Anason Çayı Nedir Nelere iyi Gelir

Anason Çayı Nedir Nelere iyi Gelir

Genellikle zararları ile tanıdığımız anason bitkisinin faydaları olduğunu ve bu yararları sağlamak için en etkili yöntemin anason çayı içmek olduğunu söylesem eminim çoğunuz şaşırırsınız.

Anason Çayı Nasıl Hazırlanır? Anason çayını bitkinin taze ya da kurutulmuş yaprakları ile tohumlarından hazırlayabilirsiniz. Bir bardak anason çayı için 1 çay kaşığı kurutulmuş anason yaprağı veya 3 çay kaşığı taze yaprak yeterlidir. Kaynamış suya bu miktarlarda anasonu atarak ateşi kapatın ve çayın 5-10 dakika demlenmesini bekleyin. Eğer çayı kurutulmuş anason tohumlarından yapacaksanız 1 çay kaşığı tohumu havanda iyice ezdikten sonra suya atın ve demlenmesini bekleyin. Uyku verdiği için yatağa girmeden önce içilmesi tavsiye edilir.

Anason Çayının Faydaları: Mısır, Yunanistan, Girit ve Asya’nın bazı bölgelerine özgü bir bitki olan anason ilk olarak Mısırlılar tarafından işlenmiş ve çeşitli amaçlarla kullanılmıştır.

Boğaz ağrılarını hafifletir, Akciğerleri rahatlatır, Soğuk algınlığının daha çabuk geçmesini sağlar, Sinüzite iyi gelir, Bronşit tedavisinde kullanılır, Kolik tedavisine yardımcı olur, Şişkinliği azaltır, Hazımsızlığa iyi gelir, Hıçkırıktan kurtulmak için kullanılır.

Anasonun Yan Etkileri: Anasonun yan etkileri konusunda bilimsel araştırma bulunamamasına karşın genel olarak tüketilmesi güvenli bir bitki olarak kabul edilmektedir. Yine de yüksek tansiyonu bulunan hastaların, hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınların anason çayı veya yağı kullanması tavsiye edilmez.

Bu yazı anason çayının faydaları, anason çayının bebeklerde kullanımı zararları, anason çayının hazırlanışı, anason çayı nedir, anason çayı ne işe yarar nerede satılır, nasıl içilir hazırlanır kullanılır, kullananlar tarifi konusunda yazılmıştır.

anason cayi nerede satilir, anason çayı kullanma tarifi, anason nerede satılır, gebelikte anason çayı, emzirirken anoson çayı ne işe yarar, anason yağı faydaları, anason yağı bebeklere zararlimi, anason yağı 100gr nerede satılır, anason ve gebelik, anason cayi icmek bebeklere zararlimi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz