Silikon Göğüs Nasıl Patlar

Silikon Göğüs Nasıl Patlar

Uzmanlara göre her ameliyatta silikon kullanılmaz, her silikon da patlamaz. Olsa olsa protez kayar. Kendi halinde bir ev kadınının yaptırdığı silikon kimin ilgisini çeker? Kocası dışında hiç kimsenin! Ama ünlüyseniz ve silikonlular kervanına katıldıysanız, artık ne yaptığınız iş, ne ödülleriniz önemsenir. “Yeni” göğüsleriniz herkesin ilgi odağı oluverir.

Silikonun başlıca müşterileri arasında mankenler ve sanatçılar geldiği için olay derin bir magazin boyut kazanıyor. Ve göğüs büyütme ameliyatlarının aslında ciddi bir operasyon olduğu, bunun sonucunda da komplikasyonlar oluşabileceği pek kimsenin aklına gelmiyor. Ha patladı ha patlayacak denilen silikonların patladığı vakalara verilecek örnekler bir elin parmağını geçmediği için, silikon hâlâ tam bir muamma.

Protez türleri
Öncelikle göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan tüm malzemelerin silikon olmadığını belirterek işe başlayalım. Sadece meme içine konulan protezlerin kılıfı silikon. Protez olarak da, silikon, jel, trigliserid, soya yağı, serum fizyolojik ya da yarı akışkan jel kullanılıyor. Gelişmiş ülkelerde silikon kullanımı yasak. Protezlerin nasıl patladığına gelince…

Nasıl patlıyor
Göğüslere “sonradan” konulan protezleri vücut bazen, yabancı ve dışarı atılması gereken madde olarak kabul ediyor. Böylelikle protezin çevresinde “kapsül” adı verilen bir doku oluşuyor. Kapsül, protezin etrafının vücut bağ dokusuyla sarılması anlamına geliyor. Normal yağ ve kas dokusundan daha sütümsü, yarı saydam bir doku. Protezin etrafını bir balon gibi sarıyor ve meme dokusu kapsüle bağlı olarak daha sert bir hâl alıyor. İşte bu kapsül doku oluşmadan önce, protez hareket edip, deriden dışarı çıkabiliyor. Yani patlamıyor, kaçak yapıyor.

Silikon nedir
Silikon, iskeletinde karbon yerine ardışık olarak dizilmiş silisyum ve oksijen atomları bulunan polimerlerin ortak adıdır. Silikon moleküllerinin çoğunda silisyum atomlarına bağlı metil ya da fenil grupları yer alır. Silikonlar en çok sıvı, reçine veya elastomer biçiminde üretilir. Bu madde, oksijen, karbon ve hidrojen ile kimyasal bileşime girdiğinde, göğüs protezlerinde de kullanılan silikon maddesine dönüşüyor.

Nerede kullanılır
Kimyasal bileşim sırasında moleküllerin dizilişine göre, sıvı, jel ve katı olmak üzere 3 tür silikon ortaya çıkıyor. Günlük yaşantımızda kullandığımız birçok maddede silikon var. Örneğin: Ruj, soda, krem, şampuan, saç boyası, tıraş losyonu.

Dr. Osman Oymak: “Herkese inanmayın”
“Göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan maddeler için toksik yani zehirli demek yanlış. Kimse bunların içine zehir koymuyor. Sudan daha az zararlı bir madde olmadığına inandığım için ben serum fizyolojik içeren protezler kullanıyorum. Soya yağı da kullanılıyordu ama elimde resmi yazılar olmamakla birlikte, bunlar da toplatılıyormuş. Vücuttan yağ alıp, göğüs büyütüldüğü de yalan. Bunu yaptığını söyleyenler var ama bu çok sakıncalı.”

Bu yazı silikon patlaması video nasıl anlaşılır memenin ömrü yırtılması patlamayan silikon memede ağrı kapsül oluşumu nasıl anlaşılır silikon ameliyatı kadınlar kulübü damla silikon estetiği fotoları öncesi sonrası fotoğrafları modelleri fiyatı ücreti ne kadar silikonlu göğüs hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

silikon Gs, silikonlu ünlüler, gögüs estetiği yaptıran ünlüler, ünlülerin göğüsleri, silikon yaptıran ünlüler, silikon yapan ünlüler, ünlülerin göğüs, unluler silikon gogus, Göğüsleri silikon olan Türk ünlüler isimleri ve fotoğrafları, Gogus slikonu yaptiran unluler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.