Kol İnceltmek İçin Egzersizler

  • SPOR
  • Kol İnceltmek İçin Egzersizler için yorumlar kapalı
  • 1.437 kez görüntülendi

Kol İnceltmek İçin Egzersizler

Sarkık kolları olan arkadaşlarımız için hazırladığımız bu yazıyı okumadan önce mutlaka şunu bilmelisiniz. Kolları incelten hareketler diğer bölgesel incelme yöntemleri gibi tek başına fayda vermez. Kısa vadede fayda sağlasanız bile uzun vadede daha fazla kilo olarak size dönüş yapacaktır. Onun için kol egzersizlerine başlamadan önce mutlaka diyet uygulamanız şart. Bu şekilde kollarda kalıcı incelme sağlayabilirsiniz.

Kollardan kilo vermek için yapılacaklar ile genel olarak kilo vermek için yapılması gerekenler aynı, çünkü bölgesel olarak kilo vermek mümkün değil. Kolların incelmesi için öncelikle vücudun yağ yakmaya başlaması gerekiyor. Yeterince kilo verdikten sonra ister kollarınız ister diğer bölgeler için şekillendirici özel egzersizler yapabilirsiniz. Kilo vermek içinse, protein bakımından zengin ve az karbonhidrat içeren bir diyet uygulayabilirsiniz. Yağ yakımını hızlandıran kardio egzersizleri size kilo vermede yardımcı olacaktır.

Kollarda bulunan fazla yağdan kurtulmak için öncelikle kendinize uygun bir diyet programı belirlemeli ve her gün egzersiz için vakit ayırmalısınız. Yüksek proteinli, düşük karbonhidratlı diyetler size gün boyu gereken enerjiyi sağlarken daha az kalori alarak daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

Bir diyet listesi oluşturduktan sonra haftanın en az 3-4 gününü yine en az 45 dakika olmak üzere spora ayırın. Düzenli egzersizler ile yaktığınız kaloriyi arttırarak kilo vermeyi hızlandırabilir ve vücudunuza şekil verebilirsiniz.

Kilo vermeden önce ağırlık egzersizleri yaparsanız aldığınız proteinler ile kaslarınız büyüyeceğinden kollarınız istemediğiniz kadar kalınlaşabilir. Bu nedenle öncelikle vücudun yağ yakmasını beklemeli ve kollara yönelik ağırlık egzersizlerine bundan sonra başlamalısınız.

Kollarınızı inceltmek için aşağıdaki videoda gösterilen kol inceltme hareketlerini ve egzersizlerini uygulayabilirsiniz.

Bu yazı kol inceltmek için egzersizler, kol inceltmek için hareketler, kolu zayıflatan hareketler, kol inceltme egzersizi, kolları zayıflatan hareketler resimli, koldaki kilolar nasıl verilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kol inceltme hareketleri, kol zayiflatma hareketleri, kol eritme hareketleri, kol incelten hareketler, kolları zayıflatan hareketler, kol inceltme, kol bölgesi nasıl zayıflatılır, kolları incelten hareketler, zayiflatan hareketler, kol inceltici hareketler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.