Hanımlara Müjde

Hanımlara Müjde

Hanımlara Müjde

Eklem Ağrısı Olan Hanımlar Dikkat
Hanımlar eklem ağrılarınız mı var? Bu konuda ilaçlar yetersiz mi kalıyor ? Tedavilerin işe yaramadığını mı düşünüyorsunuz ? Öyleyse makalemizi dikkatle okuyunuz.
Elbette Türkiye’miz de Türk kadınlarının menopozdan sonra eklem ağrısı çektikleri bilinen bir gerçek. Eklem ağrılarında kullanılan ve eklemlerdeki fonksiyonu daha uzun ve daha sağlıklı şekilde etkileyen ilaç artık bulunmuş durumda.
Bu buluş kıkırdak sorunu yaşayan yani sıvı azalması bitmesi durumlarından kaynaklanan eklem ağrılarına yönelik kıymetli buluşlardan biri olarak kayda geçmiş bulunuyor.
Bu hastalara tıp dilinde osteoartrit hastaları denilmekte. Pek tabii her hastalıkta olduğu gibi bu hastalığın zorluklarını da çekenler biliyor.
Artık korkulu bir rüya olan osteoartrit hastalarına fayda sağlayacak ilaç bulundu.
Uzmanlar bu ilacın fonksiyonunu şu şekilde açıklamakta; bulunan ilaç osteoartrit hastalarının eklemlerine enjekte edilen ilaçların etkilerinin süresini uzatmakta ve doğal olarak hastalar kısa sürelerde eklemlerine ilaç enjekte edilmesinden kurtulmaktalar.

Hanımlara Müjde artık kıkırdak ağrılarınıza daha uzun vadede son.

EKLEMLERE TAKVİYE EDİLEN İLAÇLAR ARTIK DAHA UZUN ZAMAN KIKIRDAKTA KALACAK

Bu buluşu mikroküre formunda polimerik ilaç taşıyıcı olarak isimlendiren doktor böylesi umut vadeden çalışmasıyla, eklem hastalarına umut oldu.Adete bu hastalara ümit ışığı dağıttı.
Konuya hakim olan doktor ,bunca zamandır romatizmal hastalıkların hastalarda sonradan ortaya çıktığı için romatizma fark edilmiş olana kadar kıkırdakta yaptığı tahribatlar geç anlaşılıyordu diyerek romatizmanın ortaya çıkana kadar kıkırdaktaki yaptığı olumsuz etkileri anlattı.

eklem ağrıları

Hanımlara Müjde çünkü hanımlar artık daha rahat edecek

OSTEOARTRİT TEDAVİSİ MADDEN VE MANEN YÜK TEŞKİL EDİYORDU
Uzmanlar bu hastalığın bölgesel olarak etki ettiği için ilaçlarında bölgesel ilaçlar olarak kullanıldığını bu durumda bu tedavilerin de hem hasta hem de doktorlar açısından yük teşkil ettiğini vurguluyor.
Böylesi hastalara sık aralıklara eklem sıvısı enjekte edildiği için hastanın yaşamsal kaliteleri de gerilemekte. Uzmanlar bu konuda hastaların sık aralıklarla eklem sıvısı takviyesi almasının yerinde dokularda oluşan hasarların durdurulması ve tek enjeksiyon ile daha uzun tedavi sürecini hedeflemekteler ve gayeleri bu doğrultuda hastaların hastalıklarından kaynaklanan maddi ve manevi zararlarını en aza indirgemek.
Hanımlara Müjde çünkü bu dertten ençok hanımlar muzdarip
BU BULUŞ KIKIRDAK ONARIMI İÇİN FAYDA SAĞLIYOR
Bu çalışmayla tahribata sebep olan enzim vakalarının durdurulması hedefleniyor ve kondroitin sülfat kullanılarak ta kıkırdak tedavisini sürecinde ilacın dokuda daha büyük zaman zarfında kalmasını gaye ediniyor.

Formüle edilmiş şekli doksisiklin ve kondroitin sülfatı polimer ile kaplanarak salım sisteminin kontrollü yapılması sağlanıyor. Kollajenaz enzimleri kıkırdak hastalıklarına yol açmakta ve bu hazırlanan buluş bu enzimin ilerleyişini durdurmakta. Böylece bu buluş doksisiklin ve kondroitin sülfatın kıkırdakta daha uzun zaman zarfında kalıcı olmasını sağlıyor. Uzmanlar bu ilacın polimer ile hazırlayıp sundukları için ilacın adını da polimerik ilaç taşıyıcı diye adlandırmaktalar. Uzun vadede ilaç salınımı yapan bu buluş hastanın bedeninde bozulmadan kaldığı sürece kıkırdak hastaları daha basit ve kolay tedavi edilebilecek.
Hastalara müjde niteliği taşıyan bu buluş ile hastalar sık enjeksiyon yaptırmanın maddi ve manevi götürülerinden kurtulabilecek. Tek enjeksiyon uzun süreli ilaç salınımı ile enjeksiyon derdi bitecek.

Hanımlara Müjde çünkü onlara ağrısız bir eklem vadediliyor.
“EKLEM HASTALIKLARININ TEDAVİSİ İÇİN YENİ BİR YAKLAŞIM GELİŞTİRMİŞ OLDUK”
Bu buluşun labratuar ortamında cansız deneklerle ve canlılar arasından ise tavşanlar kullanılarak gelişmiş olduğunu belirten uzmanlar aldıkları olumlu sonuçtan son derece memnunlar.
Kontrollü ilaç salınımı sisteminin bulunuşu şimdilik tıp dünyasında kullanım aşaması içerisinde.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz