Diş Nasıl Fırçalanır

Diş Nasıl Fırçalanır

Dişlerin ve diş etlerinin ortak düşmanı olan bakteri plağı, diş çürümelerine yol açan yapışkan bir mikrop tabakasıdır.

Diş etlerine sıçradığında, kısa zamanda diş kaybı ile sonuçlanan diş eti hastalıklarına yol açar. Dişlerin, iç, dış ve çiğneme yüzeylerinden bakteri plağını ve yemek artıklarını arındırmanın en etkili yolu dişlerin doğru fırçalanmasıdır.

Fırçanızı 45 lik bir açı ile diş-dişeti birleşimine yerleştirin. Fırçanızı, kıl uçlarının aynı yerde kalmasına özen göstererek, küçük daireler çizecek şekilde hareket ettirin. Bu hareket fırçanızın kenardaki uzun kıları ile diş eti hizasında ve diş arasında oluşan bakteri plağının temizlenmesini sağlayacaktır. Aynı hareketi her dişin üzerinde 10′ar saniyelik sürelerle tekrarlayın

Aynı küçük dairesel hareketlerle, alt ve üst dişlerinizin iç ve dış yüzeylerinde oluşan bakteri plaklarını temizleyin. Ön dişlerinizin arka yüzeylerini, şekilde görüldüğü gibi Advantage diş fırçanızın güç noktasını kullanarak aynı dairesel hareketlerle temizleyin. Fırçanızın kıllarını diş-diş eti birleşiminde ve diş aralarında hissettiğinizden emin olun.

En arkadaki dişi temizlemek için fırçanızın güç noktasındaki uzun kıllarını kullanın. Alt ye üst azı dişlerinizin çiğneme yüzeylerini fırçanızı ileri geri hareket ettirerek temizleyin. En arkadaki dişlere de ulaşıp temizlemeyi ihmal etmeyin.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından diş fırçalama tekniği, diş fırçalama yöntemi, diş fırçalamanın önemi, diş fırçalamanın yararları, diş fırçalama nasıl yapılır, diş nasıl fırçalanır video, diş nasıl fırçalanmalıdır, diş nasıl temizlenir, diş fırçası nasıl olmalı, diş fırçasının ömrü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

di nasl fralanr, diş nasıl fırçalanır, diş nasıl fırçalanır video, dişnasıl fırçalanır, disler nasil fircalanir izle, dişler nasıl fırçalanır, diş temizlemenin önemini izle, diş nasıl fırçalanır yazı, dis eti kistinin zararlari, limon kabuğu ile diş nasıl fırçalanır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz