Kekik Suyunun Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Kekik Suyunun Faydaları için yorumlar kapalı
  • 771 kez görüntülendi

Kekik Suyunun Faydaları

Kekik Suyu Bitkinin en faydalı formatıdır bunun nedeni hepinizin bildiği gibi bitki sularında standart özellikler en iyi şekilde korunmaktadır.

Kekik kesinlikle sıcak olarak çayı vs.. tüketilmemelidir nedeni herhangi bir zararı olduğundan değil uçucu yağlarının ısıtıldığında yok olmasından dolayı faydasının kalmamasıdır. Bu nedenle suyunu tüketmeniz maksimum fayda için önemlidir.

Kekik Suyunun Faydaları
Mikrop öldürücü özelliği en önemli kekik suyu faydası olarak belirtilebilir.

Anti kanser etkinliği vardır.

Kekik in Kolesterol ve şekeri azaltıcı özelliği bulunur.

Ağız ve diş sorunlarında gargara şeklinde fayda sağlar.

Hazım sorunu için kekik ten faydalanılabilir.

Spazm çözücüdür.

Baş ağrıları için kekik suyu kullanılabilir.

Kan dolaşımını düzenler.

Kekik suyu cilt temizliği için de kullanılabilir. Kekik suyu ile cilt temizliği pamuk üstüne damlatılmak suretiyle olur.

Bağırsak parazitlerinin düşürülmesi kekik suyu yararları arasındadır.

Eklem ağrılarının tedavisinde kekik suyu banyosu tavsiye edilmektedir.

Kekik suyu zayıflatır mı ?
İdrar söktürücü etkisi ile kekik suyu vücuttaki fazla suyun atılmasına katkıda bulunarak zayıflamaya yardım eder. Diyet programlarında sıkça karşılaşılan kabızlık sorunu için faydalıdır. Ama idrar yolu ile vücuttan yağların atılmasını sağlamaz.

Kekik suyu kullanımı
Bir çay bardağının dörtte birini dolduracak kadar kekik suyu konulur ve geri kalan kısım içinde su ya da meyve suyu eklenerek içilir.

Kekik suyu zararları var mıdır?
Hamile bayanlar ve guatrı olanlara tavsiye edilmez.

Kekik yağı faydaları : Mikrop öldürücüdür. Yara iyileşmesini hızlandırır. Bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı yararlıdır.

Kekik yağı nasıl kullanılmalıdır? Kekik yağı içilmemelidir. Haricen kullanılmalıdır. Kekik suyu içilebilir ama kekik yağı içilmez.

Kekik yağı kremi ne iş yarar?
Kekik yağı kreminin ayak sorunları yaşayan kişiler de yaraların ve iltihapların tedavisinde önemli faydalar sağladığı belirtilmiştir. Yine yapılan araştırmalarda kekik yağı kreminin hastane enfeksiyonlarının nedeni olan stafilokok mikrobuna yönelik de etkinliği saptanmıştır.

Bu yazı kekik suyu nasıl yapılır saç uzatır mı tansiyonu yükseltir mi kullanımı, kekik suyu nelere iyi gelir fiyatı, kekik suyunun faydaları zayıflamaya etkisi saça faydaları cilde faydaları,  kekik suyu ne işe yarar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kekik suyunun saça faydaları, kekik suyunun cilde faydaları, kekik suyu, kekiğin cilde faydaları, kekik suyu saça faydaları, kekik suyu saça nasıl uygulanır, kekik suyu saçı uzatırmı, kekık saca faydaları, kekik suyunun saça faydası, kekiğin saça faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.