En İyi 5 Şifalı Bitki ve Kullanımları

En İyi 5 Şifalı Bitki ve Kullanımları

Bitkiler, esansiyel yağlar veya tam diyet tüketmek gibi doğal sağlık ilkeleri, sağlıklı bir vücuda ve yaşam tarzına sahip olmanın en iyi yoludur. Bu esansiyel şifalı otlar ve kullanımları faydalıdır.

Burada şifalı otlar hakkında konuşacağız. İyileşme hakkında konuştuğumuzda çoğu insan, bunun kötü tada sahip şifalı bitkilerle ilgili bir şey olduğunu düşünür ama bu sefer yanılıyorsunuz. Yiyeceklerinizi aynı anda daha lezzetli, daha lezzetli ve daha sağlıklı yapan bazı şifalı bitkiler vardır. Otlar uzun yıllardan beri iyileştirici özellikleri için kullanmaktadır.

Uzmanlar ve bilim adamları, ne kadar faydalı olabilecekleri ve kendilerine göre şifalı bitkilerin artrit ağrısını ve iltihabını tedavi edebileceği, kolesterolü ve kan şekeri seviyesini düşürdüğü, kan basıncını düzenleyen ve birçok hastalığa yardımcı olduğu otlar hakkında daha fazla şey öğreniyorlar. Hatta kanser hücrelerini öldüren ve alkol arzularını azaltmada yardımcı olan bazı otlar vardır.

Ama sorun nereden başlamalı? Özellikle piyasada çok fazla ot ve esans yağı bulunduğunda. Her neyse, sorun artık bir sorun değil ve biz size şifalı bitkiler ve problemleri hakkında yardımcı olmak için buradayız. Süper şifalı otlar, faydaları ve kullanımları:

En İyi 5 Şifalı Bitki

1. Tarçın:

Tarçın, Almanya’da yapılan çalışmada olduğu gibi kan şekeri seviyesini düşürmede faydalıdır, tarçın tüketmek tip 2 diyabeti% 10’a kadar düşürebilir.

Ayrıca kalp hastalıkları risklerini azaltarak vücuttaki kolesterol seviyelerini düzenlemede faydalıdır. Diğer ilaçlara göre kolesterolü% 13’e kadar azaltır.

Tarçın ağırlığı azaltır, bağırsak hareketlerini iyileştirir ve kabızlığı önler.

Kullanım Alanları:

Faydalarını en üst düzeye çıkarmak için, tarçın tozu, kolesterol ve diyabet sorunlarını tedavi etmek için su içeren kapsüllerde kullanılabilir. Tahıllar, tatlılar veya salataların üzerine serpilir olarak da kullanılabilir. Tarçın çayı, aşırı kilo vermek için bir parça kaynar suya sarılarak yapılabilir.

2. Zencefil:

Zencefil, mide rahatsızlığı, mide bulantısı ve hamilelikte oluşan bulantı gibi birçok rahatsızlığı tedavi etmek için mükemmel bir bitkidir.

Güçlü antioksidanlar serbest radikallerle savaşır.

Ayrıca kan akışını düzenler ve vücudun her yerine taze kan almasını sağlar.

Zencefil ayrıca artrit ağrısı ve bunun sebep olduğu iltihaplanma için de faydalıdır.

Zencefil de kilo vermeye yardımcı olur.

Kullanım Alanları:

Suyu kaynatın ve zencefil parçasını 2-3 dakika boyunca dikleştirin ve bulantı, kusma ve baş dönmesini tedavi etmek için limon damlalı zencefil çayı için. Zencefil kapsülleri ayrıca 500m ila 1000mg arasında da mevcuttur.

3. Fesleğen:

Stresi, kaygıyı hafifletmeye yardımcı olur ve depresyonu azaltır.

Holy Basil çayı baş ağrısı ve hazımsızlık için idealdir.

Meme kanseri ve tümörleri içeren farklı kanser türlerinin önlenmesinde faydalıdır.

Kullanım Alanları:

Fesleğen yaprakları kapsülleri, stres ve kaygıyı gidermek için kullanılan pazarda bulunmaktadır. Fesleğen çayının içilmesi, meme kanserinin önlenmesinde yardımcı olur, kaynar suda 10-12 taze yaprak dik ve 5 dakika sonra içilir Fesleğen yaprakları da farklı öğünlerde kullanılır.

4. Sarı kantaron :

Sarı kantaron bitki yatıştırıcı endişeler için idealdir, bu da depresyon ve gerginliği azaltır. 
Bu bitki ses uykusunu teşvik ettiği bilinir ve uykusuzluğu azaltır. 
Ruh halinizi iyileştiren mutlu kimyasalları arttırır.

Kullanım Alanları:

Sarı kantaron bitki kapsülleri piyasada bulunmaktadır ve iyi bir ruh halini arttırmak ve uykusuzluğa karşı savaşmak için günde üç kez 300 mg kapsül almanız önerilir. Diğer ilaçlarla reaksiyona girebileceğinden doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun.

5. Sarımsak:

Sarımsak, kolorektal ve yumurtalık kanseri risklerini azaltır.

Tümör boyutlarını azaltır.

Organları güçlendirirken kardiyovasküler sağlığı destekler.

Kan basıncını düzenler ve vücuttaki kan şekeri seviyesini azaltır.

Sarımsak ayrıca arterlerdeki tıkanıklığı da temizler.

Kullanım Alanları:

Öğünlerde ezilmiş sarımsak kullanın ve sabahın erken saatlerinde çeşitli yararlar için su ile taze sarımsak karanfilleri tüketin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz