Kilo Almanın Yolları

Kilo Almanın Yolları

Günümüzde genel olarak kilo vermek isteyen insanların sayısı kilo almak isteyenlerden daha fazla olsa da kilo almak, şişmanlamak isteyenlerin sayısı da küçümsenecek bir rakam değildir.Kilo almak da, kilo vermek de insan vücudu ve sağlığı açısından önemli olduğu için ikisini de normal karşılamak

gerekir.

Kilo kontrolü, insanların her yaşta sağlıklı yaşaması için önemlidir. Öncelikle kilo almak demek kısaca,tüketilen kaloriden çok, vücuda kalori almak demektir. Bu da sadece ve sadece yiyerek olur fakat bu hızlı kilo almak için çok yemek tüketmemiz gerektiği anlamına gelmez. Bu sebeple doğru zamanlarda doğru yiyecekleri yemek kilo alma yöntemlerinin en kolayıdır. Kilo almanın yolları zaten genelde çok bilindik gibi görünen fakat ihmal edilen şeylerin yapılmasına dayanır.

Unutmayın dünyada kilo almak istiyorum diyen tek kişi siz değilsiniz. Birçok insan kilo alma ilaçlarıyla, kilo alma programlarıyla, kilo alma diyetleriyle başarıya ulaşmaya çalışıyor. Sorunun çözümü ise sandığınız kadar zor değil,işte size kilo almanızda yardımcı olacak basit birkaç öneri.

– Bol kalorili olması şartıyla, Gün boyu 3-5 öğün yemek yemeye özen gösterin Öğün sayısının artırılması hem toplamda alınacak besin miktarını artırır hem dedepolamayı artıracağı için kilo almaya yardımcı olacaktır.

– Bol bol karbonhidrat, protein alın. Aldığımız kalorilerin çoğunluğunu karbonhidratlar oluşturmaktadır. Proteinli yiyecekler doğal yollardan kilo almanızı sağlayacak en önemli etkenlerden biridir. Sağlıklı kilo alma yöntemlerinin en başında düzenli bir kas yapısı oluşturulması gelir ve bu kas yapısının oluşturulması da bol protein tüketilmesi ve düzenli egzersiz ile olur. Yumurtanın özellikle beyazı,hindi, tavuk ya da yağsız et gibi ürünler seçilmesi yarar sağlar. Yağ oranı az ve bol proteinli ürünler işe yarar çünkü kas çalışırken kandaki şeker bitince proteinler kasların yapısında kullanılmaya başlar ve istediğimiz kilo alma olayı da böylece gerçekleşecektir.

– Spor denilince sadece zayıflamak ve formda kalmak için yapılan bir aktivite gibi düşünülse de düzenli bir spor hayatı bütün hayatı düzenlediği gibi kilo almak isteyenlerin de vücudunun dengeye ulaşmasını sağlamaktadır. Bunun için bir fitness başlamanızı ve düzenli olarak devam etmenizi öneriyoruz. Alınan besinlerin tamamen yağ şeklinde depolanması kiloyu dengesiz olarak almanıza sebep olacağı için ileride şu an içinde bulunduğunuz durumdan çok daha kötü durumlara düşmenize sebep olabilir.Kilo almaktan kastımız dengesiz bir vücut yapısına sahip olmak değildir. Orantılı ve sağlıklı kilo almaktır amacımız bunun içinde düzenli egzersiz olmazsa olmazdır.

– Egzersiz sırasında vücuttaki karbonhidratlar öncelikli olarak kullanıldığı için en çok tüketilmiş olan karbonhidratları geri almak önemlidir. Yapılan her spordan sonra karbonhidrat açısından zengin basit ürünler tüketin.
Bol bol su tüketin. Su temel besin maddisidir. Eğer kilo almak istiyorsanız yemek yerken su içmemeye özen gösterin.Kilo vermek isteyenlere tavsiye edilir yemekle birlikte su tüketilmesi. Yemekle beraber alınan su iştahı kestiğinden yemek yeme miktarını azaltır.

– En iyi kilo alma yöntemlerinden biriside Yo Yo Diyetidir. Dört gün boyunca yüksek kalorili olan besinler, yiyecekler tüketin, kalorili bir diyet yapın, son üç gün süresince daha çok kalori içeren yiyecekler tüketin. Bu durum kilo vermek isteyenlerin başına sık sık gelen bir olaydır. Zayıflamak için diyet uygularken, birden kendilerini kaybederler, ve inanılmaz bir şekilde çok yemeye başlarlar, kendilerini durduramazlar. Fakat bu yöntemi siz bilinçli yaparsanız yöntem başarıyla sonuçlanacaktır.

– Geceleri uyumadan 1-2 saat önce yemek yiyip yatarsanız, hareket etmediğimiz için metobolizmanız yavas hareket eedeceğinden, aldıgınız kalorileriniz daha az harcanacak ve doğal olarak daha çok kilo alabileceksiniz.

– Biraz daha fazla sodyum (tuz) alın. Bu vücudunuzda suyu tutmayı sağlayacaktır. Bununla birlikte kaslarınızda artışa geçecektir.

– İştah artırıcı maddelere önem verin. Nane, kimyon gibi baharatlar iştah açıcı özellikleriyle bilinir. Yemeklerle beraber bunların tüketilmesi işer yarar. Polen iştah açıcı özelliği sebebiyle zayıflık sorununda kullanilabilir.

– Kırmızı et diğer et türlerine nazaran daha fazla kilo aldırır. Ancak sürekli tüketmek yerine arada sırada tüketmek daha yarar sağlayacaktır.

– Eczanelerden Protein ve aminoasit içeren içecekler temin edebilirsiniz. Sütün içerisine ufak parçalara ayrılmış şekilde hurma da koyabilirsiniz.

Bu yazı Kilo alma yolları, nasıl kilo alınır, kilo almak için öneriler, kilo alma tavsiyeleri, nasıl kilo alabilirim, kilo almak istiyorum, kilo alma formülü, kilo alma teknikleri, kilo nasıl alınır, nasıl kilo alabilirim konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

emzirirken nasıl kilo alınır, emzirme döneminde nasıl kilo alınır, emziren anneler nasıl kilo alırım, kilo almann yollar, emziren anne nasıl kilo alır, orantılı kilo nasıl alınır, orantılı kilo almanın yolları, kilo almanın yolları, kilo almak isteyenler için tavsiyeler, emzirirken kilo almak istiyorum

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz