Kilo Verme Diyeti: Obeziteyi Önlemek İçin Satın Alınacak 9 Anahtar Yiyecek

  • OBEZİTE
  • Kilo Verme Diyeti: Obeziteyi Önlemek İçin Satın Alınacak 9 Anahtar Yiyecek için yorumlar kapalı
  • 2.146 kez görüntülendi

Kilo Verme Diyeti: Obeziteyi Önlemek İçin Satın Alınacak 9 Anahtar Yiyecek

Kilo kaybı, vücudunuzu mahrum etmek veya lezzetli olduğunu düşündüğünüz her şeyi ortadan kaldırmakla ilgili değildir. Aslında sağlıklı beslenmeyi ve her gün egzersiz yapmayı içeren bir anlaşmadır. Kilo vermeyi teşvik eden ve bu korkunç kiloları birkaç hafta içinde atmanıza yardımcı olabilecek 9 temel gıda seçtik.

İstatistikler, bu yıl Birleşik Krallık’ta giderek daha fazla insanın obez hale geldiğini gösteriyor. Yalnızca İngiltere’de bireylerin yaklaşık% 61,7’si fazla kilolu veya obez. Tahminler, 2030 yılına kadar yaklaşık 39 milyon obezite ile mücadele edileceğini ve bunun da çok çeşitli sağlık problemlerini ve kronik rahatsızlıkları tetiklediğini söylüyor.

Araştırmacılar, temel besinlerin eksikliğinin, porsiyon boyutlarının kontrol edilememesinin ve süper gıda eksikliğinin obezitenin yükselmesine katkıda bulunan en büyük sorun olduğuna inanıyor. Beslenme uzmanları, erkeklerin her gün en az 2500 kaloriye, kadınların ise enerjik kalmak için 2000 kaloriye ihtiyaç duyduğuna inanıyor. Ancak kilo vermeye çalışıyorsanız, erkekler için 2000, kadınlar için 1500 kalori içeren bir diyete ihtiyacınız var.

Vücudunuzu besleyici maddelerle dolduran, tokluğu artıran ve belinizi inceltmeye yardımcı olan birkaç süper gıda vardır.

İşte, bir göz atın:

1. Biber

Araştırmalar, biberlerin metabolizmayı artıran ve kilo kaybını tetikleyen temel bir besin olan kapsaisin ile dolu olduğunu ortaya koyuyor. Baharatlı biberler, iştah açıcı hormonları bastırır ve fazla çaba harcamadan bu kiloları vermemizi sağlar.

2. Yaban mersini

Araştırmalar, yaban mersininin, yağ hücrelerinde meydana gelen gen aktivitesini değiştirerek vücudun kilo almasını zorlaştıran önemli bir antioksidan olan antosiyanin ile yüklü olduğunu ortaya koyuyor.

Bu güçlü antioksidan lezzetler, kalori yığınlarını tüketmeden hızlı bir şeker düzeltmesi için mükemmel bir atıştırmalıktır. Ve hatta tatlılarınız, biftekleriniz ve pilav güveçleriniz için buzlu smoothie’ler, salatalar ve garnitürlerle yiyebilirsiniz.

3. Tatlı Patates

Bu lezzetli ikramlar, kan şekeri seviyelerini normalleştirmenin yanı sıra tokluk hissini teşvik eden lif yığınlarıyla doludur.

Lif, vücudu iltihaptan kurtarmak ve zamansız açlık sancılarını bastırmak için çok önemlidir. Güveç yemeklerinize, salatalarınıza, çorbalarınıza tatlı patates ekleyebilir ve hatta onları lezzetli çıtır kızartmalar için pişirebilirsiniz.

4. Fındık

Bir çalışma, birkaç kişinin günlük diyet tüketimini inceledi ve sonuçlar, her gün en az 30 gram kuruyemiş tüketenlerin daha yüksek seviyelerde serotonin yaşadığını ortaya koydu.

Serotonin iştahı azaltan bir hormondur ve bu hormonun artışı kilo vermeyi teşvik eder. Kilo verme diyetinize badem yağı eklemek oldukça etkili olabilir.

5. Yeşil Çay

Yeşil çay iştahı azaltmaya, gereksiz açlık sancılarını gidermeye ve yağ kaybını teşvik etmek için metabolizmayı geliştirmeye yardımcı olur.

Uzmanlar, vücudunuzu kilo vermeyi teşvik eden temel antioksidanlarla doldurmak için her gün en az iki-üç bardak yeşil tavsiye ediyor. Sağlığınızı canlandıran koruyucu fitokimyasal yığınları tüketmenin yanı sıra.

6. Avokado

Avokado, güçlü tekli doymamış yağ konsantrasyonu nedeniyle göbek yağının giderilmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, kalorileri yüksek olma eğiliminde olduklarından, ılımlı bir şekilde yediğinizden emin olun.

Kahvaltıda avokado yemek vücudunuza enerji vermenin ve iştahınızı öğle yemeğine kadar bastırmanın en sağlıklı yoludur. Bu zevk, tam buğday ekmeği, salatalar, humus ve hatta doyurucu bir atıştırmalıkla da tüketilebilir.

7. Yulaf lapası

Bir çalışma, aynı miktarda kalori tüketen tahıllar yerine günlük yulaf lapası yeme alışkanlığı olan ancak yine de yulaf lapasının güçlü lif yoğunluğu nedeniyle çok daha uzun süre tok hissetme eğiliminde olduklarını ortaya koydu.

8. Elma

Elmalar, doygunluk hissini teşvik eden, kendinizi daha tok ve tatmin eden çözünür bir lif olan pektin ile doludur.

Ne derler bilirsin, günde bir elma doktoru uzak tutar. Bu ifade kelimenin her anlamıyla doğrudur, çünkü elmalar yalnızca genel vücut gücünü artırmakla kalmaz, aynı zamanda kronik semptomlara karşı savaşır ve bellerimizi daha zayıf hale getirir.

9. Yumurtalar

Yumurta, vücudun gün boyunca doymuş ve daha dolgun hissetmesine yardımcı olan en zengin protein kaynaklarından biridir.

Yumurtadan oluşan bir kahvaltı, bu fazla kiloları kaybetmek ve onları uzak tutmak için en sağlıklı beslenme numaranızdır!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.