Sağlıklı Dişler için Tavsiyeler

Sağlıklı Dişler için Tavsiyeler

Uzmanlar sağlıklı dişlere sahip olmak için dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamanızı öneriyor. Fırçalama işlemi tam iki dakika sürmeli ve ağzın her dörtte birlik kısmı, 30 saniye süren bölümler halinde temizlenmeli.

Kullanılan diş fırçası; yumuşak ve yuvarlak uçlu kıllara sahip olmalı. Bu tür bir fırça, diş etlerine zarar verme riskini en aza indirir.

Ayrıca, 3 ayda bir diş fırçanızı değiştirin. Eskimiş bir diş fırçası, diş plağını iyi temizleyemez. Diş aralarını her gün temizlemeyi unutmayın.

Diş ipi, fırçanın erişemeyeceği zor bölgelere de ulaşacaktır. Düzenli olarak diş kontrolü yaptırın. Ağız kokusundan kurtulmak için düzenli olarak dilinizi de fırçalayın. Diş eti hastalıklarını, diş çürüklerini ve tartar oluşumunu önlemeye yardımcı olan bir diş macunu tercih edin.

Bu yazı sağlıklı dişler için yapılması gerekenler ne yemeliyiz beslenme ne yapmalıyız sağlıklı dişlere sahip olmak için hangi besinleri bol bol tüketmeliyiz nasıl sahip olunur okul öncesi boyama sanat etkinliği deneyi mutlu gülüşler şarkısı hikayesi diş sağlığını  bozan etkenler etkileyen faktörler koruma yolları önemini anlatan slogan hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz