Saçı Hızlı Uzatmanın Yolları

Saçı Hızlı Uzatmanın Yolları

Saçlarınıza cildiniz kadar hassas bir bakım uygulamalısınız

Saçınıza son derece özenle bakın. Banyo yaparken şampuanladıktan sonra çok iyi durulamalı ve köpüklüyken saç diplerinize yumuşak bir masaj yapmalısınız. Saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından korumak için de uzun süre güneşte kalacağınız yerlerde modaya uygun bir şapka tercih edebilirsiniz. Bu da saçın hızlı uzaması konusunda son derece etkilidir. Saçınızın ihtiyacı olan besleyici doğal bakım ürünlerini ondan esirgemeyin. Protein yönünden zengin beslenmek, özellikle E vitaminini düzenli olarak almak, sebze ve meyveleri de bolca tüketmek saçın hızlı uzamasında etkili diğer organik unsurlardan biridir. Meyve, sebze ve balıkta bulunan besleyici maddeler saçınızın daha hızlı uzaması için ihtiyaç duyduğu şeylerdir.

Daha sağlıklı saçlar için bol su

Uzmanların genel vücut sağlığı için önerdiği günlük 2 litre su limitinizi mutlaka doldurun. Bol su içmek saç köklerini de etkili bir şekilde besleyecektir. Ayrıca, saçların doğal parlak görünümünü ve nem düzenini de korumanın faydalı bir yöntemidir. Bunların dışında saç ve cilt tonlarına olumsuz etkileri bulunan kafeinli ve alkollü içeceklerden uzak durmaya çalışın.

Saç uçlarındaki kırıkları aldırmayı ihmal etmeyin

Çok yaygın olan, “kırıkları aldırınca saç yavaş uzar “ inanışına aldırmayıp, en az 2 ayda bir saç uçlarındaki kırıkları aldırırsanız, saçlarınız daha sağlıklı uzayacaktır. Saçın hem daha sağlıklı hem de daha hızlı uzamasında etkili olan bu yöntemi tecrübe ettiğinizde bize hak vereceksiniz. Tabi bunu yaparken kuaförünüzü kafasına göre davranmaması konusunda ciddi bir şekilde uyarmalısınız. Birçok kuaför saçları sizin tarifinizden daha fazla kısaltmayı çok sevmektedir.

Organik saç ürünleri kullanmaya özen gösterin

Bu makaleyi okuyup da saçım hala yavaş uzuyor dememek için bu son tavsiyemizi de özenle uygulamanız gerekiyor. Saçlarınıza bakım yapacağınız ürünlerin ya tamamen doğal kürlerden oluşmasına, ya da çok az miktarda kimyasal içeriyor olmalarına dikkat etmelisiniz. Eski ünlü yıldızların saçlarına bakım yaparken yalnızca bitki şampuanlarını ve kendi hazırladıkları organik kürleri kullandığını da siz değerli okuyucularımıza hatırlatmadan geçmeyelim. Tüm bu maddeleri disiplinli bir şekilde uygulayıp, saçlarınızı daha çok severseniz, uzun, dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.