Dişleri Beyazlatmak için Doğal Ev Tedavileri

Dişleri Beyazlatmak için Doğal Ev Tedavileri

Bazı yiyeceklerin dişlerin beyazlığını kaybetmesine ve sararmaya başlamasına sebep olduğunu biliyor musunuz? Sigara da buna sebep olabilir. Ne olursa olsun dişlerin rengi bir diş hekimi tarafından anında değiştirilebilir. Dahası bu problemi ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemler mevcut. Dişleri beyazlatmanın doğal yöntemleri hakkında bilgi almak ister misiniz? Cevabınız evet ise okumaya devam edin!

Yukarıda bahsettiğimiz gibi kahve, çay ve koyu içecekler içmek, sigara içmek ve diğer alışkanlıklar yüzünden dişlerde farklı lekeler oluşabilir. Bazı lekeler diş oluşumu sırasında ortaya çıkar. Bu tür lekeler evde tedavi edilemeyeceği için ortodontolojik yöntemlerle ortadan kaldırılabilir.

Portakal kabuğu

dis2

Portakal kabuğunun içi diş lekelerini ortadan kaldırmak için birebirdir. Kabuğun içindeki bu beyaz kısım C vitamini, pektin ve lemonem içerir. Lemonem doğal bir diş beyazlatıcıdır.

Nasıl uygulanır?

Bu yöntem çok kolay. Portakalı yıkayın ve soyun. Dişlerinizi kabukların iç kabuğu ile ovun. 30 dakika geçtikten sonra dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın.

NOT: Aşırı uygulamayın. Haftada en fazla bir veya iki kere uygulayın. 

Aloe Vera

dis3

Aloe vera dişleri beyazlatmak için hem etkili hem de sağlıklı bir çözüm. İhtiyacınız olan bitkinin yapraklarındaki jel: Dişlerinizi her fırçaladığınızda bu jeli uygulayabilirsiniz.

Sodyum bikarbonat (Karbonat)

Sodyum bikarbonat dişleri beyazlatmak için çok kullanışlıdır. Yarım kaşık sodyum bikarbonatı biraz suya ekleyin ve dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntemi haftada SADECE bir kere uygulayın, çünkü sodyum bikarbonat aşırı kullanıldığında diş minelerine zarar verebilir. 

Çilek

dis4

Çileğin diş plaklarını temizlemek için kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Bir çileği ikiye kesin ve bir kaç dakika boyunca dişlerinizi ovun. Çilek, sodyum bikarbonat ile aynı işlevi görür ama diş minesine zarar vermez. Ayrıca çileğin içerisinde vücutta gelişebilecek zararlı bakterilere karşı direnen lifler vardır. Bu yüzden çilek ağız sağlığı için çok faydalıdır.

Unutmayın!

Bu makalede verilen tedavi yöntemleri mütevazı biçimde uygulanmalıdır. Aşırı uygulama halinde diş mineleri geri dönülemeyecek şekilde zarar görebilir. Bu ürünleri çok fazla uygulamamaya özen gösterin, böylece dişlerinizi etkili ve güvenli biçimde beyazlatabilirsiniz. Lütfen, aşırıya kaçmayın!

Aynı şekilde, kereviz, havuç ve elma gibi dişleri temizleyen, güçlendiren ve diş sağlığına iyi gelen yiyecekleri tüketin. Bu tür sebze ve meyveler ağızda salya üretimine yardımcı olur, bu da dişlerdeki lekelerin temizlenmesi için önemlidir. Ayrıca diş ipi kullanmayı ve gargara yapmayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , ,

Yorum Yaz