Gözaltı Torbalarına Doğal Çözümler

Gözaltı Torbalarına Doğal Çözümler

Gözaltı torbaları ve morlukları yorgunluk, stres ve bitkinlik belirtisidir. Ayrıca yüzünüzün yaşlı görünmesine yol açarlar, bu nedenle morlukların farkına vardığınız an makyajla gözaltlarınızı kapatmaya çalışırsınız. Ancak kapatıcı kullanmak tek çözüm değildir. Yüzünüzün bu çok önemli bölümünün görünüşünü düzeltecek çok etkili doğal yöntemler bulunmaktadır.

Gözaltı torbalarını ortadan kaldırmak için evde hazırlayabileceğiniz bakımların tariflerini aşağıda bulabilirsiniz. Bu bakımlar sayesinde yüzünüzdeki yorgun görünüm kaybolacak ve çok daha yenilenmiş görüneceksiniz.

Patates

Gozaltitorbasi-2
Patates, gözaltı torbalarını ortadan kaldırdığı çok iyi bilinen doğal bir tedavidir. Bu bakımı hazırlamak için çiğ bir patatesi dilimleyin. Dilimleri bir saat boyunca buzdolabında bekletin ve gözlerinizin üzerine birer dilim yerleştirin. Gözlerinizi kapalı tutun ve patatesin gözaltı torbalarını tamamen örttüğünden emin olun. Onbeş dakika bu şekilde bekleyin. Bu bakımla korkunç gözaltı halkaları tamamen ortadan kaybolacaktır.

Salatalık

Salatalık, gözaltı torbaları tedavisi için çok tavsiye edilen diğer bir doğal tedavi yöntemidir. Bu salatalık özlü bakımı hazırlamak için, aynı patates bakımında olduğu gibi, salatalığı dilimleyin. Dilimleri iyice soğutun. Ardından gözlerinizin üzerinde 25 dakika boyunca bekletin. Bu sırada bakımn etkisini artıracak bir şekerleme uykusu da yapabilirsiniz.

Salatalık, içerdiği yüksek antiinflamatuar özelliği nedeniyle gözaltı torbalarını azaltmada çok etkilidir.

Kaşık ve Soğuk Su

Gozaltitorbasi-3

Bu ev yapımı bakım için, bir bardak buz gibi soğuk suya dört adet kaşığı sokun ve birkaç dakika bekletin. Kaşıkların ikisini alın ve hemen gözlerinizin üzerine koyun. Bu sırada diğer kaşıkları suda bırakın, ilk çift kaşık ısınınca değiştirin. Bu işlemi yaklaşık 20 dakika boyunca uygulayın.

Soğuk suyun kan damarlarına olan etkisi nedeniyle torbalar çabucak yok olacaktır.

Yeşil Çay

İki tane poşet yeşil çay hazırlayın. Oda sıcaklığındaki yeşil çay poşetlerini gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletin. Yeşil çayın tıbbi etkileri göz etrafındaki halkaların çabucak yokolmasını sağlayacaktır.

E Vitamini

Bu bakım için soğuk su dolu bir kaba birkaç damla E vitamini damlatın. İyice karıştırın. Karışıma batırdığınız bir parça pamuğu gözlerinizin üzerinde 20 dakika kadar bekletin.  İnflamasyonu ve gözaltı torbalarını azaltmasına ek olarak, cildinizi besleyerek yumuşacık hale getireceği için değişikliği hemen farkedeceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz