Kilo Vermek İçin En İyi 22 Çay

  • DİYET
  • Kilo Vermek İçin En İyi 22 Çay için yorumlar kapalı
  • 1.179 kez görüntülendi

Kilo Vermek İçin En İyi 22 Çay

Çay, evrensel olarak popüler ve hayranlık uyandıran bir içecektir ve her kültür, toplum, ülke ve bölgenin kendi yatıştırıcı, iyileştirici ve enerji verici çayları vardır. Bazıları kırmızı çay sever, diğerleri demlerini yeşil, beyaz veya belki de siyah tercih eder.

Demleme doğal,% 100 organik ve tüm sentetik barut benzeri kimyasallardan arındırılmış olduğu sürece, özellikle Lipton çay poşetleri, kırmızı boğa kutuları veya şeker yüklü kola ve sprite şişelerinden aldığımız her şey iyidir.

Gördüğünüz gibi Çin, Güneydoğu-Asya, Japonya, Orta Doğu ve İngiltere gibi bölgelerde çay yaprakları şaraplık üzümle aynı özen, takdir ve önemle muamele görüyor. Her çay suşunun kendine özgü bir tadı vardır, ayrıca kendine özgü tıbbi, yaşam tarzı ve güzellik faydaları vardır.

Belinizi inceltmenize, metabolizmanızı hızlandırmanıza, korkunç şişmeyi yenmenize, iltihaplanmayı azaltmanıza, istenmeyen açlık acısı kesmenize, yağ hücrelerini ortadan kaldırmanıza ve obeziteye neden olan stresten kurtulmanıza yardımcı olabilecek sayısız çay demleme vardır .

Araştırmalar, bitkisel ve doğal bitki bazlı çay tüketen bireylerin, her gün çay içmeyen bireylere kıyasla vücut yağlarını% 20 daha fazla azalttığını ortaya koyuyor. Bununla birlikte, bakkaldaki en lüks çay demliklerini satın almadan önce, belinizi kesmek, vücudunuzu enerjilendirmek ve sizi sağlığınızı iyileştirmek için en etkili çay demlemelerinin bilgilendirici bir şekilde toplandığından emin olun. besinler.

İşte, bir göz atın:

1. Zencefil Çayı

Yüzyıllar boyunca zencefil, Dünya’da bulunan en besleyici baharatlardan biri olarak selamlandı. Zencefil çayı, vücudunuzdaki iltihap belirtilerine karşı aktif olarak savaşmak için en iyi seçimlerinizden biridir, zira araştırmaya göre, zencefil, vücudu meydana gelen iltihaplanma ve şişkinlikten korumak için birkaç enzimin ve genin önlenmesi için çalışır.

Yani temel olarak, bu, besin dolu sebzelerle dolu başka bir tabağa kendinize yardımcı olmaktan suçlu hissetmeniz gerekmediğini gösterir, sadece yemeğinizi bir fincan sıcak zencefil çayı ile bitirdiğinizden emin olun. Karanfil, tarçın ve kakule gibi diğer egzotik aromatik bitkilerde atarak karışımınızın lezzetini ve besin yoğunluğunu artırabilirsiniz.

2. Yabanmersini Çayı

Çoğu insan yabanmersini’nin yabanmersini ailesinin Avrupa kuzenleri olduğu konusunda şaka yapıyor, ancak hepimiz bu lezzetli muamelelerin iltihabı ve şişkinliği gidermek ve önlemek için harikalar yarattığını biliyoruz. Birkaç çalışma yabanmersini çayı ve meyvelerin çok çeşitli numuneler üzerindeki etkilerini incelemiştir ve sonuçlar günlük bir yabanmersini porsiyonunun yemenin, katı olmayan bir diyet rejimini izlemenin aksine, şişkinlik kaynaklı iltihabı atmada iki kat daha etkili olduğunu ortaya koymaktadır. yabanmersini içerir.

Ancak, ne yazık ki, Kuzey Avrupa’da yabanmersini yetiştirildiği için, ABD’de rastlanması oldukça nadir olabilir. Bu nedenle, en iyi alternatifiniz gün boyunca bir dizi güzel sıcak bardak yabanmersini çayı yutmaktır.

3. Beyaz Çay

Vücudunuzda meydana gelen yeni hücrelerin oluşumunu önlemek ve ortadan kaldırmak için düzenli olarak beyaz çay tüketimi yeterlidir. Dahası, vücudunuzun yediğiniz yemekleri parçalama ve depolanmış yağları enerji oluşturmak için kullanma işlevini de geliştirir.

Beyaz çayın faydaları burada tamamen bitmiyor, çünkü doğal kimyasalları cildinizi güneş kaynaklı stresin korkunç saldırılarına karşı koruyor ve bu da aşırı hücre kırılmasına ve erken yaşlanmaya neden oluyor. Bu besin açısından zengin çay demlemesinden başka yaşam tarzı ve güzellik kesmek de elde edebilirsiniz.

Örneğin, doğal ve süper etkili bir güneş hasarı önleme rejimi için, beyaz çay özleri içeren bir losyon seçin ve cildinizi güneş kremi ile köpürtmeden önce kullanın.

4. Limon Çayı

Çok miktarda alkol ve tuz açısından zengin yemekler yiyorsan, göbeğin şişmeye ve şişmeye başladığı şaşırtıcı değildir. Ancak diyetinize dikkat ederseniz ve yaşam tarzınızı limon çayı ile aşılarsanız endişelenecek bir şey yoktur.

Limon çayı, narenciye kabuğu yağında da bulunan ve vücuda şişmeyi ortadan kaldırmaya yardımcı olan ve aynı zamanda birkaç diüretik fayda sergileyen önemli bir sitrik bileşik olan d-limonen ile yüklenir. Araştırmalar, D-limonenin su tutma nedeniyle oluşan şişkinliği önleme ve azaltmada oldukça etkili olduğunu kanıtlamıştır.

5. Siyah Çay

Araştırmalar, bir fincan siyah çay tüketme alışkanlığının kardiyovasküler sisteminizi geliştirmede harikalar yarattığını ve günlük diyetinize ne kadar çok bardak eklerseniz, elde edeceğiniz faydalar o kadar büyük olur.

Güçlü ve sağlıklı çalışan bir kardiyovasküler sisteminiz varsa, en az 5 kg ağırlığından kolayca kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Araştırmalar, her gün 20 ons siyah çay tüketmenin, vücudunuzun enfeksiyon veya virüslerin saldırılarını ve yayılmalarını önlemede vücudunuza yardımcı olan interferon olarak bilinen anahtar element miktarından beş kat daha fazla salgıladığını ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, herhangi bir süt ürünü eklemeden yaptığınızdan emin olun, çünkü siyah çay vücudunuzdaki kan damarı genişlemesini ve kan akışını artırabilir, ancak süt eklemek bu etkilerin etkinliğini bozabilir.

6. Kediotu Çayı

İyi bir gece uykusu, kilo bakımınızla düşündüğünüzden çok daha fazla şey yapar. Görüyorsunuz, üç günlük sabit bir süre boyunca uyku düzenlerimizde en az bir saat veya iki saat dalgalanmalar bile, vücudunuzun aç hissetme yeteneğini ve ghrelin fonksiyonlarını, hayati hormonunuzu düzenlemekten sorumlu olan hayati olumsuz yönde etkilemek için yeterlidir. iştah.

Düzenli olarak uzun süre kaliteli bir uyku alıyorsanız, vücudunuz doğal olarak bu kiloları parçalamanızı sağlayan yağ yakıcı hormonlar üretebilir.

Yüzyıllar boyunca, kediotu, çay severler tarafından sadece endişelerini yatıştırmak ve rahatlatmak için değil, daha da önemlisi, uykusuzluk ve uyku bozuklukları belirtileri ile başa çıkmak için kullanılan popüler bir sakinleştirici bitkidir. Bu hafif sakinleştiricinin yan etkisi veya risk faktörü yoktur ve yatmadan önce sadece bir sıcak fincanla hem uyku kalitenizi hem de sürenizi iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

7. Ashwagandha Çay

Sadece şişkin belinizi kesmekle kalmayacak, aynı zamanda endişe verici kilo alımına neden olan bu korkunç stres hormonlarını ortadan kaldırmak için harikalar yaratacak, aynı zamanda sizi pozitiflikle dolu olacak mı?

