Zerdeçal Suyu Tarifi Nasıl Hazırlanır

Zerdeçal Suyu Tarifi Nasıl Hazırlanır

Her şifalı bitkinin ve her şifalı bitkiden elde edilen farklı yiyecek ve içeceklerin birçok faydası olduğunu biliyoruz.

Biz bu yazıda sizler için zerdeçal suyunun faydalarını ve zararlarını araştırdık. Ayrıca zerdeçal suyu nasıl hazırlanır ve yapılır, tarifi hakkında bilgi vereceğiz.

Zerdeçal bitkisi, büyük ve sivri uçlu yaprakları olan, sarı çiçekli, çok yıllık otsu bir bitkidir. İçeriğinde uçucu yağ, reçine ve kurkumin adlı bir madde vardır.

 Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal ile birlikte bir tutam karabiber ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı bekletmeden hemen için.

Zerdeçal Suyunun Faydaları: Zerdeçal bitkisi ve zerdeçal çayı gibi zerdeçal suyununda sağlık açısından birçok faydası ve yararı mevcuttur.

Temel bileşeni olan kürkümin maddesi, kan damarlarında yerleşen plakları temizlemekte ve pıhtı oluşumunu engellemektedir, Tip 2 diyabete iyi gelir, Vücuttaki alkali dengesini sağlar.

İltihap önleyicidir, Kanser ilacı özelliklerini taşır, Eklem ağrısı semptomlarını minimuma indirir, Sindirim sistemine iyi gelir, Karaciğeri koruyan bir etkisi vardır, Yaşlanmayı geciktirir.

Diyabet tedavisi uygulanıyor ise zerdeçal kan şekeri düzeylerini düşürebilir. Kanı inceltme etkisi olduğu için olası bir cerrahi operasyondan önce kullanılmamalıdır. Ayrıca gebe ve hamile kadınlar kesinlikle bu suyu tüketmemelidir.

Dilerseniz zerdeçal çayının faydaları ve zerdeçalın faydaları hakkında yazdığımız yazıları okuyarak daha geniş şekilde bilgi alabilirsiniz.

zerdecal-suyu-icmek-300x158

Bu yazı zerdeçal suyunun faydaları ne zaman ne kadar içilir nasıl hazırlanır yapılır tarifi nedir tarifi yoğurt zerdeçal limon suyu neye iyi gelir aç karnına içilir mi içmek zayıflatır mı ne işe yarar hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

zerdeçal suyu nasıl hazırlanır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz