Erkeklere Liposakşın Operasyonu Yapılabilir Mi

  • ESTETİK VE GÜZELLİK
  • Erkeklere Liposakşın Operasyonu Yapılabilir Mi için yorumlar kapalı
  • 809 kez görüntülendi

Erkeklere Liposakşın Operasyonu Yapılabilir Mi

Liposakşın operasyonu kadınlar kadar erkeklerin de tercih ettiği bir operasyondur.  Erkeklerde liposakşın operasyonu genellikle bel bölgesinde tercih edilir. Meme büyümede yağ dokusu kaynaklı ise meme bölgesinde de liposakşın yapılmaktadır. Yağlanma olan bölgelerdeki yağlar alınarak başka bölgelere aktarılabiliyor ve erkekler istedikleri vücut şekillerine kavuşabiliyor. Karın kası olan bölgelere yağ eklenerek kaslı bir vücut yapısı elde edilebiliyor. Göğüs ve bel çevresindeki yağlar alınarak şekilli bir vücut yapısı sağlanabiliyor. Erkekler günümüzde liposakşın uygulamasına yoğun ilgi göstermektedirler.

Liposakşın Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Liposakşın operasyonu cerrahi bir müdahaledir. Vücutta 2-3mm’lik delikler açılarak konül denilen ince metal borular ile yağ dokuları vücuttan alınmaktadır. Liposakşın operasyonunda genel anestezi ya da lokal anestezi kullanılabilir. Liposakşın yapılacak bölgeye göre uygulama da değişmektedir. Liposakşın operasyonu plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır. Erkelerde isteğe göre alınan yağlar işlemden geçerek başka bölgelere eklenebiliyor ve şakili bir vücut yapısı sağlanıyor. Liposakşın işlemi zayıflama yöntemi olarak değil bölgesel yağların alınma işlemi olarak algılanmalıdır. Bu yağların alınması vücudu daha estetik ve şekilli yapmaktadır.

Liposakşın Operasyonu Riskli Midir?

Liposakşın operasyonu her hangi bir ameliyatta karşılaşacak risklerden başka risk taşımamaktadır.  Liposakşın operasyonlarından önce hastaların gerekli incelemeleri yapılarak operasyona uygun olup olmadıkları anlaşılır. Kalp damar hastalıkları gibi hastalıkları olanlara daha özenli incelemeler yapılır. Liposakşın operasyonları uzman doktorlar tarafından yapıldığında her hangi bir risk taşımazlar. Genellikle lokal anestezi ile yapılır ve hasta 1-2 saat içinde tabursu edilir. Hastalar hemen günlük hayatlarına dönebilmektedir.

Erkelerde En Çok Hangi Bölgelere Liposakşın Yapılmaktadır?

Erkelerde en çok karın bölgesi, göbek deliğinin çevresi, bel çevresi liposakşınları yapılmaktadır. Meme büyümesi sorununda da liposakşın yöntemi uygulanır. Erkekler daha sıkı ve şekilli bir vücut yapısı için liposakşın yaptırmaktadırlar. Yağlanma olan bölgelerden yağ alımı gerçekleştirilir. İstenildiğinde alınan yağlar başka bölgeleri daha kazlı göstermek için kullanılabilir. Günümüzde birçok erkek liposakşın yöntemi ile daha estetik bir vücuda kavuşmaktadır. Karın bölgesinin daha sıkı ve güzel görünmesi liposakşın yöntemi ile mümkün olmaktadır.

Liposakşın Sonrası Neler Yaşanır?

Liposakşın uygulamasından sonra 1-2 saat içinde hastalar taburcu edilmektedir. Günlük yaşantılarına kolayca dönebilirler. Liposakşın sonrası hastalar belli bir süre korse takmak zorundalardır. Liposakşın yapılan bölgelerde sarkma olmaması için doktorun önerdiği süre boyunca korse takılmalıdır. Liposakşın yapılan bölgelerde oluşan delikler ise birkaç ay içinde tamamen kapanmaktadır. Liposakşın sonrası düzenli kontrollere girmek gerekmektedir. Tam iyileşme sağlanıncaya kadar koşu, ağır kaldırma gibi aktivitelerden kaçınmak gerekir. Liposakşın sonrası beslenmeye de dikkat etmek gerekir. Aynı bölgelerde yağlanmanın tekrar etmemesi için beslenmeye dikkat etmek gerekir. Liposakşın sonrası iyileşme gerçekleştikten sonra spor yapılarak vücut şekli korunmalıdır. Doğru beslenme ve spor ile vücut yapısı estetik görünümünü kaybetmez.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.