Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül suyunun faydaları nelerdir?
Gül suyu cildiniz için önemli bir sağlık problemi olarak gözüken kırışıklıkları ortadan kaldırmak için doğal bir yöntemdir.
Eğer güzel ve canlı bir cilt istiyorsanız mutlaka denemeniz gerekir.Ciltteki lekelerin yok edilmesinde, sivilce ile mücadelede gül suyu eskiden beri kullanılmaktadır.

Ciltteki lekeler için gül suyu : Her akşam yatmadan önce yüzünüzü pamuk yardımıyla gül suyu ile temizlerseniz, cildinizdeki lekeler bir süre sonra kaybolur. Ayrıca ek olarak aktarlarda satılan kayısı yağı ve gül yağını karıştırıp, cildinize uygularsanız cildiniz gün boyunca taze ve dış etkenlerden korunmuş olacaktır.

Cilt kırışıklıklarına karşı gül suyu : Özellikle bayanlarda yaş ilerledikçe ortaya çıkan en büyük sorunlardan biri cilt kırışıklığı. Size doğal bir yöntem sunalım

Gereken Malzemeler :
2 yemek kaşığı kil,
1 çay kaşığı gül yağı
1 çay kaşığı kayısı yağı,
1 çay kayığı avokado yağı,
1 çay kaşığı buğday yağı

Kullanımı : Kilin içine listedeki tüm malzemeleri katarak çamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Ortaya çıkan bu karışımı göz etrafı ve dudak çevresi hariç, tüm yüzünüze uygulayın ve ortalama 20 dakika bekletilip yıkayın. Daha sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin

ÖNEMLİ UYARI : Saf gül suyu kullanmak ciltte tahrişlere neden olabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz