Diyabet Belirtileri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Diyabet Belirtileri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 709 kez görüntülendi

Diyabet Belirtileri ve Tedavisi

Besinlerden elde edilen veya karaciğerdeki depolardan kana salınan glikoz, insülin hormonu yardımıyla hücre içine girer ve orada enerjiye dönüşür.

Diyabet (Daha bilinen adıyla Şeker Hastalığı), işte bu insülin hormonunun vücutta yeterli düzeyde ya da hiç bulunmamasından kaynaklanan bir hastalıktır.

Diyabetin Nedenleri: Vücutta insülin eksikliği durumunda besinlerden elde edilen glikoz depolanamaz ve kullanılamaz. Kullanılamayan glikoz kanda birikir ve bu da ölüme kadar varabilecek etkilere yol açabilir.

Diyabet Belirtileri: Çok sık idrara çıkma, yorgunluk, aşırı susama, yaraların geç iyileşmesi, ani kilo kaybı gibi belirtiler Diyabet habercisi olabilir. Diyabet hastalığı görme kusuru, felç, kalp hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonu, mide bulantısı, nefes darlığı, böbrek hasarı gibi etkilere yol açabilir. Diyabet yaşlılarda gençlere oranla daha fazla görülür.

Diyabet Tedavisi: Diyabet için doğru beslenme önemlidir. Bu nedenle, öncelikle kandaki şeker oranına göre belirlenecek diyabet diyeti ile tedaviye başlanır. Aşırıya kaçmamak şartıyla düzenli egzersizler faydalıdır. Stresten,alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durmak gerekir. Diyabetli kişi hayatının bundan sonraki dönemini bu yeni duruma göre düzenlemelidir. Kan Şekerini uygun seviyede tutmak için gereken diyet ve egzersizlerin yanında çeşitli ilaçlar ve insülin takviyeleri uygulanabilir. Tanı ve Tedavi için doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin.

Diyabeti uzmanından dinleyerek öğrenmek istiyorsanız videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.

Bu yazı diyabet nedir, diyabet ne demek, diyabet nedenleri, diyabet nasıl oluşur, diyabet için şifalı bitkiler, diyabet için diyet, diyabet nasıl oluşur, diyabet nasıl anlaşılır, diyabet nasıl tedavi edilir, diyabetin belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

bozmaca hastalığı, bozmaca hastalığı nedir, diyabet belirtileri, diyabete iyi gelen meyve ve sebzeler, diyabetin belirtileri, gebelikte diyabet belirtileri, kslar bozma

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.