İmuneks Gas Stop Strip Nasıl Kullanılır?

İmuneks Gas Stop Strip Nasıl Kullanılır?

Modern teknoloji ürünü olarak üretilen ince film şerit halindeki imuneks gas stop, simetikon etkili maddeli gaz giderici bir ilaçtır. Sindirim sisteminde gaz nedeniyle meydana gelen şişliklerin yok edilmesinde ve sindirimin rahatlatılmasında etkilidir. Simetikon midedeki gazdan kaynaklı basıncı azaltarak karın bölgesini rahatlatmakta ve aynı zamanda buna bağlı guruldamaları da yok etmektedir. Dil üzerinde hızlı bir şekilde çözünebilme özelliğine sahip olan film şeridin etki mekanizması ağızda başlamaktadır. Ağızda sindirilerek emilen etkili madde sindirim borusuna ulaştıktan sonra asıl etkisini göstermektedir. Nane aromalı hoş bir tadı olan immuneks gas stop strip önce mideden başlamak üzere tüm sindirim sistemindeki gaz kaynaklı semptomları önce azaltmakta düzenli kullanımda yok etmektedir.

Simetikon Etkili Maddeli İlacın Kullanımı

Filmlerin kullanılmasında miktar ve doz olarak doktor tavsiyesine kesinlikle uyulmalıdır. Prospektüste farklı yaş grupları için farklı miktarlar önerilmektedir. Öncelikle 4-6 yaşındaki çocuklarda yemekten önce ya da sonra fark etmeksizin 1 film alınmalıdır. Rahatsızlık ve gerek görülmesi halinde bu kullanıma ek olarak uykuya geçmeden önce 1 film daha ilave olarak alınmasında sakınca bulunmamaktadır. 6-14 yaş çocuklarda yemek öncesi ya da sonrasında alınması uygun görülen film 1-2 olmakla birlikte gerek görülürse uykudan önce 2 film daha kullanılabilmektedir. Son yaş grubu olan ergenler ve yetişkinlerde yemeklerden sonra ya da önce 2 film, gerekirse yatmadan önce 2 film ilave olarak kullanılması önerilmektedir. Yaş grubu her ne olursa olsun günlük olarak alınacak dozun kesinlikle 3-4 filmi geçmemesi önerilmektedir.

Dilde eritilerek suyla ya da susuz olarak tüketilen imuneks gas stop strip gaz problemleri tamamen tedavi edilene kadar düzenli şekilde kullanılmaktadır. Ancak kullanım süresi kesinlikle 30 günü geçmemelidir. 30 gün kullanımın ardından şikâyetlerde azalma ya da geçme belirtilerinin bulunmaması durumunda mutlaka doktora başvurulmalıdır. Çünkü böyle durumların altında yatan neden farklı sağlık sorunları olabilmektedir.

İlacın Yan Etkileri Var Mıdır?

İmuneks gas stop filmlerin araştırılıp kanıtlanmış dolayısıyla da bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Etken madde olan simetikon’a bazı kişilerin alerjisi olabilmektedir. Ancak o zaman kötü etkisi görülebilmektedir. Böyle alerji durumlarında kesinlikle doktora başvurularak tavsiyelere ve tedaviye uyulmalıdır. İlacın içeriğinde şeker ya da tatlandırıcı madde bulunmadığından şeker hastalarının ya da şeker intoleransı olan kişilerin de kullanması uygundur. Öte yandan, 4 yaşın altındaki küçük çocukların ve hamilelerin kullanmaması tavsiye edilmektedir. İlaç gluten ve laktoz içermediğinden bu maddelere alerjisi olanlar tarafından da güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

İmuneks Gas Stop Strip Fiyatı

Gaz giderici ilacın fiyatı çeşitli eczanelerde farklı olmakla birlikte online satışta 15 ila 20 TL arasında değişmektedir. Fiyatı oldukça uygun ve çok etkili bir ilaç olduğu için de çok fazla kişi tarafından kullanılmakta ve gaz sancısında ilk akla gelenler arasında yer almaktadır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz