını ev ortamında basitçe denemeniz mümkündür.

– 2-3 adet tane karabiber ağza alınır.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 4-10 gram karanfil konulur. 10 dakika bekletilerek günde 2-3 bardak içilir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 3 gr portakal kabuğu doğranarak 15 dakika bekletilir. 1 çay bardağı içilir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 8-10 gram nane yaprağı konur. 10 dakika bekletilerek, günde 2 bardak bir miktar sirke ile karıştırılarak içilir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine bir tatlı çekilmiş dereotu tohumu konur. 10 dakika bekletilerek süzülür. Bir günde tüketilir.

– Nane çiğnemek, nar çiğnemek veya nar suyu içmek, tatlı ayvanın suyunu emmek yararlı olur.

Hıçkırık için iyi gelen diğer şeyleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

Kese Kağıdı Kullanımı: Bir kese kağıdı ile ağzınızı ve burnunuzu kapatın ve torbanın içine doğru birkaç kez nefes alıp verin. Asla plastik torba kullanmayın.

Şeker: Şeker, özellikle küçük çocuklar için hıçkırıkla ilgili mükemmel bir ev çaresidir. 1 çay kaşığını beyaz veya kahverengi şekerle doldurun. Kaşığı ağzınızda 5 saniye tutun. Çiğneme yapmadan şekeri yavaşça eritin. Bir yudum su alın ve hıçkırıklar duracaktır.

Sirke: Sirke, hıçkırıkları durdurmanın bir başka etkili yoludur. Ekşi tadı zihninizi dağıtmaya yardımcı olur ve bu da hıçkırıkları durdurmaya yardımcı olur. Beyaz sirke, malt sirke veya elma sirkesi hünerini yapacaktır. 1/2 çay kaşığı sirke, ardından bir bardak su için. Başka bir seçenek, 1 çay kaşığı sirke ile biraz su karıştırmaktır. Yavaşça yutun ve hıçkırıklar duracaktır.

Buz: Soğuk suyun veya buzun sindirim sistemini sarstığı ve derhal hıçkırıkları iyileştirdiği düşünülür. Bir bardak suya birkaç buz küpü ekleyin ve için. Alternatif olarak, birkaç buz küpü temiz, ince bir bezle kaplayabilir ve boynunuzun arkasına uygulayabilirsiniz.

 Yavaş yeme ve içme huyu edinin. Yemekleri bir seferde mideye indirmeyin, iyi çiğneyin. Yemek zamanlarında stresten kaçının.

Bu yazı hıçkırığa iyi gelen ilaçlar şeyler ne iyi gelir boğuldum limon ne sebep olur hangi bölüm bakar doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde çare son ne yapmalı ne geçirir hıçkırık için ilaç iğne dua largactil nasıl geçer durur tutar önlenir tutulur hıçkırığı ne durdurur ne geçirir 99 geçiren şeyler geçirme yöntemleri geçirmek durdurmak için ne yapmak lazım hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

hıçkırıga ne iyi gelir, hıçkırık bitkisel tedavi, hıçkırık nasıl geçer ahmet maranki, hıçkırığa iyi gelen şeyler, hıçkırığa bitkisel çözüm, hıçkırık için bitkisel ilaç, hıçkırığa iyi gelen bitkiler, ahmet maranki hıçkırık, hiçkırık için bitkisel çözüm, hıçkırık için

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.