Fındık Yağının Faydaları

Fındık Yağının Faydaları

Fındık, tam anlamıyla sağlık hazinesi bir besin. Kansızlıktan tutun da, varise kadar, pek çok derde deva. Fındık kadar, fındık yağı da, şifa dağıtan doğal bir mucize. Her gün sadece 25-30 gr fındık yemek, günlük E vitamini ihtiyacının yüzde 100′ünü karşılar. bu yazımızda fındık yağının faydalarını sizlere anlatmak istiyoruz.

FINDIK YAĞININ FAYDALARI
Fındık yağında yüzde 83 oranında oleik, yüzde 12 oranında linoleik asit, E vitamini, minerallerden kalsiyum, demir, çinko ve potasyum bulunmaktadır.

* Damar sertliği, daralması ve bundan kaynaklanan muhtemel kalp hastalıklarını önler.
* Vücuttaki aktiviteyi arttırır, psikososyal bir problem olan kısırlığa karşı etkilidir, üreme sistemini güçlendirir.
* Hücrelerden doku ve organlara kadar tüm yapılarda yaşlanmaya karşı doğal savunma oluşturur.
* Kanser gelişimi ve riskinde engelleyici etkisi vardır.
* Yüksek kalsiyum içerdiğinden çocukların kemik ve diş oluşumuna katkı sağlar, menopoz sonrası kemik erimesini yavaşlatır.
* Bünyesinde bulunan yüksek E vitamini alyuvarların parçalanmasını önleyerek kansızlığa karşı kuruyucu etki yapar.

Fındık Yağı Nasıl Kullanılır? Fındık yağı cilde direkt olarak uygulanabilir. Ayrıca günde bir tatlı kaşığı içilebilir. Fındık yağı aynı zamanda yemeklerde ve salatalarda da kullanılabilen bir yağdır. Masaj olarak kullanılır. Saç diplerine parmak uçlarıyla friksiyon yapılır.Günde 3 defa bir çay kaşığı suya veya şekere 3-4 damla damlatılarak alınır.

Bu yazı fındık yağı nedir, fındık yağı nasıl yapılıyor, fındık yağı ne işe yarar, fındık yağının üretim aşamaları içeriği, fındık yağının yararları faydaları, fındık yağı nasıl nerelerde kullanılır, fındık yağı fiyatı faydası konusunda yazılmıştır.

fındık yagının saca faydaları, fındık yagı ne işe yarar, FINDIK yağının faydaları, fndk ya, findik yaginin saca faydasi, fındık yağı saça faydaları, fındık yağı saça nasıl uygulanır, fındık yağı nerelerde kullanılır, fındık yağının cilde faydaları, fındığın saça faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz