Arı Sütünün Faydaları

  • SAĞLIKLI BESLENME
  • Arı Sütünün Faydaları için yorumlar kapalı
  • 920 kez görüntülendi

Arı Sütünün Faydaları

Arının yaşamının 6. ve 10. günleri arasında başında bulunan bir bezeden salgıladığı sıvıya verilen addır. Bu sıvı ile arı, larvalarını ve arıbeyini besler.

Arıbeyi yaşamı boyunca bu sıvı ile beslenmesine karşılık, yaşamlarını işçi olarak sürdürecek olan larvalar yaşamlarının 3. gününden başlamak üzere çiçektozu ile beslenir. Tadı keskin ve ekşidir. Rengi bulanık sarı ile koyu kahverengimsi yeşil arasında değişir.

Arısütü nemlenmeye karşı çok iyi korunarak ışık geçirmez kaplarda, buz dolabında yakl. 50 C de aylarca saklanabilir. İçindekilerin (%67si sıvı, %33ü kuru maddedir). Proteinler, yağlar, şeker, vitaminler (Bi, B2, B6, pantothen asit, folik asit), hormonlar. www.saglikvegebelik.com

Arısütü uzun süre olağanüstü madde olarak göklere çıkarılmıştır. Mucizeler yaratan madde olduğunu ileri sürenler de olmuştur. Yapılan analizler içersinde çiçektozunda bulunan maddeler olduğunu ortaya çıkarmıştır. İçersindeki uçucu madde nedeni sürekli olarak verildiğinde larva işçi olacağına arıbeyi olmaktadır. Yapılan araştırma ve denemeler arısütünün, çiçektozunun bal ile iyi bir kombinasyonu olduğunu göstermektedir. Yalnız başına deri üzerinde olumlu etki yapmaktadır.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından arı sütünün faydaları, arı sütü faydaları, arı sütü nasıl kullanılır, arı sütü nedir, arı sütü nasıl elde edilir, arı sütünün faydaları, arı sütünün zararları, arı sütünün cilde faydaları, arı sütünün kullanımı, arı sütünün yan etkileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

 

ari sütünün faydaları, emzirme döneminde arı ssütünü faydaları, emzirirken arı sütü, arı sütünün yan etkileri, arı sütünün gebeliğe faydası, arı sütü nasıl olur, arı sütü nasıl elde edilir, arı suyunun faydaları, arı sütü gebelik, emzirme arı sütü

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.