Artık bakmayın çünkü Ashwagandha kökü, herhangi bir yan etki veya risk faktörü tetiklemeden strese direnme ve stresle mücadele etme yeteneğinizi geliştirmek için en iyi doğal özüttür. Bu mucizevi bitki, yaşamınızın kalitesini artırmak için tüm endişelerinizi ortadan kaldırmanıza ve güçlü bir pozitiflik duygusu aşılamanıza yardımcı olacaktır.

Stresli senaryolarla uğraşırken panik ve endişeli bir şekilde tedirgin olma eğiliminde olan bireylerin vücutlarında daha yüksek düzeyde iltihaplanma yaşamaları iddiasını doğrulamak için geniş bir araştırma vardır. Tıp bilimi, obeziteyi inflamasyonla doğrudan ilişkilendirmiştir ve kanser, diyabet ve kalp rahatsızlıkları gibi çeşitli kronik rahatsızlıklar da vücutta iltihaplanmaya neden olma eğilimindedir.

Vücudunuz yüksek düzeyde anksiyeteyi beslerken, düşünce süreciniz sürekli olarak, kan dolaşımından lipitlerin çekilmesinden ve bunların içinde depolanmasından sorumlu olduğu için göbek yağ hormonu olarak da bilinen hayati bir stres hormonu olan kortizol tarafından saldırıya uğrar. vücutta yağ hücreleri bulunur.

8. Oolong Çayı

Japon araştırmacılar, oolong çayının, vücuttaki yağ emilimini önleme yetenekleri nedeniyle kilo verme sürecini hızlandıran, polimerize polifenoller olarak bilinen temel antioksidanların oldukça yoğun bir besin profili ile dolup taştığını doğrulamaktadır. Her gün bu egzotik besleyici demlemeden 2-3 bardak tadını çıkarmak, vücudunuzdaki yağ emilimini etkileyici bir% 20 oranında ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir.

Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, çay tercihlerinin vücutlarının yağ parçalama yeteneği üzerindeki etkilerini analiz etmek için 1100’den fazla kişinin büyük bir örneği 10 yıl boyunca incelendi. Sonuçlar, siyah veya yeşil çay yerine, haftada iki veya daha fazla kez oolong çayı tüketen bireylerin, vücut yağlarını her hafta% 20 oranında azalttığını ortaya koydu.

Oolong çayı, kan basıncını düzenlemek ve azaltmak için inanılmaz derecede faydalıdır , bu da% 65’lik şaşırtıcı bir şekilde hipertansiyon riskini azaltır. Bu, belinizi parçalamanın ve hislerinizi yatıştırmanın en iyi yoludur.

9. Kırmızı Çay

Başlangıçta rooibos çayı olarak adlandırılan kırmızı çay, Güney Afrika’nın Cape Town yakınlarındaki küçük bir Cederberg bölgesinde son derece özel koşullarda yetiştirilen kırmızı çalı bitkisinin yoğun besleyici yapraklarından elde edilir.

Rooibos çayı, göbek yağını kesmek için oldukça etkilidir, çünkü bu nadir ve güçlü bitki, Aspalathin olarak bilinen önemli bir flavonoidin yoğunluğu ile doludur. Güney Afrikalı bitki uzmanları ve tıbbi araştırmacılar, kırmızı çalı bitkisinin güçlü bir flavonoid ve polifenol konsantrasyonu içerdiğini ortaya koydu, bu da vücuda adipogenez olasılığını, yeni yağ hücrelerinin üretim sürecini önlemek ve azaltmak için yardımcı oluyor.

Bu son derece güçlü kimyasallar, size güçlü bir enerji infüzyonu vermenin yanı sıra vücudunuzun yağ metabolizmasını da artırır. En iyi yanı, rooibos tatlı bir şekilde tatlıdır, bu yüzden herhangi bir şeker eklemeden şekerli bir muamele gibi tadını çıkarabilirsiniz.

10. Matcha

Matcha çayı yaygın olarak toz çay olarak adlandırılır ve inanılmaz derecede besleyici Japon tencha yaprağından elde edilir. Bu yaprak, temel ilaç deposu yeşil çayında bulunan yoğunluğun% 137’sinden fazla, temel besin, epigallokateşin gallat (EGCG) yoğunluğunu toplayan canlı bir yeşil toz oluşturmak için taşlanmıştır.

Bu güçlü besin, o korkunç istenmeyen kiloları atmaya çalışıyorsanız diyetiniz için son derece önemlidir, çünkü bu güçlü bileşik lipoliz sürecini etkiler. Şimdi temel olarak, lipoliz, yağları parçalayan eritme işlemidir ve EGCG ayrıca vücuda, genellikle göbek içinde ortaya çıkan yağ hücreleri olan adipogenez oluşumunu önlemede yardımcı olur.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, yaklaşık 136 mg EGCG yüklü yeşil çay tüketme alışkanlığı olan erkeklerin, yağlarını olmayan bireylere kıyasla iki kat daha hızlı azalttığını ortaya koydu. Bu güçlü yeşil çayın günlük 4 gramlık bir porsiyonu, üç aylık süre içinde midenizden ve midsection’ınızdan önemli miktarda ağırlığı azaltmak için ihtiyacınız olan tek şey.

MS 1191’de Zen rahipleri bu geleneksel Japon yeşil çayını ince toz haline getirerek demleyecekti, ancak son zamanlarda meyve salları, smoothies, latte, meyve suları gibi çok çeşitli içeceklerde yiyebilirsiniz. ve diğer buzlu içecekler. Günlük 4gm EGCG porsiyon sadece kilonuzu azaltmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuza 4gm protein ile enerji verir.

11. Mate Çayı

Mate çayı, güçlü bir şekilde uyarılan termojenik etkileri nedeniyle son derece popülerdir, bu da temel olarak vücudunuzdaki kalori yakma mekanizmasını hızlandırabileceği anlamına gelir. Bu güçlü demleme sadece kilo kaybını teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun insülin hassasiyetini de artırır, bu da yağ azaltımına neden olur.

Birkaç çalışma, bu güçlü bitkinin, herhangi bir fiziksel egzersize girmesine izin verilmeyen bireyler üzerindeki etkilerini inceledi. Sonuçlar, düzenli olarak bu bitkiyi tüketen kişilerin, herhangi bir egzersiz yapmadan kilolarını azalttığını ve metabolizma hızlarını arttırdığını ortaya koydu.

Dahası, eş, steroidler üzerinde yeşil çay ile aynı şekilde çalışır ve vücudunuzu kanserli hücrelere ve tümörlere karşı korumanıza yardımcı olmak için krom, antioksidanlar ve bir dizi Vitamin Bs dahil olmak üzere oldukça etkileyici bir besin çeşidi oluşturur. kan şekeri seviyeleriniz.

12. Nane Çayı

İştahınızı azaltmak ve zamansız zamansız isteklere son vermek istiyorsanız, kendinize yatıştırıcı bir fincan sıcak nane çayı düzeltin. Nane çayı sadece duyularınızı canlandırmak ve zihninizi temizlemekle kalmayacak, daha da önemlisi, bu güçlü demlemenin büyük bir çay fincanı, belinizi keserken harikalar yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi, iştahımızı teşvik eden ve artıran bazı doğal kokular var, diğerleri ise acılarımızı açlık için bastırmaya çalışıyor. Birkaç çalışma, her iki saatte bir nane koklayan bireylerin kilolarını her ay yaklaşık 5 kilo azalttığını doğruladı. Bu inanılmaz derecede zahmetsiz değil mi?

Nane çayın her zaman, bir fincan kahvenin sağladığı gücün yaklaşık% 25’ini sağlayacak olan kafeinli çeşitte tadını çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte, çayınızı bir fincan rahatlatıcı ve yatıştırıcı karışım gibi tadını çıkarmak istiyorsanız, kafeinsiz çeşitleri seçin ve onlar da iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı olacaktır. En iyi yanı, yatmadan hemen önce eğlenirseniz, sadece uykusuzluk nöbetlerini önlemekle kalmayacak, aynı zamanda metabolizmanızı hızlandıracak ve uyurken bile yağ yakacaksınız.

13. Lavanta ve Papatya Çayı

Papatya ve lavanta çayı, vücudunuzun uykusuzluk nedeniyle yaşadığı tüm stresi azaltmaya çalıştığı için, yorgunluk, depresyon ve yorgunluğun tüm semptomlarını ortadan kaldırmak için güçlü bir demlemedir. Ayrıca, vücudunuzun stres seviyeleri ortadan kalktığında, vücuda, hızlı kilo alımı veya şişkinlik ile birlikte, başta diyabet ve obezite olmak üzere kan şekeri bozuklukları ile doğrudan bağlantılı olan tüm iltihap belirtilerini önlemeye ve azaltmaya yardımcı olur .

Son zamanlarda yapılan bir araştırmada, papatya çayının uykusuzluk veya uyku bozuklukları ile ilişkili tüm fiziksel semptomları hafifletmede inanılmaz derecede etkili olduğu ortaya çıktı. Ayrıca, kronik olarak uykudan mahrum bırakılan hastaların stres ve depresyon düzeylerini azaltmalarına yardımcı olur.

Papatya çayı, bireylerin gece boyunca yeterince uyumalarına rağmen gün boyunca uyanıklık ve aktivite yaşamalarına izin verdiği iddiasını doğrulamak için başka araştırmalar da var.

Papatya çayının aslında uyku kalitesini veya süresini artırdığı iddiasını destekleyen çok az kanıt olmasına rağmen, yatmadan önce tadını çıkarmak için en popüler çay demlerinden biri olmaya devam ediyor.

14. Goji Çayı

Araştırmalar, bir fincan sıcak goji çayının kalori yakma sürecini% 10 hızlandırabildiğini ve vücudunuzu sayısız diğer sağlık faydalarıyla zenginleştirdiğini ortaya koyuyor. Gojiler, diyabetik durumları tedavi etmek için temel olarak en eski geleneksel Asya şifalı bitkilerinden biri olan lyceum barbarum’un bitki ailesinden hasat edilir ve figürü inceltmek için metabolizmayı hızlandırır.

Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, yemeklerini tükettikten hemen sonra katılımcılara uygulanan L. barbarum’un etkisi incelendi ve sonuçlar, bu katılımcıların bu bitkiyi kullanmayanların aksine% 10 daha hızlı kalori yakmaya başladığını gösterdi. Ayrıca, bu kalori yakma etkileri dört saatten fazla sürüyor ve goji çayı normal yeşil çay demleme ile karıştırırsanız, kilo verme faydalarını gerçekten artırabilirsiniz.

15. Yeşil Çay

Yeşil çay, inatçı yağları eritmeye karşı çok agresif bir tutuma sahiptir ve bu güçlü kalori yakma profilini, daha sonra metabolizmayı hızlandıran ve yağ dokusunu parçalayan yağlayıcı dokuyu parçalayan temel antioksidanların, özellikle de kateşinlerin ve EGCG’nin varlığından alır. göbekte bulunan yağ hücrelerinden yağ salgısı. Ayrıca karaciğerin yağları eritme kapasitesini arttırır, bu da zayıflama ve zayıflama için kilo verme sürecini hızlandırır.

Hepsi bu kadar değil, birkaç çalışma düzenli bir egzersiz ve yeşil çay rejimi oluşturursanız, kilo verme sonuçlarını gerçekten hızlandırabileceğinizi göstermektedir. Bir çalışma, her gün 4-5 bardak yeşil tüketen ve 30 dakikalık kısa bir egzersiz seansıyla eşlik eden bireylerin, yeşil çay içme alışkanlığı olmayan bireylerin aksine 2 kilo daha parçaladığı sonucuna vardı.

Yorucu bir egzersiz rejimi oluşturmadan göbek yağını kesmek için en etkili ve en kolay doğal ilaçlardan biridir.

