Gözaltı Torbalarından Kurtulun

  • GÖZ HASTALIKLARI
  • Gözaltı Torbalarından Kurtulun için yorumlar kapalı
  • 694 kez görüntülendi

Gözaltı Torbalarından Kurtulun

Gözaltı torbaları kişilerin en büyük korkusudur. Genellikle uykusuzluk veya birçok nedenlerle gözaltı torbaları şişmektedir. Gözaltı torbaları ayrıca genetiğe bağlı ve ileri yaşlarda da çok karşılaşılmaktadır. Gözaltı torbaların olma nedenleri; genetik faktörler, stres ve yorgunluk gibi etkenler sebebiyet vermektedir. En çok rastlanan yorgunluk faktörüdür. Kişinin uzun süre boyunca bilgisayar başında durması, uykusuz kalmak veya televizyon izlemesi kişilerin gözaltı torbalarını etkilemektedir.

Gözaltı Torbaları Neden Çıkar?

Gözlerin altında yağ kesecikleri vardır ve bu kesecikler fıtıklaşması sonucu gözaltı torbaları oluşmaktadır. Buradaki yağ kesecikler birçok kasın tampon görevini yapmaktadır. Gün geçtikçe bağ dokuları ve deri gevşemesi sonucu gözaltındaki torbalar fıtıklaşmaya neden olmaktadır.

Stresli Ortamlar Gözaltı Torbalarını Etkilemekte

Stresli olan kişiler kasları kasılma başlar ve yağ keseciklerinde basınç oluşarak fıtıklaşmasını tetiklemektedir. Gözaltı torbalarının bir diğer etkeni genetik faktörlerdir. Eğer kişinin ailesinde bu tür oluşumlar varsa kişinin 20’li yaşlarından sonra gözaltı torbaları çıkması muhtemeledir.

Gözaltı Torbalarına Önlem Almak

Gözaltı torbası oluşmaması için birkaç önlem alabilirsiniz. Göz maskesi alarak bu tür oluşumları önleyebilirsiniz. Soğuk ve buz içeren göz maskeleri yüzü sıkılaştıracağı için bir rahatlatma sağlar. Bu işlemi en 10 dakika yüzünüzde tutmanız göz çevresine iyi gelecektir. Gözaltını sıkıştıracak bir diğer yöntem mutfağınızdaki ürünler ile olmaktadır. Soğuk salatalık veya patates dilimlerini maske şeklinde gözlerinizin üzerine koymanız gerekmektedir. Ayrıca soğuk çay maskesi de yapabilirsiniz. Çay çeşitleri olarak papatya veya siyah çay aynı etkileri göstermektedir.

Göz Çevrelerine Doğru Krem Sürün

Çoğu kişilerin yaptığı yüz kremlerini gözaltı çevrelerine sürmesidir. Yüzünüzdeki hassasiyet aynı şekilde gözaltı çevreleri ile aynı değildir. Bu nedenle gözaltı çevrelerinize özel gözaltı kremlerini kullanmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı yaparken göz çevrenize kremi iyice yedirmeniz gerekmektedir.

Makyajınızı Doğru Bir Şekilde Temizleyin

Kadınlar göz çevresine birçok makyaj ürünleri kullanmaktadır. Far, aydınlatıcı, rimel, göz kalemi gibi ürünler güzelliği ortaya çıkaran makyaj ürünleridir. Bu ürünleri kullandıktan sonra doğru temizlemeniz gerekmektedir. Yatmadan önce makyaj ürünlerini mutlaka temizlenmesi ve bunu alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde gözaltı torbaları oluşabilmektedir.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.