ANASON MACUNCU

ANASON MACUNCU

ANASON MACUNCU

100 gram anason tohumu iyice dövülür, ince un durumuna getirilir. 100 gr. kav­rulmuş fındık içi, 5 gr. tarçın, 50 gr. dövülmüş susamla karıştırılır. 200 gr. balla birlikte macun yapılır. Akşam yemeklerin­den önce iki tatlı kaşığı yenir.

Aradığınız Macun Sizlerle:

Önemli Uyarı Bu macunu yiyecek kimsenin tansiyon, kalb çarpıntısı gibi tedirgin edici durum­ları olmamalı. Anason macunu ayda birkaç kez yapılıp uygulanabilir. Daha etkili olma­sını, daha kesin, daha kolay sonuç alınma­sını isteyenler bundan sabah, öğle, akşam olmak üzere aç karına birer tatlı kaşığı yiyebilirler. Anason macununun çok bek­letilmesi doğru olmadığından, gereğinde, sık sık yapılması uygundur. Macun alındık­tan sonra bir su bardağı taze inek sütü içi­lirse daha etkili olur, insanın şişmanla­masına da yarar.

Anason tohumları iyice döğülüp, ince un durumuna getirildikten sonra, 100 gr. süzme balla karıştırılıp ikindi üzeri yenirse iki gün içinde insanı çok güçlendirdiği gö­rülür. Ancak anasonlu macun yiyenlerin kayısı, ayva, bamya, pırasa gibi nesneleri yemeleri gerekir,macun aldıklarında, kokuyu gidermek için, bir sü­re karanfil çiğnemeleri yararlıdır.

Aradığınız Macun Sizlerle:

ARDIÇ KATRANI MACUNU

Anadolu’da, özellikle ardıç ağacının katran denen sakızımsı sıvıyı salgıladığı bölgelerde yapılır. 100 gr, çöreotu, 200 gr. ardıç katranı ile 200 gr. bal karıştırılır, ma­cun durumuna getirilir, ilk üç gün sabah öğle, akşam birer yemek kaşığı, sonraları birer kahve kaşığı alınır, ilk üç gün içinde macunun yetmeyişi, ya da az gelişi duru­munda yeniden yapılması, orana göre davranılması gerekir.

Bu macunun kullanıldığı yerlerde ardıç katranının çok eski, bozulmuş, katran özü­nü yitirmiş olmaması önemlidir, yoksa etkisi ortadan kalktığı gibi, insanda, baş dön­mesi, yürek bulantısı yaptığı da görülmüş­tür. Bu nedenle, macunu yapan kimsenin çok güvenilir olması, insandan bilinmeyen

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz