Soya Fasülyesinin Faydaları ve Kullanımı

  • ALTERNATİFTIP
  • Soya Fasülyesinin Faydaları ve Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 695 kez görüntülendi

Soya Fasülyesinin Faydaları ve Kullanımı

Besleyici özellikleri ve faydaları bakımından oldukça sağlıklı bir besin maddesi olan soya fasülyesinin faydaları ve yararlarını buyurun beraber okuyalım.

SOYA FASULYESİ: Besleyiciliği yüksek, kullanım alanı oldukça çeşitli ve geniş bir besin olan soya protein açısından çok zengindir. Bunun yanında bol miktarda demir, kalsiyum ve fosfor mineralleri ile B vitaminleri içerir. Ayrıca A, D, E ve P vitamini ve diğer minerallerden de barındırır.

Soyanın Faydaları: Sindirim sisteminin çalıştırarak hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı giderir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun ve zihnin yorgunluğunu giderir ve enerji verir. Soya fasulyesi kandaki kolesterolü düşürerek kalp ve damar hastalıklarından korunmaya yardımcı olur.

Kandaki şeker oranını dengeleyen Soya şeker hastalarına da yararlıdır. Sinirleri ve adaleleri güçlendirir. İyileşme süresini kısaltır. Vücut gelişimini destekler. Östrojen hormonunun aşırı salgılanmasının oluşturacağı etkileri önleyerek rahim, meme ve boyun kanserine yakalanma riskini azaltır. Prostatın büyümesini engeller.

Soya Fasulyesi Nasıl Kullanılır? Yemeklerde kullanılmasının yanında soyadan elde edilen un bisküvi, pasta, kurabiye ve bebek mamalarının imalatında sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca soya yağı ve sütü de elde edilir.

Bu yazı soya fasulyesinin faydaları, soya fasulyesinin yararları fiyatı, soya fasulyesi nedir nereden alınır nerelerde satılır, soya fasülyesi ne işe yarar neye iyi gelir, soya fasulyesi nasıl yenir yetişir tüketilir konusunda yazılmıştır.

soya fasülyesi nereden alınır, soya fasulyesi neye iyi gelir, soya fasulyesi sivılceye ıyı gelırmi, soya fasulyesının faydaları, soya fasulyesi nerede kullanılır, SOYA VE ŞEKER, soya fasulyesi kullanım payı, soya fasulye nedir, soya fasilliyenin faydaları nelerdir, israil fasulyesi şeker hastaları nasıl kullanılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.