Faça İzleri Nasıl Geçer, Hangi Doktora Gidilir? Doktorlar Cevaplıyor

Faça İzleri Nasıl Geçer, Hangi Doktora Gidilir? Doktorlar Cevaplıyor

Faça izi olarak da bilinen jilet izi, jilet ve benzeri kesici aletlerle kendini yaralama sonucu ortaya çıkan izlere denir. Jilet izi nasıl geçer? Makalemizde bu hususta doktorlara sorulan soruları ve cevaplarını yayımladık.

Sual: Size sorum jilet izleriyle ilgili olacak. Sol kolumda 2 tanesi derin 6 7 tane jilet izi var. Önerebileceğiniz krem vs. ürünler var mı?

CEVAP

Estetik Cerrahi Doktoru Cenk Tokat’ın cevabı: (Jilet izini geçiren çok etkili bir krem, ilaç maalesef yok. Cerrahi lazer ve diğer yöntemlerde izi sadece farklı şekillerde değiştirebilir, o kadar. Önerim, size yakın bir plastik cerraha başvurup, muayene olarak detaylı bilgi almanızdır.)

Sual: Arkadaşımın kollarında jilet izleri var ve derin çok rahatsız oluyor acaba o izleri yok etme gibi bir şansımız var mı?

CEVAP

Estetik Cerrahi Doktor Sibel Atalay’ın cevabı: ( Koldaki jilet izleri yüzeysel veya derin olabiliyor. yüzeysel izler derinin üst tabakalarının soyulması ile giderilebilirken derin izler bu soyma işleminden fayda görmemektedir. Tedavinin planlanması için hastanın izlerini görmemiz gereklidir. Muayeneye geldiğinde kendisine daha aydınlatıcı bilgi verebiliriz.)

Sual: Koldaki derin olmayan jilet izlerini kaybetmek için bilginizi almak istiyorum. Vereceğiniz bilgiler dahilinde bir an önce bu izlerden kurtulmak istiyorum.

CEVAP

Estetik Cerrahi Doktor Bülent Cihantimur’un cevabı: (Fraksiyonel lazer ile cilt yenileme uygulanabilir.)

Sual: Jilet izini ameliyatsız geçirebilecek bir ilaç var mı?

CEVAP

Estetik Cerrahi Doktoru Ahmet Arif Eroğlu’nun cevabı: ( Jilet izini ameliyatsız yada ameliyatlı olarak geçirebilecek bir metot yoktur.)

Sual: Kolumda jilet izleri var bazıları derin sayılır, Estetik merkezine gittim doktorla konuştum kesik izleri tedavi edilemez dedi. Lazer işe yarar mı?

CEVAP

Estetik Cerrahi Doktor Bülent Cihantimur’un cevabı:  (Lazer ile tedavi edilebilir, muayene olmalısınız.)

Sual: 4-5 yıl önce koluma jiletle izler bırakmıştım toplam 14 tane olmak üzere orta hatta ince kalınlıkta faça izlerim var. Bunun için doktora gidip lazer yaptırdım ama işe yaramadı. Bana başka kalıcı bir çözüm olarak ne önerebilirsiniz?

CEVAP

Estetik Cerrahi Doktor Ufuk Bilkay’ın cevabı: (Kalıcı çözüm maalesef yok bu izi yok etmek mümkün değil ama bu izlerin şekline göre jiletle olmuş görüntüden ameliyatla olmuş görüntüye döndürülebilir, ama iz kayıp olmaz.)

Sual: Bende yaklaşık 3 tane jilet izi mevcut derin olmayan bu jilet izlerine dermoroller yöntemini kullansam işe yarar mı?

CEVAP

Estetik Cerrahi Doktoru Ünal Şahin’in cevabı: (Dermorollerın bu tür izlere etkisi yoktur. Cerrahi müdahale ile düzeltilebilir.)

Sual: Ergenlik döneminde attığım jilet izlerinden mümkün olduğunca çabuk yok olmasını istiyorum. kolumda, belimde, ve bacağımda olan bu izlerden ne kadar sürede nasıl kurtulabilirim? Fazla derin değiller yok olma ihtimalleri var mıdır?

CEVAP

Estetik Cerrahi Doktoru Arda Katırcıoğlu’nun cevabı: (Kolunuzdaki kesi izlerini tamamen yok etmek tıbben mümkün değildir, ancak bu izler daha iyi hale getirilebilir. Kalın, kaba izler ince hale getirilebilir, yönü bizim açımızdan kötü olan izlerin yönü değiştirilebilir, birden fazla olan izler tek bir iz haline getirilebilir, böylece jilet gibi değil ameliyat olmuşsunuz gibi değerlendirilecektir. Plastik cerrahide de izler olur ancak bu izler vücudun kendi çizgileri içinde gizlenmeye çalışılır. Yine kullanılan malzemeler son derece incedir. Bunun sonucunda kalacak iz de minimum olur. yine sizi görmek kaydıyla, Eğer yüzeyel izler varsa ya da ameliyatın fayda göstermeyeceği durumlar varsa fraksiyonel lazer ile izleri daha da hafif hale getirebiliriz. Bu uygulama ise 1 ay arayla en azından 3 seans yapılmaktadır. Ancak sizi görüp değerlendirmek şarttır.)

Not:Bu cevaplar soru soran şahıslara münhasır verilmiştir. Jilet, faça iziniz varsa doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

Yaralar Neden Geç İyileşir? Yaraların Geç İyileşme Nedenleri Tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. muhammet xxx dedi ki:

    ben de küçük iki tane var cok derin degil nasıl sılınır çok önemlı hangı doktora gorunmem lazım

    1. Admin dedi ki:

      cildiye göstermenizi öneririm.

Yorum Yaz