Kanser ile Mücadele Eden 20 Ot | Etkili Alternatif Kanser Tedavileri

Kanser ile Mücadele Eden 20 Ot | Etkili Alternatif Kanser Tedavileri

Kanser, hücrelerin büyümesinin anormal hale geldiği ve çeşitli hücrelerin, dokuların ve damarların bir araya geldiği ve zamanla kronik hale gelen kanserli bir tümör oluşturduğu bir hastalıktır. Tümör ve kitlelerin formlarında ortaya çıkan ve bazen vücuttaki tüm kırmızı kan hücrelerini yakalamak için kana yayılan 100’den fazla farklı türde kanser vardır. Belirli bir kanser sebebi yoktur , ancak esas olarak bazı hastalıklardan muzdarip kanserli ekipman kullanan bazı aile kanseri öyküsü nedeniyle ve bazen de hücreleriniz anormal şekilde büyümeye başladığında ve vücudun diğer bölgelerinde yayılmaya başladığında ortaya çıkar. metastaz.

Küresel dünyada yaşıyoruz ve bilim bugün o kadar ileri düzeydedir ki, bilim insanı ve doktorlar kanseri iyileştirmenin yanı sıra büyümesini azaltmanın yanı sıra birçok başarılı araştırmanın da yardımıyla birçok yeni tedavi bulmuşlardır. vücutta. Tedaviler içerir

  • Kemoterapi
  • İlaçlar
  • cerrahlık
  • Radyoterapi vs.

Tüm tıbbi tedaviler var ama çevremizdeki dünyada birçok kronik hastalığın tedavisi için süper güçlü olarak kabul edilen bazı doğal maddeler var ve bazı taze ve kuru otlar bunlardan biri. Bütün şifalı bitkiler, temel besin maddeleri, güçlü antioksidanlar, zarif lezzet ve aroma ile güçlü bir şekilde paketlenir. Bu sadece yiyeceğe aromatik tat ve sunum kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kanseri ve diğer kronik hastalıkları iyileştirmek için çok güçlüdür ve ayrıca kanser hücrelerinin vücudun diğer bölgelerinde büyümesini de önler. Bu bitkilerden bazıları aşağıda listelenmiştir:

1. Buğday çimi:

Güney Doğu Asya’daki bazı hastaneler, kanın arındırılmasında, böbrek ve karaciğer temizliğinde ve vücuttaki oksijen seviyelerinin yükseltilmesinde yardımcı olduğunu düşündüğü buğday çimi denilen bitkilerden taze meyve suyu kullanıyor. Buğday çimi brokoliye göre 12 kilogramdan fazla klorofil içerir ve bu da kanser tedavilerinin etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

2. Astragalus (Huang Qi) (Geven Bitkisi) :

Huang Qi, vücudu uyarmak ve güçlendirmek ve bağışıklık sisteminin vücuttaki alçak hücreleri tanımlamasına yardımcı olmak için kullanılan bir Çinli bitkidir. Chine ve Amerika’dan çok tanınmış bazı bilim adamları, kullanımlarını ve yararlarını bulmak için bu özel bitki üzerinde çalışıyorlar ve şimdiye dek bunun kanser tedavisinde ve iyileştirilmesinde kullanılabildiğini ve HIV tedavisinde de kullanılabileceğini öğrendiler.

3. Berberis Ailesi:

Bu ot çok yavaş aktif temizleyicidir ve yumurtalık kanseri tedavisinde yıllardan beri kullanılmaktadır, tam anlamıyla vücuttaki kronik hücreleri yok etmeye ve daha fazla büyümelerini durdurmaya yardımcı olan en güçlü anti-kanser ilaçlarından biridir.

4. Kedinin pençesi:

Vücuttaki beyaz kan hücrelerinin temizlenmesi sürecini uyaran çok güçlü bağışıklık sistemi güçlendirici bitki. Kanser karşıtı bir ilaç olarak kullanıldığında, kedinin pençesi, kanser hücrelerini ve özellikle cilt kanserini yok etmek için diğer bazı güçlü bitkilerin şaşırtıcı bir yol arkadaşıdır. Zaten kemoterapi veya radyoterapi gibi terapi seanslarındaysanız, bu bitkilerin etkilerini ve semptomlarını azaltmak için bu bitkiden daha faydalıdır.

5. Kurkumin (Zerdeçal):

Çok yaygın bir bitki, neredeyse herkesin mutfağında bulunur ve çok yaygın olan Asya mutfağıdır. Bu bitki veya baharat süper şaşırtıcı antibakteriyel, anti-enflamatuar ve anti-mikrobiyal özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Ve bu özellikler doktorlar ve bilim insanlarının özellikle kolon ve polip kanseri olmak üzere kanser tedavisinin bir parçası olmasını sağlamak için fazlasıyla yeterli.

Araştırmada, bu özel bitkinin veya baharatın , tümörlerin boyutunu küçültecek kadar güçlü olduğu ve ayrıca kanserli tümörlere kan tedarikini durduracağı veya azalttığı, böylece büyümelerinin ideal şekilde etkilendiği gösterilmiştir. Zerdeçal, vücuda koruyucu yararlar sağlayan antioksidanlar bakımından zengindir.

6. Kırmızı Yonca:

Çin’den Amerika’ya kadar birçok kanser araştırma merkezi, kırmızı yoncaların, kanser hücrelerini meme kanserinden prostat kanserine iyileştirmede çok faydalı olduğu görüşünde.

BuddhaTeas Red Clover Tea For Sleep Relaxation

7. Feverfew (Gümüşdüğme):

Bu bitki vücuttaki lösemi hücrelerini öldürebilecek bir fırtına olarak bilinir. Birçok bilim adamı ve doktor, bu bitkinin, parthenolide adında çok hızlı bir bileşen olduğunu ve bunun hızlı bir iz maddesi olduğunu söylemektedir, ancak daha önce duyulmamıştır, çünkü FDA daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyar ve bu bitkinin kanser tedavisi olarak kullanılmasına izin vermez.

8. Pau D’Arco:

Bu, çok güçlü bir anti-kanser ajanına sahip olduğu bilinmektedir ve ayrıca anti-bakteriyel, anti-enflamatuar ve anti-mikrobiyal özellikler bakımından da çok zengindir. Bu bitki kanser tedavisi için tek başına kullanmak için yeterlidir, ancak diğer bileşenlerle birlikte kullanıldığında bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücuttaki kanser ağrısını hafifletmek için de çok faydalıdır.

9. Katran Çalısı :

ABD’de kanser ve ondan iyileşmenize yardımcı olabilecek doğal gıdalar hakkında yapılmış büyük bir araştırma var ve chaparral, kanserle ilgili yararları nedeniyle değerlendirilen bitkilerden biri. Bu bitki tümör boyutunu küçültecek, bağışıklık sistemini güçlendirecek ve metastazları durduracak kadar güçlüdür. Bu, toksinlerin düşük olması ve özellikle siyah salve adı verilen başka bir bileşenle birleştirildiğinde meme kanserinde faydalıdır.

10. Dang Shen Kökü:

Kemo ve radyoterapi vücuttaki kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin eksikliğine neden olur ve iç vücut gücünü büyük ölçüde zayıflatır. Bu kök özellikle beyaz ve kırmızı kan hücrelerinin büyümesini arttırmak ve iç vücut sağlığını güçlendirmek için bilinir.

11. SutherLandia:

Biri kanserden muzdarip olduğunda, bu süreçte birçok vücut dokusunu tahrip etme eğilimindedir, bu nedenle bu bitki zarar görmüş dokuları onarabilir ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilir ve bunun anti bakteriyel, antibiyotik ve mantar önleyici özellikleri de kullanılır. bu dokuları israftan korumak.

12. Thorowax veya Hares Kulağı:

Araştırmacılar, bu bitkinin kemik kanseri tedavisinde yardımcı olduğu düşünülen vücuttaki doğal interferon üretimi için faydalı olduğunu göstermektedir.

13. Ruscus Aculeatus (Kasap Süpürgesi):

Bu omurga uçlu yaprak görünümü ile düşük dökmeyen bir çalı bitkidir. Bu bitki, doğada tümörleri ve anti-östrojenik maddeleri küçültme yetenekleriyle ünlü olan ruscogenins adında çok aktif bileşenlere sahiptir. Kasap süpürgesi, meme kanseri tedavisinde kullanılır.

14. Tatlı Pelin:

Anti-aday diyetinin güçlü bir parçası olarak kullanılan ve aynı zamanda antibiyotik özellikleri nedeniyle sıtma tedavisinde ilaçlarda birkaç kez kullanılan güçlü bir anti-maya ve anti-bakteriyel bitki.

15. Deve Dikeni:

Kemoterapi sırasında, karaciğer gibi bazı vücut kısımlarının zarar görme riski vardır. Bu yüzden bu bitki kemo sırasında karaciğeri kuvvetlendirmekte faydalıdır ve diğer kanser sorunlarını tedavi etmeye yardımcı olur.

16. Altınmühür :

Mide kanserinin en büyük nedenlerinden biri midede bakteri Helicobacter pylori fazlalığı olabilir. Bu mide sümüksü astar içine delik, mide aside mide asitlerinden yaymak ve daha sonra çok ciddi ise iltihaplanma ve tahrişe, ülser, asit reflü ve hatta kansere neden olur. Goldenseal, dünyanın birçok yerinde Helicobacter pylori’nin tedavisinde ve iyileştirilmesinde kullanılan, anti-enflamatuar ve anti-mikrobiyal bir bitkidir ve diğer konular otomatik olarak iyileştirilir.

17. Ekinezya:

Bu bitki soğuk algınlığı tedavisi için popüler ve yine bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir başka en iyi seçenek. Bağışıklık sistemini geliştirebilecek çeşitli yararların yanı sıra, Echinacea ayrıca beyin tümörlerini tedavi etmek ve kanserin etkilerinden sonra bilinmektedir.

18. Kaside :

Bu çok yararlı bitki, bağırsak kanseri, akciğer kanseri ve mide ülseri ve kanserleri gibi çeşitli kanser türlerinin tedavisi için bilinmektedir. Ayrıca, kanserin etkilerinden esinlenen karın kaslarını gevşetir.

19. Kan Kökü:

Bu bitki, kanser tümörlerinin küçülmesinde etkilidir ve kanser hücrelerinin vücutta büyümesini önleyen anti-kanser özelliklerine sahiptir.

20. Koyun kuzukulağı:

Bu bitki kanserden etkilenen dokuların çoğaltılmasında ve içinde kanserli sıvı bulunan tümörlerin küçülmesinde faydalıdır.

Bu bitkilerin tamamen yan etkileri olmadığı söylenemez. Bu bitkileri başka ilaç ve ilaçlarla birlikte kullandığımızda, onlarla reaksiyona girebilir, bu yüzden bunlardan herhangi birini denemeden önce doktorunuza veya uzman tavsiyesine başvurmanız daha iyi olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz