Manikür Yapmanın İncelikleri Sırları

Manikür Yapmanın İncelikleri Sırları

Kadınlarımızın güzellik ve bakım konusunda en hassas olduğu noktalardan biriside manikürdür. Doğru ve pratik manikür nasıl yapılır, manikür yapmanın incelikleri ve teknikleri nelerdir, kolay manikür için öneriler ve evde manikürün püf noktalarını bu yazımızda

bulabilirsiniz.

1. Fransız manikür modası günümüze kadar geldi. Hanımların edinmesi gereken setlerden biri de manikür setidir. Soluk ten veya krem rengi üzerine beyaz uç yaparak French manikür yapın. Bu klasik görünüm sağlıklı, kadınsı ve tırnakları daha uzun gösterir

2. Şeffaf ve jel görünümü verin. Tırnaklarda çılgın bir görünüm hoş durabilir. Birkaç kat canlı ve parlak renkleri sürün.

3. Sıcak bir ton için cilt uyumuna bakın. Harika yaz tonlarından mercan rengini sürecekseniz başka bir mercan rengiyle cildinizi önce deneyin. Size yakışan tonu rahatça bulun.

4. Tırnak şekliniz yüzünüzü iyi gösterir. Kısa kare veya uzun sivri tırnaklar. Çoğu elde oval tırnaklar güzel durur ve sizi güzel gösterir. Yumuşatın ve ovalleştirin.

5. İnci pembesi daha uzun gösterir. Pırıltılı pembe tonları uzun süre parlak ve uzun durur. Nötr mat bir pembe de kremsi ve hoş görünür.

6. Mavi ve koyu tonlar. Mavi, sarı, yeşil eğlenceli taze ve parlaktır. Koyu renk cazibelidir.

7. Takma tırnaklar. Zayıf ve kırık tırnakları gizler. Sık sık kullanmayın.

8. Tırnak sanatı. Düz renklerin üzerine yapılan desenler güzel gösterebilir.

9. Manikürden önce kullanılan ürünlerden korunmak için korunma kreminizi sürün.

10. Manikür bozulmasın diye anahtarları ve cüzdan gibi tırnak bozacak şeyleri ayarlayın.

11. Lekelerden asetonla kurtulun. Manikür sırasındaki ten lekelerini hemen silin.

12. Kırık tırnaklar için önlem olarak bahçe işleri ve bulaşıkta eldiven kullanın.

13. Tırnak enfeksiyonlarını önleyin. Temiz bir salon seçin veya evde hijyenik ortam sağlayın.

14. Küçük yaşlarda evinizde anneniz veya ablanız size manikür yapabilir.

Bu yazı manikür nasıl yapılır, manikürün incelikleri, manikürün zararları yapılışı, manikürün faydaları, manikürün püf noktaları önemi, evde kolay basit manikür yapma teknikleri yöntemleri nelerdir konusunda yazılmıştır.

manikürün yapılışı, manikürün faydaları ve zararları, manikür yapmanın zararları, manikür zararları, manikür yapmanın incelikleri, manikür yapmanın faydaları, manikür yapma teknikleri ve püf noktalar, manikur yapilisi, manikur fayda ve zararlari, manukur yapma teknikleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz