Sinüs Enfeksiyonu İçin Elma Sirkesi Mucizesi

  • GÖGÜS HASTALIKLARI
  • Sinüs Enfeksiyonu İçin Elma Sirkesi Mucizesi için yorumlar kapalı
  • 1.452 kez görüntülendi

Sinüs Enfeksiyonu İçin Elma Sirkesi Mucizesi

Sinüzit olarak adlandırılan sinüs enfeksiyonu, sinüslerin iltihaplanması ve   şişmesi sonucu ortaya çıkan tıbbi bir durumdur. Bu durum bakterilerin oluşturduğu sıvı ile sinüsleri bloke eder ve sıklıkla burun tıkanıklığı ve ağrı oluşur. Sinüs enfeksiyonu çeken kişi yüz, burun ve göz çevresinde basınç hisseder. Baş ağrısı, burun tıkanıklığı, burundan kalın sarı akıntı ve bazen ateş veya öksürük de görülür.

Piyasada sinüs enfeksiyonu için birçok ilaç mevcuttur, ancak çoğu  enfeksiyonu iyileştirmek için uygun şekilde hareket etmiyor ve bazen yan etkilere sebep oluyor. Bunlardan kaçınmak ve bu sinüs enfeksiyonunu etkili bir şekilde tedavi etmek için ana maddenin elma sirkesi olduğu ev ilaçlarını kullanabilirsiniz.

Sinüs enfeksiyonu için elma sirkesi kullanmadan önce, sinüs enfeksiyonunu tedavi etmek için etkili bir madde haline getiren elma sirkesinin temel özelliklerini öğrenelim.

Sinüs Boşluklarını Temizler: Elma  Sirkesi, E vitamini, A, B1, B2, kalsiyum ve magnezyum gibi sinüs boşluklarını temizlemeye ve sinüs enfeksiyonu semptomlarını tedavi etmeye yardımcı olan birçok vitamin içerir.

Mukusu inceltir: Elma sirkesi hakkında bir diğer iyi şey, burun boşluğunda tıkanıklığa neden olan mukusu yok eder. Elma sirkesinin yüksek pH seviyesi mukusu parçalayıp hava yollarını temizler. Dolayısıyla kullanımı acı çeken kişiye büyük rahatlama getirir.

Bakteri  oluşmasını önler: Elma sirkesinin asitli içeriği, bakterilerin daha da çoğalmasını engeller. Elma Sirkesi Burun Spreyi bu spreyi, bloke olmuş mukusu incelterek burun tıkanıklığından anında rahatlama sağlayacaktır.


. Elma Sirkesi Buğusu
Elma sirkesi buharı yöntemi burun geçişini temizleyerek sinüs enfeksiyonu çeken kişiye rahatlama imkânı sağlar. Aynı zamanda, elma sirkesinin antibakteriyel ve antifungal özellikleri, sinüs boşluklarındaki enfeksiyona neden olan bakterileri de öldürecektir. Bu yöntem, sinüs enfeksiyonu için güvenli, doğal ve etkili bir tedavi sağlar.

Gerekli Malzemeler:
Su – yarım su bardağı
Elma sirkesi – yarım su bardağı
Bir havlu
Bir tencere
İşlem:
Elma sirkesi ve suyunu bir tencerede alıp iyice karıştırın.
Karışımı birkaç dakika  ısıtın. Yüzü buhar tenceresinin üzerine tutun ve boynunuzun ve başınızın üzerine havlu koyun,buharı soluyun.
Sinüs enfeksiyonunu ve bununla bağlantılı semptomları tamamen tedavi etmek için bu yöntemi birkaç gün boyunca günde birkaç kez uygulayın.

. Elma Sirkesi  ve Bal
Bal ve elma sirkesinin özellikleri birleştirildiğinde, sinüs enfeksiyonu için şaşırtıcı bir çözüm getirir.
Balın antibakteriyel özelliği, sinüs enfeksiyonuna neden olan bakterileri öldürür. Kullanımı da boğazdaki tahrişi rahatlatır. Anti-inflamatuar özellikleri boğazdaki iltihaplanmayı azaltır. Ayrıca, tüketimi bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu her türlü enfeksiyona karşı savaşacak kadar güçlü yapar.

Gerekli Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı
Bal – 1 yemek kaşığı
Sıcak Su – 1 bardak
İşlem:
Bir bardak ılık suyu alıp elma sirkesi ve bal ekleyin.
Her iki malzemeyi iyice karıştırın ve için.
Sinüs enfeksiyonu ağrısından kurtulmak için bu çareyi düzenli olarak kullanın.

Elma sirkesi – 5 ila 6 damla
Damıtılmış Su – 1 yemek kaşığı
Boş Burun spreyi
İşlem:
Damıtık suda elma sirkesini düzgün biçimde karıştırın.
Bu karışık suyu burun spreyine dökün. ve burnunuza püskürtün.

Sinüs enfeksiyonundan kurtulmak için günde en az üç kez bunu kullanın.
Bu çare 24 saat içinde durumunuzu iyileştirecektir.

Ayrıca Sinüs enfeksiyonundan ve öksürük, hapşırık , boğaz ağrısı, yorgunluk gibi belirtilerden kurtulmak için elma sirkesi kullanabilirsiniz.
Sık sık sinüs enfeksiyonu çekiyorsanız bol su için. Su, boğazda oluşan bakteri ve mantarları yıkayabilir. Ayrıca mukusu seyreltecektir.
Sinüs enfeksiyonuna karşı savaşmak için güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmak için A Vitaminden zengin gıdaların alımını arttırın.
Sinüs enfeksiyonundan kurtulmak için bu etkili ev ilaçlarını kullanın. Ancak durumunuz iyileşmiyorsa tüm bu elma sirkesi ev ilaçlarını kullandıktan sonra bir doktora danışmanız önerilir. İlaç kullanıyorsanız veya hamile veya emziriyorsanız, o zaman bu elma sirkesi ilaçlarını sinüs enfeksiyonu için kullanmadan önce bir doktora danışın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.