Kanser için en iyi 7 Doğal Tedaviler

Kanser için en iyi 7 Doğal Tedaviler

Kanser, dünya çapında en korkunç ve tehlikeli hastalıklardan biridir. İnsanların yaklaşık% 85’i kanserden muzdarip olduklarını bilmiyor. Meme kanseri, beyin tümörü, mide kanseri (ülser) vb. Farklı kanser türleri vardır. Bütün bu kanser türlerinin farklı belirtileri vardır. En sık görülen semptomlar yorgunluk, bulantı, anksiyete, kusma, ağrı, stres ve uyku problemlerini içerir.

Birçok insan ilaçlara alerjisi vardır ve ilaç tedavisi için ilaç kullanmazlar. Aksine doğal tedaviyi tercih ederler. Kanser için doğal tedavi egzersiz, akupunktur, müzik terapisi, rahatlama terapisi ve daha birçok gibi tedavileri içerir. Aşağıda okuduğunuzda kanser için doğal tedavileri kanıtlanmış.

1. AROMATERAPİ

Ağrı, mide bulantısı ve stres durumlarının tedavisinde kullanılan özel bir terapi türüdür. Aroma koku anlamına gelir. Bu tedavide kokulu yağlar, hastaya yatıştırıcı bir durum kazandırmak için kullanılır. Bu kokulu yağlar banyo küvetinde kullanılabilir ve kokuyu atmosfere yaymak için ısıtılır. Kokunun tatlı kokusu, hastanın kendisini rahat hissetmesini ve rahatlamasını sağlar.

2. ACUPUNCTURE

Eski Çin tedavilerinden biri, yani akupunktur, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve hastaya rahatlama veren. Bu tedavide akupunktur uzmanı, hastanın vücuduna özel bölgelere yerleştirilen çok küçük iğneler kullanır. Bu akupunktur tedavisi, kanser tedavisinde faydalıdır, yani kemoterapiye bağlı ağrıyı ve mide bulantısını hafifletir.

Akupunktur, kan eksikliği veya ince kanı olan hastalar için geçerli değildir. Akupunktura başlamak için önce doktorunuza danışmalısınız.

3. EGZERSİZ

Egzersiz, mükemmel ve sağlıklı yaşamın en iyi yoludur. Egzersiz hayatın her aşamasında önemli bir rol oynar. Kanseri doğal olarak tedavi etmek için, uygun egzersizi yapmak bir yoldur. Egzersiz yaparak olduğu gibi daha sağlıklı bir yaşam sağlar.

Bir kişi uygun egzersizi günlük olarak en az 20 ila 30 dakika boyunca yapmalıdır. Önce hafif egzersizlere başlanmalı, sonra yavaş yavaş başka egzersizler eklenmelidir.

4. MASAJ

Masaj, kas, tendon ve cildin kullanıldığı özel terapidir. Masaj, kas gerginliğini, stresi veya yorgunluğu gidermek için kullanılır. Kanserden etkilenen insanlar için bu çok önemlidir, çünkü bu masaj vücuda rahatlamayı teşvik eder ve hastanın stresini, yorgunluğunu ve ağrısını giderir.

Masaj hafif olabilir, yani uygulanan basınç çok hafif ve sadece cilde ve biraz da kaslara doğru. Vücuda daha fazla baskı uygulanan derin bir masaj da yapılır. Cerrahi izlerin veya tümörün bulunduğu vücut bölgelerinde masaj yapılmamalıdır.

5. HİPNOZ

Hipnoz, bir terapistin hastasını hipnotize etmek için kullandığı bir hipnoterapidir. Hipnotizasyon yumuşak ve rahatlatıcı bir sesle konuşarak yapılır. Hastanın rahat hissettiği ve ağrı ve stresini ve ayrıca kemoterapi tedavisinden sonraki kaygıyı hafiflettiği için. Bu, kanser hastaları için çok rahatlatıcı bir tedavidir.

6. MÜZİK TEDAVİSİ

Müzik stresi azaltmak için en iyi yoldur. Bu terapide, terapist sizinle müzik aracılığıyla iletişim kurardı. Müzik aletleri kullanılıyor. Bu terapi genellikle hastanın ilgisini çeker. Bu terapide müzikal yetenek gerekli değildir.

Bu terapi, bulantı ve stresi azaltmak için kullanılır. Hastanın mutlu hissetmesini ve rahatlamasını sağlar.

7. YOGA

Yoga, birçok zararlı hastalığın tedavisinde kullanılan tüm dünyada geleneksel terapilerden biridir. Yoga vücudun gerilmesini, bükülmesini veya bükülmesini içerir. Stresin neredeyse tümünü rahatlatan ve dinlendirici bir his veren derin nefes alınır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz