Sinir Sıkışmasına İbrahim Saraçoğlu Kürü

  • Genel Sağlık
  • Sinir Sıkışmasına İbrahim Saraçoğlu Kürü için yorumlar kapalı
  • 857 kez görüntülendi

Sinir Sıkışmasına İbrahim Saraçoğlu Kürü

Sinir Sıkışmasına İbrahim Saraçoğlu Kürü

İbrahim Saraçoğlu Sinir Sıkışmasına Karşı Bitkisel Kür Tarifi
Bir mikrobiyoloji uzmanı olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bitkisel tedavi yöntemleri içinde sinir sıkışması olarak bilinen hastalığa karşı uygulanacak kür tarifi de var. Sinir sıkışması tıp literatüründe karpal tünel sendromu diye geçiyor. Kısaca KTS olarak rastlayabilirsiniz. Ağrı ve uyuşmalarla kendini belli eden KTS nöropatik hastalıklardan biridir ve el bileğindeki ana medyan sinirinin söz konusu tünelden geçerken kılıfı tarafından sıkıştırılması sonucu oluşmaktadır. Bitkisel tedavi yöntemleri İbrahim Saraçoğlu tarafından bu hastalık için de tavsiye ediliyor.
Sinir Sıkışması İçin İçilecek Kür Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır?
Sinir sıkışması için 2 su bardağı klorsuz olduğundan emin olduğunuz kaynamış suyun içine 25 veya 30 kadar kurutulmuş kiraz sapı atınız. Ağzı kapalı olarak en fazla beş dakika kaynatınız, sonra bu karışıma bir tatlı kaşığı kurutulmuş ısırgan otu ilave ediniz ve üç dakika kadar yeniden kaynatınız. Ilındıktan sonra da bu karışımı süzünüz. Böylece iki su bardağı bitkisel çay elde etmiş oldunuz. Bu çayı sabah kahvaltısından bir saat sonra ve öğle yemeğinden bir saat sonra olmak üzere günde iki kerede içip tüketin. Bu kürü bir ay boyunca uygulayın. Şikayet devam ediyorsa iki hafta ara verin ve İbrahim Saraçoğlu sinir sıkışması kürüne yeniden bir ay daha devam etmek üzere başlayın.

Elleriniz Karıncalanmaya Başladığı Zaman
Karpal tünel sendromunun en tipik belirtisi ellerin karıncalanmaya başlamasıdır. İlaveten ellerinizde uyuşmalar hissedebilirsiniz. Günlük yapılan işler zorlaşabilir. His kaybı ve tutma zorlukları peşinden gelir. Bazen bilek içinde şişlikler görülür. Bu durumda yukarıda verilen İbrahim Saraçoğlu sinir sıkışması için bitkisel çözüm size iyi gelecektir. Ayrıca ardıç yağı kullanarak ellerinize masaj da uygulayabilirsiniz. Çok fazla bastırmadan ellerinize sürebilirsiniz. Ardıç yağı aynı zamanda bel ağrıları için de kullanılır. Gene fazla bastırmadan bel fıtığı ağrıları için ardıç yağıyla masajlar iyi gelecektir.

Karpal Tünel Sendromu Nedir?

Vücudun sinir sistemi içinde yer alan medyan sinir ellerimizde, avuç içlerinde yer alır. Karpal Tünel olarak da bilinir ve ilk üç parmağın çalışmasını sağlar. Tek elde veya her iki elde birden bu sinir sıkışmasına rastlanabilir. Elde başlayan ağrılar ve yanma hissi zamanla kollara doğru yayılabilir. Bilek ağrısı geceleri uyutmayacak hale kadar nüksedebilir. Nedenleri arasında artık bilgisayar başındaki yanlış klavye ve mouse kullanımı da geçiyor. Elektrikli ev aletlerinin çalışırken bileğe geçirdiği titreşim, tekrarlanan hareketler ve yaşın ilerlemesi diğer nedenler arasında sayılabilir. Kadınlarda erkeklere oranla üç kat fazla görülen bu hastalığa karşı onu tetikleyen hareketlerden uzak kalarak önlem alınır ama eğer gene de elleriniz uyuşmaya ve karıncalanmaya başlamışsa sinir sıkışması İbrahim Saraçoğlu bitkisel kür yapımı aklınızda bulunsun. Çünkü önleyici tedavilerde bitkisel çözümler herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın sinir sıkışmasına bitkisel çözüm olarak vermiş olduğu Isırgan Otu ve Kiraz Sapı Kürü tarifinden sonra mutlaka okumanız gereken prostat hastalarına şifa olan, Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu Brokoli Kürü hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

paylaşalım …

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.