Estetik Plastik Cerrahi Burun Estetiği

Estetik Plastik Cerrahi Burun Estetiği

Son yıllarda yapılan istatistikler, her yıl estetik cerrahi girişimi oranlarının yaklaşık %10- 20 oranında arttığını göstermektedir. Buna karşın  minimal invazif girişimler veya ofis girişimleri olarak adlandırılan, dolgu, laser ve botoksla yapılan işlemlerin sayısındaki artışın %900 leri bulduğu belirtilmektedir. Bu  talep artışı ve gelişme, başka dallardan kişilerin ilgisini çekmekte ve  yeterli bilgi ve donanıma sahip olunmadan estetik cerrahinin küçük veya büyük uygulamalarını uygulamaya kalkanlar olmaktadır.

Bu nedenle, küçük veya büyük işlem ayırımı yapmadan estetik alanında yaptıracağınız işlemlerin konunun uzmanlarınca yapılması için dikkatli omanız gerkemektedir.

Bunun yolu basittir; Estetik, Plastik Cerrahların işidir.

Doktorunuzun Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olduğundan emin olunuz. Türk  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi derneğine kayıtlı olup olmadığını sorgulayınız. Ortaya konulan estetik ameliyatlar arasında fazlası ile özen gösterilmesi gerekli burun estetiği ameliyatları titizlikle araştırılmalı. Plastik cerrahlar arasında hasta açısından daha sağlıklı ve estetik bir burun anlayışı içinde hareket edilmeli. Hastanın ameliyat psikolojisi altında kalmadığından ameliyat öncesi emin olunmalıdır.

faydalı bir paylaşım olmuş,teşekkürler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz