Evde Deodorant Nasıl Yapılır

Evde Deodorant Nasıl Yapılır

Evde Deodorant Nasıl Yapılır

Bilindiği üzere özellikle terlemeden sonra veya uzun süre duş alamadıktan sonra kötü kokulara maruz kalırız.Bu kokular insanların ten özelliklerine göre değişmekte : Daha hızlı veya kötü kokmakta veya insan bedeninde bulunan farklı bölgelerde koku yoğunluğu çoğalarak farklılık göstermekte.

Şimdi sizlerle paylaşacağımız formülle eviniz de kendiniz oldukça kolay bir şekilde deodorant yapabileceksiniz.Bu paylaşımdan gayemiz gün geçtikçe ucuzlaşan ve bununla birlikte paralellik gösteren sağlıksız ürünlerin piyasada satılıyor olması hususunda uyararak bilinçli bir toplum oluşumuna katkı sağlamak.

Yine sizlerle paylaşma gerekliliği hissetmemizin bir diğer nedeni ise pahalı ürünlere karşı sizlere alternatif bir yöntem sunmakla birlikte çok ucuza maledeceğiniz deodorant formülünü daha pahalıya almanızı önlemekten kaynaklanmaktadır.

Neden daha fazla ödeyesiniz?

Aynı malzemelerle oluşturulmuş olan basit yöntemlerle elde edilebilecek ürünlere neden daha fazla ödeyerek sahip olasınız ki?

Evde Deodorant Nasıl Yapılır

Koltuk altlarındaki kötü kokulardan şikayet ediyorsanız ve kimyasallarda bıkmışsanız hemen yazımızı not edebilirsiniz.İşte ev yapımı doğal deodorant sizlerle.

Evde Deodorant Yapabilmek İçin Gereken Malzemeler:

Hindistan cevizinin yağından bir kaşık ölçüde,

Karbonat(bir kaşık),

Arzunuza kalmış (mısır unu kullanmak isterseniz yine bir kaşık),

Ve son olarak bir damla miktarda lavanta yağı .

Şimdi hep birlikte deodoratımızı oluşturalım:

Belirtilen ölçülerdeki hindistan cevizi yağını ve karbonatımızı karışım haline getirip mikrodalga fırınımıza sürüp sadece bir (1) dakika bekletiyoruz. Hemen ardından arzunuza göre eklemek istiyorsanız mısır ununuzu ilave edip karıştırın.Karıştırma işlemine bir damla lavanta yağı ile devam edin ve iyice karıştırın.

Bu karışımı deodorant kutunuzla buluşturun , bir huni ile deodorant kabınıza ekleyin.Evet bu kadar basit … deodorantınız hazır….

Koltuk altlarında oluşan pis  kokularınızdan  kurtulmak bu bukadar ucuz ve kolay iken lütfen pahalı ve kimyasal ürünler kullanmayın.

Sağlıklı bir yaşam için doğallık birinci tercihiniz olmalıdır.Biliyorsunuz ki kimyasalların bir çok getiri ve götürüleri olabiliyor.Getiri derken hastalık , götürü derken sağlık olabiliyor.

Geleceğimiz için bu ve buna benzer her konuda doğallığa önem veriyoruz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz