Düğün Öncesi Kilo Verme

  • DİYET
  • Düğün Öncesi Kilo Verme için yorumlar kapalı
  • 795 kez görüntülendi

Düğün Öncesi Kilo Verme

Düğün öncesinde hızlı kilo verip daha kusursuz görünmek isteyen gelinlere düğün öncesi şok diyet, haftada 10 kilo verin gibi sağlıksız bir şekilde kilo verdiren listelerden uzak durmalarını öneririz.

Farklı yöntemlerle uygulanabilen düğün öncesi detoks önerileri uygulandığında vücudun tuzdan kaynaklı ödem ve şişliği inecek ve dış görünüm daha düzgün olacaktır.

Sadece düğün öncesi değil, sağlıklı yaşamın devamı için belli aralıklarla sebze ve yeşil çay destekli detoks yapılması önerilmektedir.

Düğüne Az Süre Kala Şok Diyet Önerilmemektedir

Düğüne bir hafta gibi kısa bir süre kalmışken daha iyi görünmek adına yapılmak istenen şok diyetler sonucunda, birden ve hızlı bir şekilde kilo verilmesi sonucunda son provası yapılmış olan gelinlik bol gelebilecektir.

Tekrar prova yapılma imkanı yok ise bol gelen gelinlik düğünde sorun yaratabilecektir. Bu nedenle düğün hazırlıkları ile birlikte, gelinliğin son prova gününe kadar sağlıklı beslenmeye dayalı kalori azaltma diyetleri önerilmektedir.

En geç düğüne 1 ay kala diyet programlarının uygulanmaya başlanması önerilmektedir. Sağlıklı ve yavaş şekilde kilo vermek hem gelinlik provalarında sıkıntı yaşanmasının önüne geçecektir hem de metabolizmanın dengesini bozmayacaktır.

Düğün Öncesi Kolay Kilo Vermek İçin Tüyolar

Öncelikle gerçekten kilo vermeye ihtiyacınız olup olmadığını ve günlük aldığınız kalori miktarını belirleyin. Kalori hesabı ile ve düzenli öğün saatleri ile kolay kilo vermeniz mümkündür.

Sağlıklı bir şekilde düğün öncesi nasıl zayıflanır diye bakacak olursak, öncelikle daha fazla yemek yediğiniz zamanları ve ortamları belirleyip, onlardan bir süreliğine uzak durmakla işe başlayabilirsiniz.

Atıştırmalıklardan kesinlikle uzak durmalı ve yerine meyve ve sebze koyarak beslenmelisiniz. Sağlıklı da olsa, buharda pişirilmiş sebze ya da salata da olsa porsiyonlarınız büyükse size fazlası kilo olarak geri dönecektir. Bunun bilincinde olarak porsiyonlarınızı küçültün.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.