İshale Bitkisel Çözüm

İshale Bitkisel Çözüm

İshal hemen hemen herkesin senede bir kez başına mutlaka gelen bir rahatsızlık. Uzmanlar beslenme sorunları neticesinde oluşan ishal için en iyi yöntemin bitkisel çözümler olduğunu söylüyor.

İshal durumunda ayva, muşmula, muz, nar ve karadut ve elma daha sık tüketilirse faydalı olur. Adaçayı, nane, pataya , kekik, mersin yaprağı meyvesi, ve altınbaş otu çayları içilebilir.

Bir tatlı kaşığı türk kahvesinin üzerine (kuru halde iken), 5-6 damla limon sıkılır ve yutulur, arkasından 1 bardak su içilir. Bu karışımı günde 3-4 defa yapabilirsiniz anında etkisini gösterir.

İshalli durumlarda bol bol su tüketiniz ki vücudunuz kaybettiği suyu geri kazanabilsin. İshal için şunları deneyebilirsiniz.

– Bir bardak suya 10-20 gr. parçalanmış taze veya kavrulmuş pelit konur 10 dk kaynatılıp içilir.
– 1 bardak kaynar suya 5-6 gr. karanfil kökü konur 5-10 dk kaynatılır günde 3 bardak içilir.

– 1 bardak kaynar suya 10 gr kuşburnu konulur, 10 dk. bekletilir günde 3 kere 1 bardak içilir.
– 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı tarçın konur 10 dk. bekletilip günde 3 bardak içilir.

Bu yazı ishale ne iyi gelir, ishal nasıl geçer, ishale iyi gelen bitkiler bitki çayları nelerdir doğal kesin çözüm, bitkisel ishal tedavisi, ishal için şifalı bitkiler nasıl tedavi edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

ishal nasıl geçer, gebelikte ishal nasıl geçer, tarçın ishale iyi gelirmi, ishale bitkisel çözüm, ihsal için ne içlir, sumak ishale iyi gelirmi, ishal vegebelik, gebelikte ishale ne iyi gelir, isale ne cözüm gelir, İshale ne iyi gelir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz