Üzüm Çekirdeğinin Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Üzüm Çekirdeğinin Faydaları için yorumlar kapalı
  • 904 kez görüntülendi

Üzüm Çekirdeğinin Faydaları

Üzüm Çekirdeği tüm dünyada şifalı etkileri ve faydaları ile bilinen ve fransa, ispanya portekiz italya gibi üzüm üretimi yapılan ülkelerde tüm marketlerde ve aktarlarda satılmakta olan bir bitkisel iksirdir.

Bitkisel şifa kaynağı olan üzüm çekirdeği ödem atıcı ve kilo verdirici özellikleri olduğu gibi içerisindeki yoğun orandaki çinko ve potasyum, selenyum gibi mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmekte, kalp hastalığı, kanser, grip, nezle, soğuk algınlığı ve hatta halsizliğe bitkisel çözüm olmaktadır. Üzümün faydaları zaten bilinmektedir.

Özelliklede zihin açıcı yönü ile sınavlardan önce kuru üzüm tavsiye edilir. Ama birçoğumuz üzümü yerken üzüm çekirdeğinden muzdarip oluruz. üzüm çekirdeği genellikle tüketilmez ve atılır. Hatta marketlerde en çok çekirdeksiz üzümler rağbet görür. Halbuki üzüm çekirdeği bugün birçok Avrupa ülkesinde ilaç niyetine, tabletler halinde satılıyor. Yavaş yavaş Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan üzüm çekirdeği, yakında bütün eczanelerdeki yerini alacak gibi.

Bu çekirdeğin en önemli faydası kan damarı onarıcısı olması. Kan damarları insan için hayati önem taşıyor. Başınızdan ayak uçlarınıza kadar her doku kanla beslenir. İncecik kılcal damarlardan, geniş atardamarlara kadar, karmaşık kan damarları ağı sizin yaşam hattımızdır. Eğer kan damarları yaşlanır, hastalanır, zayıflar, incelir ve kan sızdırırsa, sağlığınız tehlikede demektir.

Eğer oksijeni taşıyan kan düzgün bir biçimde akmıyorsa kalp kasınız hasar görebilir. İşte üzüm çekirdeği, zayıflamış kan damarlarını güçlendirip normal sağlıklarına döndürebilen, dolaşım bozukluklarının düzeltebilen ve önleyebilen bir yapıya sahip. Özelliği ise tamamen doğal olması. Üzüm çekirdeği, damar hastalıklarını tedavi ediyor. Zayıflamış kan damarlarının yapısını güçlendiriyor.

Üzüm çekirdeği Kimler kullanmalı?
* Kan damarlarının yardıma ihtiyaç duyduğunu düşünenler üzüm çekirdeği kullanmalı
* Cildindeki kırışıklıklar günden güne fazlalaşanlar üzüm çekirdeği kullanmalı
* Cildi cansız ve solgun görünenler üzüm çekirdeği kullanmalı
* Cinsel yaşantısında kendini yetersiz hissedenler üzüm çekirdeği kullanmalı
* Kalple ilgili sorunları olanlar üzüm çekirdeği kullanmalı
* Ani kalp krizi riski olanlar üzüm çekirdeği kullanmalı
* Görme gücünde yaşlanmaya bağlı bozulma olanlar üzüm çekirdeği kullanmalı
* Şişlikler ve ödem alerjilerinde üzüm çekirdeği kullanmalı
* Yüksek tansiyonda üzüm çekirdeği kullanmalı
* Kolayca kanama ve morarma eğilimi olanlar üzüm çekirdeği kullanmalı
* Daha önce kanamaya bağlı felç geçirenler üzüm çekirdeği kullanmalı
* Şeker hastalığı olanlar üzüm çekirdeği kullanmalı
* Varis ve hemoroit gibi soruları olanlar üzüm çekirdeği kullanmalı

Bu yazı üzüm çekirdeğinin faydaları, üzüm çekirdeğinin kullanımı, üzüm çekirdeğinin zararları, üzüm çekirdeği nasıl kullanılır, üzüm çekirdeği ne işe yarar, üzüm çekirdeği nasıl tüketilmeli, üzüm çekirdeği nerde satılır, üzüm çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği kremi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

üzüm çekirdeği nasıl yenmeli, üzüm çekirdeği nasıl kullanılır, üzüm çekirdeği yağı nasıl kullanılır, üzüm çekirdeği maskesi nasıl yapılır, üzüm çekirdeği nasil tüketilir, üzüm çekirdeği nasıl tüketilmeli, uzum cekirdegi nasil yenir, gebelikte üzüm çekirdeği, üzüm çekirdeği yağı nasıl kullanılmalı, uzum cekirdeği ne işe yarar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.