Avokado Yağı Nasıl Kullanılır Ne işe Yarar

  • ALTERNATİFTIP
  • Avokado Yağı Nasıl Kullanılır Ne işe Yarar için yorumlar kapalı
  • 861 kez görüntülendi

Avokado Yağı Nasıl Kullanılır Ne işe Yarar

Tropikal meyvelerden biri olan avokado artık ülkemizde de kolayca bulunabilen faydalı bir meyvedir. Avokado meyvesi kadar yağıda oldukça yararlıdır. Avokado yağı zeytinyağına çok benzemekle beraber daha sağlıklılıdır ve bu yüzden mutfağınızda zeytinyağının

yerini bile tutabilir. Hoş şu an için maliyet olarak biraz pahalı bile olsa, yemeklerinizde bu yağı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Unutmadan şunuda söyleyelim bu meyvenin doğru yazılış şekli avokado ama biz google amcada bile avakado diye aramaktayız. Hatta o kadar çok aramışız ki avakado mu demek istediniz diye uyarı veriyor. Şahsen ne ben ne google ne de yiyenler tam adını kestiremiyor.

Avokado Yağı Nasıl Elde Edilir
Avokadodan soğuk pres yöntemiyle oldukça yüksek kalitede yağ elde edilir ve bu bitkinin barındırdığı E vitaminini korumakla beraber düşük asit seviyesi ve oksidasyon oluşur.

Avokado yağının vitaminleri
Avokado yağında A, B1, B2, pantothenik asit (B5), D ve E vitaminleri bulunmaktadır. Ayrıca lesitin ve yağ asitlerince zengindir.

Avokado Yağının Faydaları
* Cildi nemlendirici özelliği vardır.
* Cilt yumuşatıcıdır.
* Kas gevşeticidir.
* Selülit için yararlıdır.
* Böbrek taşı söktürücü olarak faydalıdır.

Avokado Yağının Zararları
Avokado yağının bilinen bir yan etkisi yada zararı yoktur. Ancak uygun ölçülerde ve dozunda kullanılması tavsiye edilir.

Avokadonun Cilde ve Saçlara Faydaları
Avakado, cildi nemlendirici ve yumuşatıcı etkiye sahiptir. Özellikle, duyarlı, kuru, yıpranmış, yaşlanmış deriyi iyileştirir ve güçlendirici etkisi vardır. Bol miktarda içerdiği A vitamini, hücrelerin yenilenmesini destekler. Üst deride kepeklenmeyi, nasırlaşmayı önlemeye faydalıdır. Saç bakımında da oldukça etkilidir. Cilde ve saçlara bu kadar yararlı olmasının sebebi içerdiği doğal E vitaminidir. Avokado içeren krem ve cilt maskeleri bu nedenle çok faydalı olacaktır.

Avokado Yağı Nasıl Kullanılır
Avokado yağı dahilen kullanılacaksa; 1 fincan suya 4 damla damlatılarak günde 2 defa içilir. Eğer haricen kullnılacaksa; cilde masaj yaparak kullanılır.

Bu yazı avakado yağının fiyatı, avakado yağının cilde faydası, avakado yağının yüze faydaları, avokado yağı nasıl kullanılır, avokado yağı ne işe yarar, avakado yağı neye iyi gelir, avakado yağı nasıl elde edilir, avakado yağı nasıl çıkarılır kullanılır uygulanır, avakado yağı kullananlar kullanıcı yorumları konusunda yazılmıştır.

avokado yagi ne ise yarar, avakado yAgi ne işe yarar, avokado yağı cilde nasıl uygulanır, avokado yagi nasil kullanilir, avakado yağının faydaları, avakado yağı nasıl kullanılır, avokado yağı nasıl elde edilir, avokado yagi neye iyi gelir, avakado yağı cilde nasıl uygulanır, avakado yağı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.