Asla Birlikte Yememelisiniz Gereken 6 Yiyecekler ve İçecekler

Asla Birlikte Yememelisiniz Gereken 6 Yiyecekler ve İçecekler

Hiç şüphe yok ki, birkaç yiyecek birbiriyle iyi geçiniyor ancak birlikte yenmemesi gereken bazı yiyecekler var. Yiyecekler kimyasal bileşiklerden oluşur ve bir araya geldiklerinde birleşmeleri önemli bir rol oynar.

Bireylerin çoğu, onları birlikte yediklerinde tehlikeli olabilecek içecek ve yiyeceklerden habersizdir. Bu nedenle, bu içecek ve yiyeceklerin farkında olmalısınız. Kan şekeri düzeyinin artması ve temel besin maddelerinin emiliminin azalması ile birlikte sizi şişkin hissettirebilirler. Şimdi kaçınılması gereken 6 yiyecek kombinasyonu paylaşıyorum.

1. Süt + Çay

Siyah çay , diyabet ve kalp hastalıkları gibi çeşitli kronik hastalıklarla ilişkili enflamasyonu azaltmak için en iyi antioksidanları içerir . Sütte bulunan proteinler, çayda bulunan antioksidanların bağlanmasına yardımcı olur ve böylece bunların emilimini önler. Çay ayrıca kalsiyum emilimini azaltan kafein içerir.

2. Yağsız Pansuman + Salata

Besinlerden yağ kesmek, besin maddelerini emmeye yardımcı olduğu için akıllıca bir karar değildir. Yağsız elbiseler, kas dejenerasyonu, kanser ve kardiyovasküler hastalıklar riskinin azalmasıyla ilişkili karotenoidlerin emiliminde bir azalmaya neden olur.

3. Reçel + Beyaz Ekmek

Kan şekeri en çok basit karbonhidratlarla karıştırılır. Reçel ve beyaz ekmek gibi bu karbonhidratlardan 2 veya daha fazlasını alırsanız, felaket olabilir. İnsülini pankreastan boşaltmak suretiyle hangi vücudun azaltmak için çok çalışması gerektiğinden yüksek kan şekeri seviyesi sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir düşüş ruh halinizi ve enerjinizi azaltacaktır. Sonunda sinirlenmiş ve yorgun hissedeceksiniz.

4. Kafein + Alkol

En çok akşam yemeğinde alkollü içecek tüketmek , içinizde esnemenize neden olur. Bireyler, enerjilerini artırmak için alkollü içeceklerden sonra bir kapuçino yemeyi tercih ederler. Kafein ve alkolün bu kombinasyonu zehirlenmeyi maskelediğinden iyi değildir. Bu şekilde, sarhoş durumunuzu hafife alırsınız. Bu kişiler daha çok kaza ile yüz yüze gelirler.

5. Yağ + Burger

Yağ ve burgerler karaciğeriniz tarafından işlenir. Alkol önce parçalanır ve toksin olarak tanınır. Bu şekilde, yağ kan akışında yüzmeye başlayacak ve yağ dokusunda depolanmaya başlayacaktır. Ayrıca, daha sonra iğrenç hissedeceksiniz. Yiyecekler, yağlarla daha yavaş sindirilir. Yağla zenginleştirilmiş yiyecekler sizi şişkin hissettirir.

6. Kırmızı Şarap + Mercimek

Tanenler kırmızı şaraplarda bulunur, mercimek ise bitki bazlı demir içerir . Demir ve tanenlerin füzyonu, vücudun mineralleri emme kabiliyetini ciddi şekilde engelleyebilir. Vejetaryenler ve veganlar çoğunlukla bu problemle karşı karşıya kalıyor.

Sağlıklı ve formda bir yaşam için bu 6 içecek ve yiyecek kombinasyonundan kaçınılmalıdır. Bazı koruyucu önlemler alırsanız tüm vücudunuz diyabet, kas dejenerasyonu, kanser, şişkinlik ve kardiyovasküler hastalıklar gibi birçok kronik hastalıklardan korunacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Çok değerli bir makale olmuş verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. bu makaleyi okuduktan sonra doğru bilinen yanlışlardan birisini yaptığımızı fark ettim. Örneğin süt + çay. sütlü çay ingilizlerin dahi çokça tükettikleri bir çeşit içecektir, bizimde bu konuda bilgimiz yanlışmış. Bunu yazıyı okuduktan fark ettim.

Yorum Yaz