16. Kızamık

Sağlık uzmanları, kızamık çayını obeziteye karşı savaşmak için en güçlü demetlerden biri olarak tavsiye ediyor ve göbek çevresinde ortaya çıkan inatçı yağ hücrelerini parçalıyor. Araştırmalar, kızamık çalılarının meyvesinin, kök kabuğunun ve sapının, vücuttaki yağları eritmede oldukça etkili olan berberin adı verilen güçlü bir doğal kimyasalla dolup taştığını ortaya koyuyor.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, berberinin sadece kilo alımının tüm belirtilerini önleyebileceğini ve ortadan kaldırabileceğini değil, aynı zamanda, bireyin yağ açısından zengin bir diyet tüketse bile, vücutta insülin direncinin gelişmesini önleyebildiğini ortaya koydu.

Ayrıca, vücudunuza güçlü bir enerji sarsıntısı vermek ve yeteneklerinizi her gün optimum kapasitede kullanmak istiyorsanız, kahvaltıda kızamık bitkisini tüketmeyi alışkanlık haline getirin. Bu besin yoğun bitki, vücudun yağ hücrelerinin yüzeyinde bulunan reseptörlerin miktarını azaltmasına yardımcı olurken, flubber hareket eden kaynaklarını emme yeteneklerini de güçlendirir.

17. Kava Kava

Tüm endişelerin ve zahmetli düşüncelerin zihnini ortadan kaldıran yatıştırıcı etkileri için son derece popüler olan canlandırıcı bir demlemek. Araştırmalar, stres nedeniyle bu hastalığı geliştiren uykusuzluk hastalarının 6 haftalık bir süre boyunca sürekli olarak 120mg kava kava tükettiklerini, uyku kalitesinde, süresinde ve gecikmesinde kayda değer iyileşmeler yaşayabileceklerini ortaya koyuyor. olumlu bir ruh hali ile.

Görüyorsunuz, zihniniz kaygılara karşı savaşırken, vücudunuz beyninizin maruz kaldığı stresten kaçamaz ve bu da aşırı tedirgin olmanıza neden olur. Sağlık uzmanları, anksiyetenin hızlı kilo alımı ve obezitenin en yaygın nedenlerinden biri olduğuna inanmaktadır.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, kaygının aslında kontrol edilemeyen kilo alımına yol açan en baskın faktörlerden biri olduğu iddiasını doğrulamaktadır. Ayrıca, yeme bozukluğu tanısı alan hastaların yaklaşık üçte ikisine de anksiyete teşhisi konur ve çoğu durumda anksiyete her zaman önce ortaya çıkar ve yeme bozulmalarına yol açar.

Bir fincan sıcak kava kava, bu zihinsel ve fiziksel sağlık niteliklerini her gün tek bir porsiyonla bitirmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, onu düzenli temizlik çay rejiminizin küçük bir parçası haline getirdiğinizden emin olun ve dikkatli bir şekilde kullanın, çünkü bu son derece güçlü bitkinin liberal tüketiminin karaciğer toksisitesini tetiklemesi muhtemeldir .

18. Pu-erh Çay

Eski Çinli bitki uzmanları tarafından icat edilen asırlık fermente çay demleme, tüm yıllar sonra, pu-erh çayı hala vücuttaki yağ hücrelerini eritmek için en iyi karışımlardan biri olarak kabul edilir.

Araştırmacılar, pu-erh çayının etkilerini yönetmek ve analiz etmek için sıçanlar üzerinde çeşitli deneyler yaptılar ve iki aylık bir süre boyunca sonuçları inceledikten sonra, araştırmacılar bu demlemenin karın içindeki trigliserit konsantrasyonunda belirgin bir azalma sağladığını belirtti. . Trigliserit temel olarak kan içinde bulunan son derece zararlı bir yağdır ve karın yağının en yaygın nedenlerinden biridir.

Bununla birlikte, bu sonuçların umut verici göründüğü gibi, bu güçlü bitkinin insanlar üzerindeki etkilerini test etmek için çok az araştırma yapılmıştır. Bununla birlikte, yağ hücrelerini yakma iddiasını doğruladığımızın kanıtı ve bu dakika boyunca sıcak bir fincan pu-erh çayı düzeltmeniz için yeterli sebep budur!

19. Rezene Çayı

Yaygın olarak rezene tohumu olarak adlandırılan Foeniculum vulgare, vücuttaki tüm iltihap belirtileriyle savaşmak ve ortadan kaldırmak için en etkili süper gıdalardan biridir. Tatlı meyan kökü ile yatıştırıcı aromalı çayları yudumlamaya bayılırsanız, bazı rezene ekleyin ve gazla ilgili tüm sorunlarınızı iyileştirmenin yanı sıra sayısız gastrointestinal faydadan yararlanabilirsiniz.

Araştırmalar, rezene bitkisinin en güçlü şifalı bitkilerden biri olduğunu ve şişkinliğe ve ağır şişkinliğe karşı savaşma konusunda güçlü bir yeteneğe sahip olduğunu ortaya koyuyor.

20. Kola Fındıklı Çay

İşte, kahvenin iki katı kadar güçlü kafein sarsıntısından daha güçlü bir fikir elde etmek için muhteşem bir fikir. Kola fındık çayları, aktif ve doyurucu bir gün geçirmek için zihninize enerji vermenin yanı sıra metabolizmanızı hızlandırmak için ihtiyacınız olan şeydir. Bu dinamik demlemenin tek bir porsiyonu, vücudunuzu 100 mg’dan fazla kafeinle doldurur, sadece zihninizi canlandırmak ve belinizi kesmek için doğru miktardadır.

Her porsiyonda 110 mg kafein, normal kahve deminizden 20 mg daha büyük bir dozaj içeren Celestial Seasonings ‘Fast Lane’i denemenizi öneririz. Bu besleyici çayın birkaç kafeinli meyve çeşidinde de tadını çıkarabilirsiniz.

21. Şerbetçiotu Çayı

Sadece bu kötü kiloları kesmekle kalmayacak, aynı zamanda daha da önemlisi, merkezi sinir sisteminizi de rahatlatacak ve canlandıracak son derece besleyici bir demlemek. Hop, yapraklarında bulunan acı reçineler nedeniyle zihni rahatlatabilen ve yatıştırabilen sakinleştirici bir bitkiden elde edilen sakinleştirici bir bileşendir. Bu yatıştırıcı bileşik birada da bulunur ve araştırmalar, stres ve kaygıdan sorumlu hayati nörotransmitter GABA’nın aktivitelerini arttırabildiğini ortaya koymaktadır.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, günlük gıda seçimlerimizin endişelerle mücadele etme yeteneklerimiz üzerinde ve sakin, kontrollü bir ruh hali üzerinde büyük bir etki yarattığını ortaya koyuyor. İstatistikler, tüm popülasyonun% 18’inden fazlasının bir veya diğer anksiyete bozuklukları ile mücadele ettiğini ve ücretlerin her gün artmakta olduğunu, çünkü fiziksel rahatsızlıkların aksine, psikolojik problemlerin uygun bakım ve ilgiyi almadığını göstermektedir. Unutmayın, ne yediğiniz sadece vücudunuzu etkilemekle kalmaz, aynı zamanda zihninizi de etkiler.

22. Ebegümeci Çayı

Uzmanlar, ebegümeci çayın en etkili kilo kaybı ilacı olduğuna inanıyor, bu da beyninizi keskinleştirmek ve zihninizde sıkışan tüm stresi hafifletmekle birlikte, çok şişkin karnınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Çeşitli araştırmalar, ebegümeci çayı, vücudun şişkinliğin varlığını önlemeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olan flavonoidler de dahil olmak üzere çeşitli temel bileşikler içerdiğini doğrulamıştır. Bunun nedeni, ebegümeci bitkisinden elde edilen bileşiklerin, vücuttaki elektrolit ve su dengesini kontrol etmekten sorumlu olan hayati bir hormon olan aldosteronun işlevlerini teşvik etmesidir.

Şişirilmiş karnınıza veda etmek ve ince, yağsız bir figür elde etmek için günde iki kez güzel bir sıcak ebegümeci çayı yeterlidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.