Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Obezite sonrası büyük kilo kayıpları yaşayan insanlar genellikle yeni bir sorunla daha karşılaşıyorlar; sarkık deri. Sarkan derilerin cerrahi operasyonla alınması gerekir. 30 kilo ve üzeri kilo kaybı yaşayan insanlar genellikle beklemedikleri ve kesinlikle istemedikleri bu sorunla mutlaka karşılaşırlar. Bazılarında küçük bir operasyon gerekebilir, daha büyük kilo kayıplarında ise ciddi bir karın germe ameliyatı gerekmektedir. Gevşeyen karın katları, Genel anestezi altında 3 ile 6 saat süren bir operasyon olan karın germe ameliyatı sırasında ilk olarak kesikler yapılır, ekstra cilt kesilir ve geriye kalan cilt yeniden şekillendirilir, yeni bir göbek deliği oluşur ve dikiş izleri genellikle bu göbek deliğinin etrafında olur. Zamanla, maksimum iki yıl içinde operasyon sonrası tam iyileşme görülmektedir. Sonuçların ise operasyondan hemen sonra görülmesi, büyük kilo kayıplarının ardından moralinizi bozan o sarkık deriden kurtulmanız için iyi bir sonuç almanızı sağlar. En iyi sonuç için karın germe ameliyatı, büyük kilo kayıplarının başlangıcından iki yıl sonra yapılmalıdır.

Kimler Karın Germe Ameliyatı Olabilir?

karin-germe-ameliyati-kimler-yaptirabilir Karın Germe Ameliyatı

  •  Kilonuz en az 6 aydır istikrarlıysa,
  • Diyabet ve kalp rahatsızlığı gibi rahatsızlıklarınız yoksa,
  • Sağlıklı bir beslenme programınız varsa,
  • Sigara içmiyorsanız,
  • Zihinsel olarak dayanıklıysanız,
  • Gerçekçi beklentileriniz varsa; bu operasyonlar için en uygun adaylardan birisiniz. Bu maddelerden biri bile size uymuyorsa, karın germe ameliyatı olmak için mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Karın Germe Sonrası Hamile Kalınır Mı?

Bu konuyla ilgili kadınların en çok merak ettiği konu, operasyon sonrasında hamile kalınıp kalınamayacağı oluyor. Büyük kilo kayıpları yaşadıktan sonra operasyon geçirmeye karar verdiğinizde, doğru zaman olduğundan emin olmalısınız. Yakın bir tarihte gebe kalma planınız yoksa, rahatlıkla bu operasyonu olabilirsiniz. Uzmanlar, karın germe ameliyatı sonrasında çok rahat hamile kalınabileceğini belirtiyor. Burada dikkatli olunması gereken konu ise şu; gebelik döneminde alınan kilolar. Türk toplumunda gebelikte anne adayları genellikle doğuma 20,30 kilo fazlalıkla giriyor. Karın germe ameliyatı olan bir kadın için hamilelik süreci, bir diyetisyen ile planlanmalıdır. Doğuma 10-12 kilo fazlalığı ile gitmeniz ideal olanıdır. Operasyon sonrasında hamile kalırsanız, bir diyetisyenden yardım alarak, sağlıklı bir beslenme programı oluşturmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz