Bacak İnceltme Hareketleri

  • SPOR
  • Bacak İnceltme Hareketleri için yorumlar kapalı
  • 1.301 kez görüntülendi

Bacak İnceltme Hareketleri

Özellikle bayanların bacakları, kadın güzelliğinin bütünleyici bir parçası olarak estetik görünüm açısından dikkat çeken bir vücut bölgesidir. Bacak güzelliği ve estetiği, bacakların ince ve düzgün bir anatomik yapıda olması ile ölçülmektedir. Bu noktada her kadının düzgün ve ince bacaklara sahip olması hem kadınların kendilerine olan öz güvenlerini tazelemekte hem de bacakların açığa çıktığı, şort, kısa kot, diz üstü veya mini etek, hatta abiye elbise giyerken kendine güven duymasını sağlamaktadır.

Bacakları şekillendirmek için bir takım bölgesel zayıflama yöntemleri ve zayıflama aletleri (titreşimli vb) kullanılmaktadır. Hatta bitkisel esansiyel yağlar ile bacak ve baldır bölgesine masaj ve lenf drenajı gibi bacak inceltme yöntemleri de son yıllarda kadınlar tarafından revaçta olan bir yöntemdir. Ancak bacak inceltmenin en doğal yolu şüphesiz bacak eritme hareketleridir. Peki bacak zayıflatmak ve bacakları inceltmek için ne tür egzersiz hareketleri yapmalıyız?

Slt bacak inceltme Lunge hareketi – Dambıl ile iç bacak inceltme
1. Ayaklarınızı omuz genişliğine yayılmış vaziyete getirin ve ayakta dik durun. Daha sonra sağ ayağı ilei atarak bir adın öne gidin.
2. Ardından, kalçanızı hafifçe yere indirerek dizinizi dik bir açı ile kıracak şekile getirin. Elleriniz ile dizleriniz dik açılı olmalıdır.
3. Şimdi, yavaş yavaş geriye doğru yükselin ve bunun için bacak kaslarınızı kullanın.
4. Her bacak için bu işlemi en 30 az kez tekrarlayın. Kısa sürede alt bacak incelmesi olduğunun farkına varacaksınız.

Sandalyeli bacak inceltme hareketi – iç bacak hareketleri
1. Ayaklarınızı omuz genişliğine yayılmış vaziyete getirin ve ayakta dik durun.
2. Şimdi, küçük adım atarak, her iki ayağınızın yönünü dışa doğru çevirin.
3. Elinizi kalçaların iki tarafına koyun veya destek için sırtınızı bir sandalyenin arkasına dayayın.
4. Bu şekilde yaklaşık 20 santim kadar aşağıya çömelerek bekleyin ve yavaş yavaş yükselin. Bu hareketi yaparken sadece bacaklardan dirsekleren kıracaksınız. Sırtınız yere dik açı oluşturacak biçimde pozisyon almalı.
5. Bu bacak inceltme egzersizini yaklaşık olarak 30 kez tekrarlayın.

Ayak parmak uçları üstünde durma Egzersizi – Balerin hareketi
1. Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla açın.
2. Ayak parmaklarınızın üzerinde durarak tüm vücut ağırlığınızı ayak parmaklarınızda hissedin ve birkaç saniye bacaklarınızı da gererek böylece durun. Daha sonra tekrar ağırca parmak üstü vaziyetten normal duruş pozisyonuna dönün.
3.Bu hareketi her gün 40 kez tekrarlayın.

Bacak Squat hareketi ile bacak inceltme egzersizi
1. Ayakta pozisyon alarak ayaklarımızı omuz genişliğinden daha fazla bacaklarınızı yayın. Şimdi kollarınızı iki yana açın.
2. Kalçaların dik konumda tutulması bir sandalyede oturur gibi yapın. Daha sonra oturma pozisyonundan ağır ağır dinelme pozisyonuna geçin.
3. Bu hareketi her gün 20 kez tekrarlayın.

Lateral bacak inceltme hareketleri
Bu hareket, iç ve dış bacak yağlarının inceltilmesi için 2 değişik biçimde yapılmaktadır.
İç bacak egzersizleri ve dış bacak egzersizleri biçiminde 2 ana hareketle bacaklar inceltilebilir.

Bacakların dış kısımının zayıflaması için Lateral hareket
1. Vücut ağırlığınız sol ayak üstünde toplanacak şekilde ve de sağ ayağınız bir adım önde olacak biçimde pozisyon alıyoruz. Sağ ayağımız hafif ileride adım atma pozisyonunda yere değdirmeden 30 saniye bekliyoruz. Bu pozisyonda sağ ayağımızı hafifçe dizden karına doğru kaldırıp indiriyoruz. Ama yere değmemesine özen göstermeliyiz.
2. Aynı hareketi diğer ayak için de 20 tekrarlı bir biçimde yapıyoruz.

Bacakların iç kısımının zayıflaması için Lateral hareket – iç bacak hareketleri
1. Vücut ağırlığınız sol ayak üstünde toplanacak şekilde ve de sağ ayağınız bir adım önde olacak biçimde pozisyon alıyoruz.
2. Sağ ayağımızın diz kapağını sol kol dirseğine değecek şekilde çaprazlama kaldırma hareketini 20 kez yapıyoruz.
3. Hareketi yaparken kaslarda gerilme ve hafif acı duymalıyız. Bu acı ve yanma hissi, Bacak inceltme hareketi egzersizinin faydalı olduğuna ve bacak yağlarını yaktığına işaret eder.

Yukarıda bahsettiğimiz bacakları inceltme ve zayıflatma hareketlerinin hepsi bir arada uygulandığında bacaklarınızın kas tonusunun iyileştiğine ve selülit sorunlarının zamanla yok olduğuna şahit olacaksınız. Uzun yürüyüşler yapmak ise aslında bacak zayıflatmanın en kolay yoludur. Özellikle okaliptus, limon suyu, susam yağı ve biberiye yağı, birer çay kaşığı alınarak karıştırılacak. Daha sonra bu aromaterapik bitkisel formül, incelmesini istediğin bölgelere masajla uygulanacak. Yan kısacası bitkisel yağlar ile bacaklarını bacak incelme ve zayıflama hareketlerinin ardından banyo sonrasında bir güzel masaj yap. Bu söylediğim yöntem gerek alt bacak inceltme gerekse üst bacak inceltme, iç bacak inceltme ve dış bacak inceltme çalışmalarında oldukça fayda vermektedir. Ayrıca selülit tedavisinde de egzersiz, buhar banyosu ve bitkisel yağ masajı üçlüsüne bolca yer vermelisin. Selülitlerin bu masajlar ile kan dolaşımı artan bölgelerde yok olduğunu göreceksin.

Bu yazı bacak inceltme hareketleri, bacak incelten hareketler, bacakları inceltmek için egzersizler, bacak egzersizleri resimli, bacak zayıflatma hareketleri, bacak zayıflatma yöntemleri, bacak güzelleştirme hareketleri  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

bacak inceltme hareketleri, bacak inceltme, bacak incelten hareketler, baldır inceltme hareketleri, bacak inceltme yöntemleri, bacak inceltme hareketleri resimli, bacak hareketleri, alt bacak inceltme egzersizleri, alt bacak inceltme hareketleri, bacak incelteme hareketleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.