ARDIÇ YAĞI FAYDALARI NELERDIR?

  • ALTERNATİFTIP
  • ARDIÇ YAĞI FAYDALARI NELERDIR? için yorumlar kapalı
  • 1.314 kez görüntülendi

ARDIÇ YAĞI FAYDALARI NELERDIR?

ARDIÇ YAĞI FAYDALARI NELERDIR?
Şifalı yağlar son zamanlarda oldukça popüler olarak artış göstermektedir. Birçok hastalığa deva bulmak ve sağlıklı kalmak için şifalı yağlar kullanılabilir.

Ardıç yağı da hastalıklara karşı kullanılabilen, sağlık için faydalı bir yağdır.

ARDIÇ YAĞININ FAYDALARI NELERDIR?

Antiseptik özellikleri olan bir yağdır.
Kan dolaşımını arttırıcı özelliği olması da ardıç yağının faydaları arasındadır.
Vücuttan ürik asit gibi toksinlerin atılmasına yardım eder.
Romatizma, artrit gibi kemik rahatsızlıklarının iyileşmesine yarar sağlar.
Vücuttaki şişkinliklere iyi gelir.
Gut rahatsızlığına fayda sağlaması da ardıç yağının kullanım alanları arasındadır.
Böbrek taşlarının dökülmesine yardım eder.
Vücuttaki krampların ve spazmların iyileşmesine yarar sağlar. Kas ağrılarına iyi gelir ve kasları rahatlatır. Bağırsaklardaki ağrılara da iyi gelir.
Kasları sıkılaştırır, gençlik hissi verir.
Saç dökülmesine iyi gelir, saçların dökülmesini durdurur.
Diş eti rahatsızlıkları mı çekiyorsunuz? Ardıç yağının kullanım alanları arasında diş etlerini güçlendirmesi ve diş eti rahatsızlıklarına iyi gelmesi de bulunmaktadır.
İshale iyi gelir.
Bağırsak gazları dışarı atılamadığında birçok kişiyi huzursuz eder. Bağırsaklarda gaz sıkışması ve yukarı doğru basınç yapması nedeniyle kişilerde hazımsızlık oluşabilir. Bu durum kan basıncını yükseltir ve kalbe zarar verebilir. Ardıç yağı ne işe yarar diye düşünürseniz bağırsak gazlarının kolayca dışarı atılmasına yardım eder. Kronik gaz sorunu yaşayan kişiler için faydalı bir yağdır.

Ardıç Yağı
Kanı temizleyici ve arındırıcı özellikleri bulunmaktadır. Kan temizleyicidir. Vücudu ağır metallerden, ürik asitten, toksinlerden temizleyici özelliği vardır.

İdrar söktürücüdür. İdrarı ve idrara çıkma sıklığını arttırır. Bunun sonucunda vücutta su birikimi, şişkinlik ve böbrek rahatsızlığını önler. İdrar yoluyla vücuttaki fazla suyun atılması kişileri rahatlatır. Ayrıca vücuttan idrarın atılması kilo vermeye, vücuttaki fazla tuz ve ürik asidin atılmasına yardım eder.
Deşarj olmaya yararlıdır. Yorgunluk, baş dönmesi ve depresyon gibi etkilerin azalmasına fayda sağlar.
Mide için faydalı olması da ardıç yağının faydaları arasındadır. Midede mide suyu  ve asidik safralar salgılanır. Midenin zarar görmesi ve asidik bazik dengenin bozulması sonucu ülser oluşmasına iyi gelir.
Tonik etkisi bulunur, bu sayede cildin güzel görünmesine yardım etmesi de ardıç yağı faydaları arasındadır.
Seyreltilerek bir cilt kremi gibi kullanılırsa yaraların iyileşmesini sağlar.
Sindirim sistemini rahatlatır.
Hemoroid rahatsızlığına da iyi gelir. Basuru olan kişiler oturma banyosundaki suya birkaç damla ekleyebilir.
Egzama, sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarının yanı sıra aknelere de iyi gelir.
Saçlardaki kepeklerin oluşumunu engeller.
Selülitlerin yok edilmesine yardım etmesi de ardıç yağı faydaları arasındadır.
Uykusuzluğa karşı da kullanılabilir. Uykusuzluğa karşı akşam yatmadan önce boyun, göğüs kısmı ardıç yağı ile ovulabilir. Bu kasları rahatlatarak iyi bir uyku uyumanıza yardım edecektir.
ARDIÇ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Ardıç yağı farklı şekillerde kullanılabilir. Kuvvetli bir yağ olduğu için fazla yada uzun süre kullanımı zarar sağlayabilir, bu sebeple uzun süre kullanılmamalıdır.

Ardıç yağının haricen kullanımı: Bir kap içinde 1/10 oranında zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılabilir. Özellikle romatizma gibi kemik ağrıları, sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında bir pamuk yardımıyla hazırlanan karışımı ağrıyan bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz.
Ardıç yağının dahilen kullanımı: Yarım bardak suyun içine 5 damla ardıç yağı damlatarak tüketebilirsiniz yada 1 adet kesme şekerin üzerine 5 damla ardıç yağı damlatılarak dilinizin üzerine koyarak emebilirsiniz.
ARDIÇ YAĞINI KIMLER KULLANMAMALIDIR?

Hamilelik sırasında ve böbrek rahatsızlığı olan kişilerin kullanması tavsiye edilmez. Ayrıca çok yoğun bir yağdır, seyreltilerek kullanılmasında fayda vardır. Uzun süre kullanmaktan kaçınılmalıdır. Ardıç yağının uzun süre kullanımı yarardan çok zarar sağlayabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.