Goji Berry Faydaları

Goji Berry Faydaları

Goji Berry Faydaları
B Vitamini Deposu
Günümüzde artık hepimiz sağlığımız ve direncimizin korunması açısından Vitaminlerin ne denli önem taşıdığının farkındayız. Sebzelerden, hayvanlardan ve bakterilerden oluşan bu organik bağlar, insan organizmasındaki hayati önem arz eden süreçleri düzenlerler. Bu hayati maddelerin sadece kısıtlı bir kısmını vücudumuzun kendisi üretebilir.
Bu yüzden bunların çoğunu besin yolu ile kendimizin alması gerekir. Vitaminlerin varlığı ve önemi ilk olarak bağışıklık sistemindeki büyük eksiklik belirtileri ile ortaya çıkmıştır. Çocukluğumuzda, Vitamin dolu meyvemizi yemediğimiz zaman bize korkutucu bir örnek olarak gösterilen eski zamanların takma bacaklı ve dişsiz denizcilerini hatırlayalım. Şanslıyız ki 1752 yılında İngiliz gemi doktoru James Lind, gelecek nesil denizciler için önemli bir şey keşfetti. Portakal ve limon bu gizemli hastalığı iyileştirebiliyordu.
En büyük duyu organını eleştirel bir gözle inceleyen herkesfark edecektir ki cildimiz üzerindeki en fazla kırışık olanbölgeler, en fazla serbest radikal güneş ışınına maruz kalanyerlerimizdedir: yüzümüzde, boğazımızda, ellerimizinüzerindeki kırışıklıklar gibi … Derimizin üzerini örttüğümüzkısımlarının gençliklerini daha uzun süre korudukları artıkbilinen bir gerçektir.

Zararlı mor ötesi ışınlar sadece güneş yanıklarına sebebiyetvermekle kalmaz, aynı zamanda cildin üzerindeki kolajenleri debirbirlerine bağlarlar. Bunun sonucunda ise buruşmalar vekırışıklıklar ortaya çıkar. Ciltteki yağlı asitlerinoksidasyonu ise çirkin yaşlılık lekeleri oluşmasına yol açar.Bu aşamada da eski zamanlardaki kadınların sürekli şemsiye ilegezinmeleri ve soluk bir tenin çok ince olmasının da şaşırtıcıbir şey olmaması gerekir. İnsanlar o zamanlarda da güneşışınlarına maruz kalan derinin vaktinden evvel yaşlandığınınbilincindeydiler.
Bir adaptojen olarak Goji bünyenin stres faktörüne uyumuna ve üstesinden gelmesine yardımcı olur. Herhangi bir güçlüğe karşı kullanılabilecek bir enerji deposu oluşturur.

Bağışıklık yanıtı vücudunuzun “silahlı kuvvetleri” dir. Kırk yılı aşkındır süren çalışmalar Goji’nin vücuttaki önemli savunma mekanizmalarını yöneten ve yönlendiren bağışıklık sistemini desteklediğini göstermiştir. Goji polisakkaritleri içlerinde T-lenfosit hücreler, sitotoksik T-hücreler, NK (doğal öldürücü) hücreler, lizozim, tümor nekroz faktörü-alfa ve immünglobülinler (IgG ve IgA) gibi tüm savunma hücrelerinin aktivitelerini düzenler ve sayılarını arttırır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz