Safra Kesesi Sorunları için Bitkisel Kür

Safra Kesesi Sorunları için Bitkisel Kür

Safra kesesinde oluşan farklı sorunlar vardır. Fakat bu sorunları bitkisel yöntemlerle tedavi etmek için tek başına enginar kürü size yeter de artar bile. Sizde safra kesesi problemleri yaşıyorsanız bu yazımıza göz atmanızı öneririm.

İlk önce İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen safra kesesi ve sindirim şikayetleri için enginar kürünü anlatmak istiyorum. Daha sonra ise safra kesesine ve safra kesesi hastalıkları için iyi gelen şeyleri anlatacağım.

Safra kesesi Rahatsızlıklarına Bitkisel Çözüm: Enginarın en dışındaki yapraklarını kullanmayın. En dışındaki yapraklarının altındaki yaprakların tamamı bu amaç için kullanılabilir.

Bir adet enginarın yaprakları bir kerelik kullanım için yeterlidir ve bunu yapılacak kürün bir günlük kullanımı için ölçü olarak alabilirsiniz. Kür için bir kerelik hazırlanacak yaprakların toplam ağırlığı 10 gramdan fazla olmamalıdır. Ortalama olarak 6- 7 gramı bir kerelik tüketim için normal ölçüdür.

Enginar Kürü Uygulaması: Bir adet orta boy enginarın alt yapraklarının tümünü kaynayan iki su bardağı dolusu suyun içine atın ve kısık ateşte beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Soğuduktan sonra süzerek suyunu için. Aç ya da tok olarak içebilirsiniz. Bu kürü bir ay süre ile haftada iki ya da üç gün uygulayın. Daha sonra duruma göre zaman zaman haftada bir kez tekrar edebilirsiniz.

Safra kesesi sorunları ve rahatsızlıkları için iyi gelen şeyler şu şekilde listelenir.

Lifli Gıdalar: Yapılan araştırmalar kepek ve keten tohumu gibi yüksek lif içeren besinlerin safra hastalığına yakalanma riskini önemli oranda azalttığını (%13) ortaya koymaktadır. Ayrıca elma safra kesesi dostudur ve daha iyi çalışmasına yardımcı olurken içinde bulunan pektin adlı bir bileşen sayesinde toksinleri emer, kolesterol seviyesini düşürür ve safra taşı oluşumunu engeller.

Bitkiler: Bazı bitki suları, çayları ya da tabletleri safra üretimini teşvik ederek safra kesesinin daha iyi çalışmasını sağlar. Ayrıca bu bitkiler safra taşı oluşumunu engellemede de etkilidir. Safra sağlığı için en çok tavsiye edilen bitki zerdeçalı safra kesesini temizleyen nane yağı, rezene, zencefil kökü ve maydanoz takip ediyor.

Meyve ve Sebzeler: Özellikleri sebzeleri çiğ olarak tüketmek safraya çok faydalı. Çiğ sebzelerde bulunan enzimler sindirimi düzenler, sisteme bağlı organları temizler ve sindirime yardımcı olur. Bu sindirim enzimlerini sebze ve meyveler dışında lahana turşusu, yoğurt gibi fermente edilmiş gıdalarda da bulabilirsiniz.

Bu yazı safra kesesine iyi gelen bitkiler meyveler ilaçlar su otlar balıklar yemekler bitki çayları ne dokunur ne iyi gelir kateter takılması zararlı gıdalar bağlı sarılık karpuz dokunur mu için dua şifalı bitkiler bitkisel kür diyet beslenme iğde hangi doktor bölüm bakar hangi esma okunur nasıl alınır çalışır belli olur ağrır görüntülenir olur boşaltılır beslenmeli korunur nedir nerede nerededir ne tarafta neden büzüşür doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

safra kesesi taşı bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, safra kesesi bitkisel tedavi ahmet maranki, ibrahim saraçoglu safra kesesi, ibrahim saraçoğlu safra kesesi taşı kürü, safra kesesi hastalıklarına bitkisel çözümler, safra kesesi bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu safra kesesi kürü, safra kesesi hastalığı bitkisel çözüm, safra kesesi taşı bitkisel tedavi maranki, ibrahim saracoglu safra kesesi tasi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz