Yağlı Saçlara Bitkisel Çözüm Ne Yapılmalı

Yağlı Saçlara Bitkisel Çözüm Ne Yapılmalı

Bazılarımız saçlarının kuruluğundan şikayet ederken bazılarımız ise saçlarımızın yağlı olmasından rahatsız oluruz. İşte yağlı saçlara çözüm sağlamak için bu gibi durumlarda karşımıza bitkisel tavsiyeler ve çözüm yolları

çıkıyor.

Ben şahsen uyguladığım 3 bitkisel yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu formüller sayesinde yağlı saçlara doğal çözüm sağlamış olacaksınız.

Yağlı saçlara elma sirkesi ve kekik suyu kürü: Size vereceğim 3 bitkisel çözüm arasında en çok uygulanan seçenek.

Gerekli Malzemeler: 1 kahve fincanı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı kekik suyu, 1 çay kaşığı tuz, 1 su bardağı suyu.

Yukarıda saydığımız malzemeleri karıştırarak bitkisel bir karışım elde ediliyoruz. Daha sonra elde edilen bu karışımı saç yağlanmasından şikayetçi olduğumuz saç diplerinize masaj yaparak sürüyoruz. Daha sonra nemli ve sıcak bir havluya sararak yaklaşık iki saat saçınızda bekletin. Yağlı saçlara özel olarak üretilen saç bakım şampuanlarından bir tanesiyle saçlarınızı yıkayın. Bu saç bakım maskesini haftada bir tekrarlamanızda fayda var.

Yağlı Saçlara Bitkisel Çözüm Kürü: Yağmur suyu ile saç durulama
Yağlı saçlar için 4 bardak kaynayan yağmur suyuna bir çay kaşığı kekik ve sedir bitkisi konur. 10 dakika kaynadıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Suyuna bir su bardağı limon suyu ilave edilip, aç dipleri haftada iki kere ovularak yıkanır.

Yağlı Saçlar İçin Kesin Çözüm Limon Kabuğu Kürü
Yağlı saçlar için 1 adet limon rendeden geçirilerek ince şekilde doğrulanır. Limon rendelendikten sonra limonun kabuğu ile birlikte 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ıhlamur, yarım litre soğuk suya eklenir ve kaynama derecesine kadar ısıtıldıktan sonra 10 dakika demlenmeye bırakılır ve süzülür. 8 limonun suyu ile birlikte, hepsi bir şişeye veya kavanoza aktarılır ve çalkalanarak 2 gün bekletilir. Saçlar yıkandıktan sonra, 1 litre ılık durulama suyuna, şişedeki sıvının 1/8 lük kısmı ilave edilir ve durulama yapılır.

Bu yazı yağlı saçlara bakım öneriler, yağlı saçlara ne yapılmalı, yağlı saçlara ne iyi gelir, yağlı saçlara nasıl bakılır ne kullanılır, yağlı saçlara bitkisel şampuan çözümler, yağlı saçlar nasıl düzelir yıkanmalı yıkanır, bitkisel yağ saç bakımı konusunda yazılmıştır.

yağlı saçlara ne iyi gelir, yaglı saclar icin hangi yag iyi gelir, yali saca ne iyi gelir, gelin başı oltası nda bitkisel çözüm, yali saclara ne iyi, saçlar için bitkisel yöntem, yağı saçlara ne iyi gelir, yağlı saça ne iyi gelir, yagli saclar almanca ne demek, yağlı saçlar için çözüm nedir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz