Zayıflamaya Yardımcı Mucize Sebze ve Meyveler

Zayıflamaya Yardımcı Mucize Sebze ve Meyveler

Fazla kilolu ve zor kilo veren insanların  hipertansiyon , diabet  ve daha ilerisi obezite olma ihtimalleri oldukça yüksektir . Sağlıklı kilo vermek için egzersiz ve sağlıklı besinleri tercih etmeleri  gerekir.  Kilo vermek için diyet mi yapıyorsunuz? Cevabınız evet ise her öğünde mutlaka tüketmeniz gereken bazı besinler var. Bu besinleri hergün tüketmek sindirimi kolaylaştırıp, ödem söktüren, metabolizmayı çalıştıran, yağ yakan ve tok tutan özellikleri sayesinde rahatça kilo vermenizi sağlıyacaktır.

AVAKADO : Lif ve proteinleri, ayrıca yağları azaltmada yardımcı olan yağları içerir. Açlığın azaltılmasında size yardımcı olan tekli doymamış yağlar üreten Oleik asit, avokadoda bulunur. Bu meyvenin az miktarda tüketilmesi ile büyük miktarlarda  vücut yağlarını eritebilir.

YABAN MERSİNİ : Açlık hissini daha uzun süre baskılayan lifleri yüksek miktarda içerir. İçinde bulunan antioksidanlar yağların azaltılmasına yardımcı olur.

SOMON BALIĞI : İçinde daha az yağ  ve açlık hissini baskılayan protein bulunur. Yağ yakmaya yardımcı olan ve  diyetlerin vazgeçilmezi olan düşük yağlı bir balıktır.

YULAF : Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur ve aynı zamanda yağ yakar, içindeki elyaf bileşeni açlık hissinden uzak durmanıza yardımcı olur. Yarım su bardağı yulaf yaklaşık 5 gram dayanıklı nişasta içerir.

KARPUZ : İçerdiği güçlü antioksidan sayesinde vücuttaki yağları azaltmaya yardımcı olan doğal bir besindir. Vitamini A ve C ve  geniş  oranda su içerir.

YEŞİL MERCİMEK : Lif ve protein kaynağıdır. Yarım fincan mercimek, aşırı yağ yakmaya yardımcı olur ve aynı zamanda metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan bir karbonhidrat olan yaklaşık 3.4 gram dayanıklı Nişasta içerir.

KİNOA : Kinoa açlık ile mücadelede protein  bakımından zengin bir tahıldır. Kinoayı günlük yemeğinize ekleyerek, çok daha az kalori ile çok daha uzun süre acıkmayacaksınız. Aynı zamanda aşırı yemekten kaçınmanıza yardımcı olur.

ÇAM FISTIĞI : Çam Fıstığı, kalbe sağlıklı yağ asitleri sağlayan süper bir besindir. Bu fıstık açlık hormonunu bastırır ve göbek yağlarını yakar. Fıstıkta bulunan doymuş yağlar,  kilo vermenize yardımcı olur.

MANTAR: Etle kıyaslandığında az miktarda kalori içerir, ancak et tadı verir  ve saf bir vejetaryen yemeğidir. Bu aynı zamanda vücuttaki yağları yakmayada yardımcı olur.

YEŞİL ÇAY : Yağları azaltan ve diyeti korumaya yardımcı antioksidanlar içerir. Vücutta bulunan fazladan yağ ve kalorileri, rutin olarak 2-3 fincan yeşil çay tüketerek yakabilirsiniz.

BROKOLİ : Brokoli besleyici vitaminleri ve proteinleri içerir.Vücuttaki yağları paçalar ve tok tutarak açlık hissini bastırır.


PRİNÇ ( Kahverengi  )  : Lif, protein, selenyum içerir ve düşük kalorili pirincin yerine geçer. Kahverengi pirinçte doymuş yağ miktarı düşüktür , kolesterol ve sodyum miktarı daha azdır. Tok hissi verir. Yarım bardak kahverengi prinç  yaklaşık 1.7 gram dayanıklı nişasta içerir; Metabolizmanızı artırmanıza ve daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olur.

GREYFURT : Protein içeren ve çok miktarda su içeren keskin bir meyvedir. İnsülin seviyenizi düşürmede ve bu meyvenin içinde bulunan yağ depoları hormonunu azaltmanıza yardımcı olur ve kolayca kilo verdirir.  Yemekten önce, yarım greyfurt yerseniz, haftada yaklaşık bir kilo kaybetmenize yardımcı olur. Greyfurtta su içerdiği fazladır ve kısa sürede sizi tok hissettirir , böylece daha az yemek yersiniz.

KETEN TOHUMU : Diyet lifi, vitamin B, protein, potasyum ve antioksidanların zengin kaynaklarıdır. Kan damarlarındaki oksidatif stres riskini azaltmada ve kolon kanserini önlemede yardımcı olurlar. Keten tohumu içinde bulunan elyaf midenin gastrik olarak boşaltılmasını geciktirmeye yardımcı olur ve besinlerin emilimini arttırır. Her gün 1 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohumu yemek, omega-3 yağları ve zengin lif almanızı sağlayacaktır. Tok hissetirecektir. Bu tozu bir bardak ılık su ile karıştırıp yemeden önce doğrudan çorba, salata  veya omlet üzerine serpebilirsiniz.

YOĞURT : B-Vitamin ve kalsiyum içerir ve sütle karşılaştırıldığında çok kolay sindirilebilir. Bağışıklığınızı artırmanıza, kolon kanseri riskini azaltmanıza neden olur  Ayrıca  kan şekeri seviyenizi düzenler .

YUMURTA : Kahvaltıda yumurta yemek kilo verme ve ayrıca kalori ve yağ yakma sürecine yardımcı olur. Yumurta içerisinde  kolestrol olmasına rağmen vücudunu etkilemediği için diyetinize rahatlıkla  ekleyebilirsiniz.

NAR : Nar folik asitler, C vitamini, potasyum ve zengin lif kaynağı içerir ayrıca kalorisi çok düşüktür. Hücre hasarına, erektil disfonksiyona ve artrit iltihapına karşı savaşmanıza yardımcı olan en sağlıklı meyvedir. Bu meyve aynı zamanda kalbin oksijen seviyesini de arttırır. Şeker isteğini tatmin eder ve vücut ağırlığını kontrol eder. Çiğ meyve biçiminde veya meyve suları ile alınabilir veya salatalara ilave edilebilir.

ARMUT : Armutlar, anti-inflamatuar besin maddeleri ve antioksidanlar için en iyi kaynaklardır. Kanser riskini azaltmada yardımcı olur  ve kolaylıkla sindirilebilen diyet lifi içerir . Günlük lif alımının yaklaşık% 15’ini içerir .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz