Yosun Maskesi Tarifi

Yosun Maskesi Tarifi

Öncelikle kurutulmuş yaprak şeklinde satılan yosunu toz haline getirmeniz gerekiyor. Bunun için kahve öğütücüsü en kolay seçenek. Öğütücü yoksa havanda döverek toz haline getirebilirsiniz. Maskenin uygulanırken yüze eşit miktarda yayılabilmesi için toz parçacıklarının eşit büyüklükte olması

önemli. Eğer tam toz gibi olmuyorsa dert etmeyin, daha fazla deniz yosunu kullanarak bu açığı kapatabilirsiniz. Sonunda 1 yemek kaşığı dolusu yosun tozu elde etmeniz gerekiyor.

Yosun tozunu kaseye alın ve 1 yemek kaşığı ılık suyla karıştırmaya başlayın. Karışım sertleşince 1 yemek kaşığı daha ılık su ekleyerek macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

Karışımın etkisini arttırmak için bu noktada 1 tatlı kaşığı organik bal ve yine 1 tatlı kaşığı aole vera jeli ekleyebilirsiniz. Bal cildinizi nemlendirirken aloe vera jeli tahriş olan cildin, akne ve sivilcelerin daha çabuk geçmesine yardımcı olacaktır.

Hazırladığınız yoğun bir macun kıvamındaki maskeyi yüzünüze eşit miktarda dağıtarak sürün. 20 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Maskenin etkisini göstermesi için ayda 3-4 kez uygulamanız tavsiye edilir.

Yosun Maskesinin Faydaları
Cildi besleyen vitamin ve mineraller açısından zengin olan deniz yosunu cildi kirden, yağdan temizlerken nemlenmesine yardımcı olur. Bu alanda yapılmış klinik çalışmaların sayısı az olmakla birlikte cilde esnekliğini veren ve kırışmasını engelleyen kolajen üretimini tetiklediğine inanılmaktadır. Anti bakteriyel etkisiyle gözenekleri derinlemesine temizlerken cildi sıkılaştırır. En önemli özelliği ise her cilt tipinde kullanıma uygun olmasıdır. Özellikle hassas ciltlerde herhangi bir tahrişe yol açmadan kullanılabilir.

Bu yazı yosun maskesi kullananlar, yosun maskesi ne işe yarar, yosun maskesi tarifi, yosun maskesinin cilde faydaları, yosun maskesi nerede satılır, yosun maskesi nedir, yosun maskesi nasıl yapılır, yosun maskesi nasıl hazırlanır, yosun maskesinin faydaları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

yosun maskesi ne işe yarar, yosun maskesinin cilde faydaları, yosun tozunun faydalari, yosunun faydaları, yosun tozu ne işe yarar, yosun tozu maskesi, yosun tozu, yosun tozu faydaları, yosun maskesi kullananlar, yosun maskesi tarifi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz